Teknoloji

Xiaomi 12 Ultra Ne Zaman Çıkacak ?

Xiaomi 12 Ultra modeli teknoloji devinin yeni amiral gemisi olacağa benziyor. Android 12 işletim sistemi ile piyasaya sürülecek olan cihaz Leica kemaraya sahip ilk Xiaomi telefonu olma özelliğini taşıyor. 2021 yılı başlarında firmanın tanıtmış olduğu Mi11 serisi ile başarılı bir çıkış yakalayan firma Xiaomi 11T Pro ve 11T modelleri ile yılın ortalarına doğru gücüne güç kattı diyebiliriz. Samsung Galaxy s22 Modeline rakip olarak görülen Xiaomi 12 serisinde artık Mi markası kullanmayacak ve piyasaya Xiaomi 12 Ultra olarak sürülecek.

Xiaomi 2022 yılı serisi ile ilgili toplamda bir kaç modelden oluşacağı haberleri yazılmaktadır. Bu modellerden biri de Xiaomi 12 Mini olacağı söyleniyor. Asıl modeller olan 12 Ultra ve 12 Pro modelleri piyasaya sürülecek diye biliniyor. 12 Ultra modelinin tasarımcısı olan Parvez Khan bu tasarımda cihazların ön plana çıkmasını ana renkler olan siyah ve beyaz renlerini kullanarak başarmış görünüyor.

Xiaomi 12 Ultra Özellikleri

Xiaomi telefonlarda ilk defa kullanılacak olan Lecia kameralar ile birlikte telefoto ve ultra geniş açılı kamera görmemizde sürpriz olabilir. Söylentilere göre Xiaomi yeni amiral gemisinde Snapdragon 895 işlemci kullanılacak ve rakipleri arasında en iyi işlemciye sahip akıllı telefon modeli olması bekleniyor. Yeni cihazlarında Cortex V9 çekirdekler kullanması ön görülmekte ve bunlarla birlikte Xiaomi 12 Ultra modeli batarya kapasitesi olarak 5000 Mah üzerinde gelebilir.

Xiaomi tarafından 12 Ultra modelinde 200W hızlı şarj özelliği de ilk defa bu cihazla gün yüzüne çıkabilir. Telefon ekranında ise 120Hz yenileme ve otomatik yenileme seçim özelliği ile 2K görüntü kalitesini görmemiz oldukça mümkün.

2022 yılının ikinci yarısında piyasaya sürülmesi beklenen cihazın beklenen özelliklerini sizlerle paylaştık cihazla ilgili yeni haberler gelmesi halinde yazımızı güncelleyerek eniyisor ekibi olarak detaylı bir şekilde sizlerle paylaşacağız. Sizde cihaz hakkında edindiğiniz bilgileri yorumlar kısmından bizimle paylaşarak yardımcı olabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir