Haber

Youtube Shorts Kapatma iPhone ve Android 2024

Youtube Shorts videoları da Instagram Reels videoları gibi bulaşınca sonunu getirmeden çıkamıyoruz. Siz de ‘Youtube Shorts kapatma iPhone’ ve Samsung telefonlarda nasıl yapılır merak ediyorsanız burada açıklıyoruz. Shorts videolarının bir sonu olmadığından dolayı, sürekli kaydırarak çok fazla vakit harcıyoruz. Akşam işten döndüğünüzde ya da okuldan eve geldiğinizde ilk baktığınız uygulama Youtube ise muhtemelen Shorts bölümünde de çok fazla vakit geçiriyorsunuzdur. Youtube Shorts menüsünde çok fazla reklam çıkmadığından dolayı, çoğu kişi video izlerken kısa videolara bakıyor. Shorts videolarında güncel haber, komik videolar, şiirler, film ve dizi fragmanlarını bulabiliyoruz.

iPhone’da Youtube Shorts nasıl kapatılır, sorusu hem Pc hem de iPhone, Samsung, Huawei ve Xiaomi telefonlarda aynı yöntem ile yapılmaktadır. Youtube uygulamasında telefondan Shorts videolarını kapatmak istiyorsanız alt başlıkta anlattığımız ayarları yapabilirsiniz. Shorts videolarını tekrar açmak isterseniz yine, aynı ekrana giriş yaparak Shorts videolarını aktif etmeniz gerekir.

Youtube Shorts Kapatma Nasıl Yapılır?

Youtube videolarında Shorts’u kapatmak için; Youtube uygulamasına giriş yapın. Ardından profilinize dokunun. Sağ üst kısımdaki Ayarlar simgesine basın. Açılan ekrandan Genel menüsüne giriş yapmalısınız. Bu ekrana girdikten sonra sayfayı aşağı doğru kaydırın. Sonrasında ise, Özet Akışlarında Oynatma seçeneğine dokunarak Kapalı seçeneğini seçin.

Yukarıdaki ayarların yapılması durumunda Özet akışlarında oynatma yani Youtube Sorts videoları kapanacaktır. Youtube kısa videolar nasıl kapatılır bilmeyenler bu ayarları uygulamalıdır. Ayarları Andrıid cihazınızdan da yine aynı şekilde yapabilirsiniz.

Youtube Shorts Açma

  • Youtube uygulamasına gidin.
  • Uygulamadan Profil seçeneğine basın.
  • Açılan ekranın sağ üst kısmındaki Ayar simgesine dokunun.
  • Listelenen seçeneklerden Genel’e basın.
  • Ekranı aşağı kaydırarak Özet Akışlarında Oynatma seçeneğine gelin.
  • Buradan ayarı Her zaman açık olarak seçin.

Youtube’ta Shorts videolarını açmak için Samsung yani Android işletim sistemine sahip olan cihazlarda yukarıdaki işlemler yapılmalıdır. iOs işletim sistemine sahip olan cep telefonlarında da ayarlar yine aynı adımlarla yapılabilir.

Youtube Shorts Neden Kapatılır?

Youtube Shorts videolarını kapatmak için, gmail hesabınızla Youtube’a giriş yapmış olmanız gerekir. Aksi halde bu ayarları yapamazsınız. Eğer siz de Shorts videolarını kapatmak istiyorsanız, Youtube hesabınıza giriş yapıp gerekli ayarları yapın. Youtube Shorts videolarının kapatılma nedenleri ise;

  • Çok fazla vakit geçirmek.
  • Aşırı internet tüketimi.
  • Gece uzun süre video izlemeden dolayı uyku kaçırması.
  • Zararlı olabilecek içerikleri görmemek için Shorts videolarını kapatabilirsiniz.

Youtube Shorts En Fazla Kaç Dakika?

Shorts videoları ksıa videolardır. Bu videoları Instagram Reels videolarına da benzetebiliriz. Youtube Shorts videoları en fazla; 60 saniye yani bir dakika sürmektedir. Daha uzun olan videolarınızı Shorts bölümünde paylaşmak isterseniz kesip kırpmanız gerekir.

Youtube Shorts videoları ile birçok kişi kazanç sağlamayı ummaktadır. Fakat genelde insanlar hemen çok para gelsin mantığında olduğundan dolayı belirli bir süre sonrasında bu işe devam etmemektedir. Aklınıza takılan farklı konular varsa lütfen bize sormayı unutmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir