Teknoloji

Youtube MP3 Dönüştürücü

Youtube uygulamasında bulunan milyonlarca videoyu MP3 formatında indirebilirsiniz. Bunun için önceleri MP3 dönüştürme programları kullanılıyordu. Günümüzde ise Youtube mp3 dönüştürücü siteleri kullanarak bunu yapmak birkaç saniyenizi alacak. Daha önce hiç Youtube video indirme işlemini yapmadıysanız sıfırdan burada bahsedilen adımları uygulayarak artık siz de videoyu mp3 formatında indirebileceksiniz.

Youtube Mp3 dönüştürücü, çeşitli siteler kullanılarak yapılabilir. Bildiğiniz gibi Youtube platformunda bulunan videolar MP4 formatındadır ve savefrom gibi video indirme sitelerini kullanırken bu formatta indirme işlemi gerçekleşir. Eğer siz arabaya ya da bilgisayarınıza müzik formatında videolar indirmek istiyorsanız burada bahsettiğimiz işlem sayesinde birkaç saniye içinde dilediğiniz videoyu müziğe dönüştürebileceksiniz.

Youtube Mp3 Dönüştürücü Nedir?

Youtube mp3 dönüştürücü, milyonlarca kişi tarafından kullanılan bir tür dönüştürücü programdır. Bu program sayesinde direkt olarak indireceğiniz video mp3 formatında iner. Örneğin arabaya müzik atarken sorunsuz bir şekilde çalsın istiyorsanız Youtube ile video indirirken Mp3 formatını tercih etmeniz gerekir. MP4A ya da MP4 formatındaki dosyaları oto teybiniz çalmayabilir. Mp3 dönüştürücü ilk zamanlarda ekstra program gerektirirken günümüzde Web siteler kullanılarak bu işlem yapılabiliyor.

Youtube mp3 dönüştürücü sayesinde beğendiğiniz herhangi bir videonun sesini bu formatta indirebilirsiniz. İndirdiğiniz bu ses dosyası oto teybinizde, bilgisayarda, tablette ya da telefondan açıp dinleyebilirsiniz. Eğer android bir cihaz kullanıyorsanız ve yeni bir müzik listesi oluşturmak istiyorsanız yine bu yöntem ile müzik indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Eğer daha önce hiç bu yöntem ile müzik indirmediyseniz aşağıdaki adımları sırasıyla uygulayın.

MP3 Nedir?

MPEG Layer 3 ün kısaltması olarak kullanılır. MP3’ün çıkışı çok fazla yer kaplayan müzik ve ses dosyalarını sıkıştırarak alandan tasarruf etmek için diyebiliriz. Sıkıştırılan bir müzik dosyası formatı olarak ifade edilebilir. Sabit diskte fazla yer işgal etmeden müzik ve ses dosyalarını çalmanıza olanak sağlar. Bu mormattaki dosyaları, Windows sürümlerinin çoğu destekler. Aynı zamanda, dosyalar ile dolu CD’yi herhangi bir müzik çalara takarak çalıştırabilirsiniz.

Mp3 dosya formatı günümüzde daha çok arabalara müzik atmak şeklinde ifade edilen işlem için kullanılır. Araç sahipleri, otomobillerinin teybinden önceden indirdikleri müzikleri dinlemek için MP3 formatında müzik dosyaları indirirler.

Youtube Mp3 Dönüştürücü Nasıl Kullanılır?

Birinci adım: Başlangıç aşamasında Youtube platformuna girin ve beğendiğiniz müziğin linkini yani bağlantısını kopyalayın. Bağlantıyı kopyalayabilmek için video altında bulunan Paylaş butonuna dokunun ve açılan kutucuktan kopyala düğmesine basın.

Youtube bağlantı kopyalama

İkinci adım: İkinci adım olarak Google.com giriş yapıp ardından Youtube Mp3 dönüştürücü yazın. Çıkan herhangi bir siteye giriş yapın. Güncel olarak bunu yazdığınızda no tube isimli bir internet sitesi açılıyor buraya giriş yapın.

Üçüncü adım: Kopyaladığını video bağlantısını “Url, anahtar kelimeler” yazan kutucuğa yapıştırın. Sağ kısımda bulunan mavi alana dokunup MP3’ü seçin, eğer seçiliyse dokunmayın. Ardından “Tamam” butonuna basın.

Dördüncü adım: Tamam butonuna bastığınızda yeni bir sayfa açılacaktır. Açılan bu sayfa reklam sayfasıdır. Bu sayfayı kapatın ve asıl sayfamıza gelin. Ekranda indireceğiniz müziğin adı hemen altında ise “İndir” butonunu göreceksiniz buna basın. Müzik internet hızınıza bağlı olarak birkaç saniye içerisinde bilgisayarınıza inecektir.

Beşinci adım: İndirdiğiniz müzik tarayıcının alt sol kısmında görünecektir. Bu müzik dosyasına basılı tutup önceden oluşturduğunuz klasöre sürükleyerek taşıyabilirsiniz. Youtube mp3 dönüştürücüyü kullanmak işte bu kadar basit.

Artıları

  • Dosya boyutu az yer kaplar.
  • Teyp ve diğer ses oynatıcılarda çalışır.
  • Otomobillerde müzik dinlemenize olanak sağlar.
  • Müzik çalar ile oynatılabilir.
  • Telefon destekler.
  • Tablet destekler.
  • Bilgisayardan bu ses dosyası oynatılabilir.

Eksileri

  • Görüntü olmaz.
  • Mp4’ten Mp3’e dönüştüğü için ses kalitesi düşebilir.

Youtube Mp3 İndirme Nasıl Yapılır?

Günümüzde bilgisayar ve internetle arası pek iyi olmayan kimseler Youtube ya da farklı bir platformdan müzik indirme işlemini beceremeyebiliyorlar. Bizlerde bu konu ile ilgili ilk defa müzik indirecek olan kişilere Youtube Mp3 dönüştürücünün nasıl kullanıldığını anlattık. Yukarıda bahsedilen toplamda beş adımdan oluşan işlemleri takip ederek artık siz de videoyu mp3’e çevirebilirsiniz. Mp3 dönüştürücü olarak günümüzde onlarca site mevcut. Bu sitelerden hangisi size rahat geliyorsa onu kullanın.

Mp3 dönüştürücü ile indirdiğiniz müzikler, mp3 formatında inecektir. Dolayısıyla bu ses dosyalarında herhangi bir görüntü olmaz. Eğer video indirmek istiyorsanız bunu da savefrom’dan yapabilirsiniz. Savefrom ise direkt olarak Youtube’ta bulunan videoyu indirmenize olanak sağlıyor. Bu program da yine mp3 dönüştürücü gibi ücretsiz bir programdır ve kullanım mantığı aynıdır.

Youtube Müzik Nasıl İndirilir?

Youtube video platformunda beğendiğin herhangi bir müziği, ses kaydını ya da videoyu Mp3 formatında indirebilirsin. Bunu yapmak için, harici bir program ya da programsız olarak internet sitelerini kullanabilirsiniz. Çoğu kişi bu işlemin aşırı derecede zor olduğunu düşünse de birkaç saniye içerisinde dilediğiniz müziği bu formatta indirmek mümkün.

Youtube müzik indirme işlemi için, mp3 dönüştürücü internet sitelerinden birini kullanmanız gerekir. Öncelikle Youtube videosunun bağlantısını kopyalamalısınız. Kopyalama işlemi tamamlandıktan sonra Mp3 dönüştürücü internet sitesine girip ilgili alana bağlantıyı yapıştırın. Sonrasında Tamam ya da Dönüştür butonuna dokunun. Ardından ekrana gelecek İndir düğmesini kullanarak istediğiniz videoyu müzik olarak bilgisayar, tablet ya da cep telefonuna indirebilirsin.

Telefondan Youtube Mp3 Dönüştürme Nasıl Yapılır?

Android kullanıcıları, cep telefonlarına müzik dosyaları indirmek için Mp3 dönüştürücü internet sitelerini kullanırlar. Bu siteler günümüzde oldukça popülerdir. Hem müzik çalarlar için, hem otomobiller için hem de özel müzik listesi oluşturan cep telefonu kullanıcıları bu platformdan rahatlıkla müzikler indirebilirler. Yapılması gereken işlem ise Google Chrome ile Youtube Mp3 dönüştürücü siteye giriş yapmaktır. Giriş yaptıktan sonra beğendiğiniz şarkının bağlantısını kopyalayın ve ilgili sitedeki alana yapıştırarak indirme işlemini başlatın.

iPhone Youtube Mp3 İndirme

Android kullanıcıları kadar iPhone cep telefonu kullanıcıları da Youtueb ile Mp3 indiriyorlar. Ancak, çoğu iPhone kullanıcısı bunun nasıl yapıldığını bilmiyor. Çünkü, iPhone cep telefonlarında Android’lerdeki gibi indirilen dosya direkt olarak galeriye düşmüyor. Apple marka iPhone cep telefonunuzdan mp3 indirmek için ek bir program kullanmanız gerekiyor.

Documents, isimli programı App Store’dan cihazınıza indirdikten sonra uygulamaya giriş yapıp gerekli kurulumları gerçekleştirin. Uygulama, ücretsiz bir şekilde indirilebilir. Uygulamayı indirdikten sonra girin ve tarayıcı bölümüne gelin. Tarayıcı bölümüne Youtube Mp3 dönüştürücü yazıp herhangi bir dönüştürücü siteye giriş yapın. Ardından ilgili videonun linkini kopyalayıp indirme adımlarını takip edin. Böylece, istediğiniz herhangi bir videoyu Mp3 formatında indirebilirsiniz. İndirme işlemi tamamlandıktan sonra programdan Downloads kategorisine girin. Buradan ilgili ses dosyasını bulup yanındaki üç noktaya dokunarak istediğiniz herhangi bir klasöre taşıyabilirsiniz.

Youtube Mp3 Dönüştürücü Kullanılarak Neler Yapılabilir?

Bu siteler kullanılarak, sadece Youtube videoları mp3 formatında indirilebilir. Bazı internet siteleri mp4, mp4a formatında indirme işlemlerine izin verse de geneli mp3 formatında ses dosyası olarak videoları indirmenizi sağlar. Bu tür siteleri kullanırken oldukça dikkatli olunması gerekir. Zira bazı sitelerde herhangi bir alana dokunduğunuzda otomatik yeni bir sekme açılabiliyor. Açılan bu yeni sekmeler ise genelde reklam sayfaları olmakla birlikte virüs barındırabilir.

Bu nedenle, yeni bir sayfa açıldığında dönüştürücü ile alakalı değilse direkt olarak kapatıp, asıl işlemi yapacağınız sayfaya dönüş yapmalısınız. Dönüştürücü kullanarak neler yapılabilir sorusuna yanıt verecek olursak mp3 formatında indirdiğiniz müzikleri otomobil, tablet, cep telefonu, bilgisayar ve cd çalar gibi aletlerde dinleyebilirsiniz.

Youtube Mp3 Dönüştürücü Siteler

Youtube Mp3 dönüştürme sitelerine örnek vermek gerekirse, liste oldukça kalabalık bir hal alacaktır. Ancak hangi site doğru dürüst çalışıyor ve hangisi rahat kullanılıyor diyecek olursanız listede en başta duran sayfa en doğru sonucu veren sayfadır. Çünkü algoritmalar en iyi sonucu veren internet sitesini en üstte gösterecek şekilde kodlanmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir