Haber

Yemeksepeti Puanları Ne İşe Yarar? 2024

Yemeksepeti puanları nedir?, Yemeksepeti Puanlar Nasıl Kullanılır? Yemeksepeti Puanları Nasıl Harcanır, Kazanılır ve Yemeksepeti puan kazanma yöntemleri sorularınızın cevabını makalemizde detaylı anlatımla bulabilirsiniz. Covid 19 hastalığının ülkemizde piyasaya çıkmasıyla birlikte Yemek sepeti ve benzeri şekilde kapıya teslimat hizmeti veren online sipariş uygulamalarının kullanıcı sayısı oldukça arttı. Kafe ve restaurantların müşteri kabul etmeyip online sipariş üzerinden hizmet vermeye başladığı bu dönemde kullanıcı sayısında artış gösteren yemek sepeti platformu kullanıcı sayısı yaklaşık olarak yirmi milyona ulaşmış durumda. Platforma kayıt yapan kullanıcılar için verilen siparişlerin tutarına göre hediye puanlar tanımlanır.

Puanları verdiğiniz siparişe göre kazanabileceğiniz gibi farklı yöntemlerle de puan kazanmanız mümkündür. Bilmeyenler için Yemeksepeti puanı nedir, Nasıl kazanılır?

Yemeksepeti Puanları Nedir?

Yemek sepeti puanları

Yemek sepeti puanları, kuponları ve jokerlerinin aynı şey olmadığını kesinlikle bilmelisiniz. Yemeksepeti platformunda iki farklı puanlama bulunmaktadır. Bu puanlamalardan biri kullanıcı kaydınızı gerçekleştirdiğiniz günden bugüne kadar gerçekleştirmiş olduğunuz siparişler dolayısıyla hesabınıza yüklenmiş puanlardır. Bir diğeri ise haftalık olarak kazanmış olduğunuz ve üyeliğinize tanımlanmış puan türüdür. Haftalık puanlarınız mahallenizde yemek sepeti muhtarı olmak için size fayda sağlayacak puanlardır.

Yemeksepeti Puanı Ne İşe Yarar?

Yemeksepeti platformunun gerçekleştirdiği muhtarlık yarışlarında
bir hafta içerisinde en fazla puanı toplayan bir kişiye çeşitli ayrıcalıklar tanınmaktadır.

Yemeksepeti online sipariş platformunda sıklıkla kampanyalar düzenlenmektedir. Bu kampanyalardan biride muhtarlık yarışı içindir. Bu yarış her pazartesi günü başlamaktadır ve pazar gününe kadar devam etmektedir. Bu bir hafta içerisinde en fazla puanı toplayan kişi bulunduğu bölgede muhtar olur.

Puanlar ise bu kısımda devreye girmekte kazanılan yemek sepeti puanları muhtar olan kişiye vereceği siparişlerde indirim olarak kullanmaya yarıyor. Muhtar olmadan kazandığınız puanları herhangi bir indirim kodu olarak kullanamazsınız.

Yemeksepeti Puan Kazanma Yöntemleri

Yemeksepeti puanı nasıl kazanılır

Platform üzerinde en çok puanı kazanmanıza yarayacak yöntem verdiğiniz sipariş sayısıdır. Verdiğiniz siparişlerin haricinde puan kazanmanızı sağlayacak başka yöntemlerde vardır. Bunları uygulamanız halinde 1 – 50 arasında puan kazanmanız mümkündür.

  1. Cüzdan ile sipariş vermenize 30 puan
  2. Uygulamaya her girişinizde 1 puan
  3. Facebook arkadaşlarını çağırırsanız 25 puan
  4. Kredi kartı ile Online siparişte 20 puan
  5. Uygulamadan verdiğiniz her sipariş için 50 puan
  6. Vodafone menülerinden verilen siparişlere 25 puan
  7. Aldığınız siparişe puan vermeniz durumunda 10 puan
  8. Aldığınız siparişe yorum yaparsanız 25 puan
  9. Joker indirimli siparişler için 20 puan
  10. Coca-Cola menü siparişi verenlere 25 puan

Yemeksepeti platformundan verdiğiniz siparişlerde kazanabileceğiniz puanlar yukarıdaki şekildedir. Muhtarlık yarışını kazanmanız halinde kazanmış olduğunuz puanları siparişlerinizde indirim kodu olarak kullanabilirsiniz. Muhtarlık yarışını kazanamamanız durumunda puanları indirim kodu olarak kullanamazsınız. Ama çeşitli zamanlarda bölgelerde verilen joker indirimleri ile indirimli yemek siparişi verebilirsiniz.

Yemek sepeti uygulamasıyla verdiğiniz siparişler sonrasında üyeliğinize hediye puanlar tanımlanır. Sipariş sonrası kazandığınız puanları kontrol etmeyi unutmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir