Teknoloji

WhatsApp HD Fotoğraf Gönderme iPhone ve Android

Bildiğiniz üzere Whatsapp mobil uygulamasından fotoğraf ya da video gönderdiğinizde görüntü kalitesi düşüyor. Görüntü kalitesi düşmeden göndermek için, Whatsapp HD fotoğraf gönderme iPhone ve Android cihazlarda nasıl yapılır sorusuna cevap verdik. Artık herkes akıllı telefonundan görüntü kalitesi bozulmadan medya dosyası gönderebilecek. Teknolojinin gelişimi ile beraber, iletişim araçları sürekli yenilenerek kendini geliştiriyor. Bu bakımdan, popüler mesajlaşma uygulaması Whatsapp, HD fotoğraf gönderme özelliği sıkça kullanılıyor. Peki, Whatsapp’ta HD kalitesinde fotoğraf göndermek için ne yapmalıyız? Bu konu hakkında görseller ile bilgiler veriyoruz.

Whatsapp HD fotoğraf gönderme, iPhone cihaz kullanıcıları tarafından sıkça araştırılan konulardan biridir. Çünkü iPhone telefonlardan HD kalitede çekilen fotoğraf ve videolar Whatsapp ile gönderildiğinden gönderimin hızlanması için kalitesi düşüyor. Fakat Whatsapp, kullanıcılarının şikayeti üzerine bu durumu düzeltmek için HD kalitede medya dosyası gönderimine olanak sağlıyor. Peki, Whatsapp HD fotoğraf gönderme iPhone ve Android için nasıl yapılır? Bu makalemizde bütün bu soruların yanıtını verdik.

WhatsApp HD Fotoğraf Gönderme Nasıl Yapılır?

Whatsapp uygulamasından HD kalitede fotoğraflar gönderin. Ayrıca bunu basit bir dokunuşla yapabilirsiniz. Öncelikle yapmanız gereken şey, Whatsapp’ta fotoğraf göndereceğiniz kişi ile olan konuşmayı açın.

Mesaj göndereceğiniz kişi ile olan konuşmayı açtıktan sonra, + simgesine ya da kamera simgesine dokunun. Göndereceğiniz fotoğrafı seçin. Fotoğrafı seçtiğinizde aşağıdaki ekrana benzer bir ekran açılacaktır.

WhatsApp HD Fotoğraf Gönderme Nasıl Yapılır

Açılan ekranın üst kısmından HD seçeneğine dokunun. Bu seçeneğe dokunduğunuzda ekranın alt kısmında Standart Kalite ve HD kalitesi seçenekleri belirecek. Bu seçeneklerden HD kalitesine dokunun. Ardından gönder seçeneğine dokunarak HD kalitede medya dosyası gönderebilirsiniz.

Whatsapp hd fotoğraflar gönderme

HD kalitesi seçilirken, seçilen fotoğrafın yakınlık ve uzaklık ve çeşitli parametrelere göre fotoğrafın boyutu değişebilir. Bu nedenle, örneğin yukarıdaki görselde HD kalitesi altında yazan 4032×3024 boyutu seçtiğiniz fotoğraflarda farklılık gösterebilir.

WhatsApp HD Kalitede Fotoğraf ve Video Gönderme 2. Yöntem

Whatsapp’ta HD kalite fotoğraf ve video gönderme işlemi için en iyi yöntem, fotoğrafı veya videoyu dosya olarak göndermektir. Bunun için yapılması gereken işlem ise oldukça basittir. Yapmanız gereken şey ise;

  • Whatsapp uygulamasına girin.
  • Uygulamada fotoğraf göndereceğiniz kişi ile olan konuşmayı açın.
  • Sol alt kısımdaki + butonuna dokunun.
  • Bu butona dokunduğunuzda çeşitli seçenekler çıkacak.
  • Bu seçeneklerden Dosya seçeneğine dokunun.
  • Bunu yaptıktan sonra gönderilecek olan fotoğrafı ya da videoyu seçin.
  • Ardından gönderin.

Belge, dosya olarak gönderilen görsel karşı tarafa iletilir. Ardından gönderilen kişi, açılan ekrandan fotoğraf ya da videoyu Galerisine indirebilirler. Sosyal medya uygulamaları denince akla ilk gelen isimlerden biri Whatsapp’tır. Whatsapp uygulamasını hem mesajlaşma, hem de sesli ve görüntülü aramalar yapmak için kullanmaktayız. Peki bu Uygulamadan HD medya dosyaları göndermek mümkün mü? Bu sorunun yanıtı ise evet. Whatsapp’ta HD kalitede videolar ve fotoğraflar gönderebilmek için yukarıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir