Teknoloji

Xiaomi Duvar Kağıdı Döngüsü Kapatma

Xiaomi cep telefonunuzdan çeşitli özelleştirmeler yapabilirsiniz. Bunlardan biri de duvar kağıdı döngüsü açma ve kapatma işlemleridir. Nasıl yapılacağını bilmeyenler Xiaomi duvar kağıdı döngüsü kapatma nasıl yapılır haberimizden bilgileri inceleyebilirsiniz. Xiaomi cep telefonlarındaki bu özelliği özelleştirme menüsünden açıp kapatmak mümkün.

Xiaomi telefonunuzdan duvar kağıdı döngüsü kapatma işlemini bilmeyenler için görsel olarak da anlatımda bulunduk. Bu ayarlar Xiaomi markalı bütün cep telefonu modelleri için aynıdır. Birkaç saniye içerisinde bu özelliği açabilir ya da kapatabilirsiniz. Kapattıktan sonra tekrar bu özelliği kullanmak isteyenler yine aynı bölüme giriş yaparak etkinleştirebilir. MI Duvar kağıdı döngüsü (Mi Wallpaper Carousel) MIUI 12.5 güncellemesi ile beraber gelmiştir. Tuş kilidi kilitliyken HD fotoğraflardan meydana gelen ve her ekranı açtığınızda duvar kağıdını değiştiren bir özellik. Bu özellikte istediğiniz fotoğrafları döngüye ekleyebilir ya da çıkarabilirsiniz.

Xiaomi Duvar Kağıdı Döngüsü Kapatma Nasıl Yapılır?

Mi Wallpaper Carousel‘in Ayarlar uygulamasındaki Slayt gösterisi ayarları menüsünden kilit ekranındaki fotoğrafın ne kadar sıklıkla gösterileceğini ayarlamak da mümkün. Ancak ben bu özelliği kullanmak istemiyorum diyenler de olabiliyor. Xiaomi cep telefonunda duvar kağıdı döngüsü kapatma ve açma işlemini aşağıdaki adımları takip ederek yapabilirsiniz.

Duvar kağıdı döngüsü açma ve kapatma işlemi için:

 1. Ayarlar‘a giriş yapın.
 2. Kilit Ekranı‘nı açın.
 3. Burada bulunan Duvar Kağıdı Döngüsü‘ne basın.
 4. Bu ayarı Kapalı konuma getirin.

Bahsedilen ayarları yapmanız halinde Xiaomi duvar kağıdı döngüsü özelliğini pasif yani kapalı konuma getirmiş olursunuz. Xiaomi telefonunuzun Ayarlar ardından da Kilit Ekranı menülerine giriş yapın. Sonrasında ise Duvar Kağıdı Döngüsü menüsüne giriş yapmalısınız. Bunu yaptıktan sonra özelliği kapalı konuma getirmeniz durumunda bu döngü duracaktır.

Nasıl yapılacağını anlamayanlar aşağıdaki görselde bahsedilen adımları uygulayarak da yapabilirler. Bütün Xiaomi cep telefonu modellerinde aynı adımları izleyebilirsiniz.

İsterseniz bu özelliği sistemden tamamen kaldırmak da mümkün. Bunun için yapmanız gereken ayarlar ise aşağıdaki gibidir. Bu ayarları yaparak özelliği tamamen kaldırabilirsiniz.

Duvar kağıdı döngüsünü kaldırmak için:

 1. Xiaomi telefonun Ayarlar menüsüne giriş yapmalısınız
 2. Bu menüden, Depolama‘ya basın.
 3. Açılan ekrandan Uygulamalar‘ı açarak Duvar Kağıdı Döngüsü‘nü seçin.
 4. En alt kısımdaki Uygulamayı kaldır‘a basarak özelliği kaldırabilirsiniz.

Uygulamayı kaldırdıktan bir süre sonra pişman olup tekrar yüklemek isteyebilirsiniz. Bu durumda buradan Google Play giriş yaparak bu özelliği tekrar telefonunuza yükleyin.

Xiaomi Duvar Kağıdı Döngüsü Açma

 1. Xiaomi cihazın Ayarlar‘a menüsüne girin.
 2. Buradan Kilit Ekranı‘nı açın.
 3. Ardından Duvar Kağıdı Döngüsü‘ne basın.
 4. Açılan ekrandan özelliği Aktif hale getirin.

Duvar kağıdı döngüsünü kapattıktan sonra tekrar açmak isteyenler bazen bu işlemin nasıl yapıldığını unutabiliyorlar. Yapılması gerekenler cihazdan Ayarlar > Kilit Ekranı > Duvar Kağıdı Döngüsü menülerine giriş yapıp özelliği açık hale getirmektir.

Xiaomi cep telefonunuzla ilgili merak ettiklerinizi yorum kısmından bizlere soru olarak iletebilirsiniz. Xiaomi duvar kağıdı döngüsü kapatma adımları haberimizin sonuna geldik. Okuduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir