Haber

Youtube Premium Öğrenci Üyeliği (Doğru Bilgi)

Youtueb üyelik tiplerinde bireysel, aile ve öğrenci üyeliği seçenekleri bulunuyor. Eğer siz de öğrenciyseniz Youtube Premium öğrenci üyeliği alabilirsiniz. Nasıl yapıldığını bilmeyenler için burada anlattık. Buradaki işlemleri sırasıyla yaparak Youtube öğrenci üyeliği planına dahil olmak mümkün. Öğrenciyseniz YouTube ücretli premium aboneliğinden indirimli olarak faydalanabilirsiniz. YouTube öğrenci üyeliğinden kimler faydalanabilir ve nasıl yapılır gibi konular hakkında buradan bilgi edinin.

Youtube Premium ile arka planda oynatma, video indirme, Youtube Music ve çeşitli avantajlardan faydalanabilirsiniz. Üyelik oluştururken ilk ay ücretsiz olarak kullanmak mümkün. Ancak siz normal planlar dışında öğrenci planına dahil olarak indirim almak istiyorsanız neler yapmanız gerektiğini burada anlatıyoruz. Youtube öğrencilere özel Premium planı sunmaktadır. Hadi birlikte Youtube Premium öğrenci üyeliği nasıl alınır, Premium öğrenci planı ile ilgili detayları inceleyelim.

Youtube Premium Nedir?

Youtube Premium markanın gelir sağladığı bir iş modeli diyebiliriz. Youtube Premium satın alındığında Video indirme, Youtube Music, reklamsız içerikler gibi faydalara sahip olunur. Ayrıca indirilen videolar istenildiği zaman internetsiz ortamda da GB’ınızdan tüketmeden izlenebilir. Youtube’ta şu an 3 farklı plan bulunmaktadır. Bunlar, Bireysel, Aile Planı ve Öğrenci üyeliğidir. Premium’un genel olarak alınmasının nedeni ise reklamsız Youtube ve Youtube Music özellikleri diyebiliriz.

Youtube Premium Bireysel Abonelik Ücreti Ne Kadar 2023?

Youtube Premium gelen son fiyat artışı ile beraber aylık 29.99 ₺ olarak fiyatlandırılmıştır. Yıllık abonelik yapacak olanlar ise 299 ₺ olan indirimli fiyattan faydalanabilirler. Bireysel abonelikleri tek bir kişi kullanabilecek. Premium özelliği satın alınan gmail hesabına tanımlanmaktadır. İsterseniz aynı anda bilgisayar, tablet ve cep telefonlarından kullanabilirsiniz.

Youtube Premium Aile Üyeliği Fiyatı Kaç TL?

Youtube Premium’da isterseniz aile aboneliği de alabilirsiniz. Aile planı bireysel plana göre çok daha uygun fiyata gelmektedir. Aile üyeliğini toplam 6 kişi kullanabilecek şekilde hazırlanmıştır. Youtube Premium aile üyeliği fiyatı ise 59.99 TL’dir. Üyeliği satın alan kişi + 5 kişi kullanabilir. Eğer ailenizde birden fazla kişi Youtube Premium kullanmayı düşünüyorsa tek bir üyelik satın alabilirsiniz. Bu sayede çok daha indirimli kullanmış olursunuz.

Youtube Premium Öğrenci Üyeliği Fiyat Bilgisi 2023

En çok aranan konuya geldik. Youtube öğrenci üyeliği kaç TL araştırması yapanlara cevabımız 19.49 ₺ olarak fiyat güncellendi. Youtube öğrenci üyeliğinden ilk defa faydalananlar 1 aylık ücretsiz olarak kullanabilirler. Öğrenciyseniz Youtube öğrenci planını kesinlikle denemelisiniz. Hem daha uygun fiyata hem de bütün özellikleriyle kullanmak mümkün.

Youtube Öğrenci Üyeliği Nasıl Alınır?

Youtube Premium öğrenci lise ve üniversite öğrencileri tarafından da sıklıkla tercih ediliyor. Dünya genelinde öğrencilere çok daha uygun fiyata hizmet veren Youtube’un bu hizmetinin nasıl kullanılacağını bilmiyorsanız aşağıdaki adımları izleyin.

Youtube Premium öğrenci üyeliği ile ilgili detaylar:

 • YouTube öğrenci üyeliğinden faydalanabilmek için hizmetin sunulduğu bir konumda bulunan yüksek öğretim kurumunda öğrenci olmanız gerekir.
 • İlgili Yüksek öğretim kurumunun SheerID tarafından onaylanmış olması gerekir. Kurumun uygunluğu SheerID tarafından belirlenmektedir.

  Okulunuzun onaylı olup olmadığını görmek için:
  1. YouTube Premium ya da YouTube Music Premium için Öğrenci Planı açılış ekranına giriş yapmalısınız.
  2. Ücretsiz Deneyin‘i seçin.
  3. SheerID formuna okuduğunuz okulun adını yazın. Okulunuz listede varsa öğrenci planından faydalanabilirsiniz.
 • Öğrenci olduğunuzu SheerID ile doğrulamanız gerekir. Doğrulama işlemi ile ilgili desteğe ihtiyacınız varsa customerservice@sheerid.com mail adresini kullanarak SheerID’ye e-posta göndermelisiniz.
 • Üyeliğe uygun olursanız dört yıllık öğrenci planından faydalanabilirsiniz. Uygunluğu her yıl tekrar doğrulamak gerekir.

Youtube Premium Öğrenci Lise

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi Youtube tarafından yapılan resmî açıklamaya göre öğrenci planından sadece yüksek öğretimdeki öğrenciler faydalanabilir. Yani üniversite öğrencileri öğrenci planına dahil olabilirler. Youtube Premium üyeliği lise öğrencileri için geçerli değil.

Günümüzde Youtube ülkemizde ilk ay ücretsiz denememize olanak sağlıyor. Eğer siz de Premium kullanmak istiyorsanız bunu deneyebilirsiniz. Bununla birlikte aile hesabı olan bir tanıdığınızdan sizi de hesaba dahil etmesini isteyin. Youtube Premium öğrenci üyeliği nasıl alınır, fiyatı ve buna benzer bir çok konuda bilgiyi burada listeledik. Aklınıza takılanları bizlere sorabilirsiniz.

Youtube Premium öğrenci üyeliği haberimizin sonuna geldik. Bu içeriği faydalı bulduysanız aşağıdaki sosyal medya butonlarını kullanarak paylaşabilirsiniz. Eğer kendi okulunuz SheerID listesinde yer almıyorsa diğer arkadaşlarınızın da bunu kontrol etmelerini isteyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir