Haber

Youtube Trend Video Nedir? 2023

Youtube Trend Videolar Trend içerikler sekmesinde kısa süre zarfında yüksek izlenme sayısına ulaşmış youtube video içerikleridir. Trend videolar komik içerikler, haber bültenleri, şarkı klipleri ve sinema filmleri olabilmektedir. Trend içerikler arasında yer alan videolar Youtube Türkiye kullanıcıları tarafından görünmektedir. Bu sekmede görünen videolar sayesinde Youtube kanalları daha fazla izlenme sayısına sahip olurlar. Bir diğer artı yanı ise beğeni, yorum, izlenme ve abone sayıları buna bağlı olarak daha fazla rakama ulaşabilir.

Her Youtuber videolarının Trend Videolar sekmesinde çıkma hayalini kurmaktadır. Çünkü bu sayede içerik, paylaşım ve reklam videolarının oldukça büyük kitlelere ulaşması mümkün oluyor. Ama bu videoların Trend videolarda görünmesi için büyük bir çaba göstermek gerekmektedir.

Youtube Trend Video İçin Ne Yapılması Gerekir?

Youtube Videomun Trend Videolarda Çıkması İçin Ne Yapmalıyım? Trend videolar listesi her 15 – 20 dakika arasında yenilenmektedir. Bu videoları bulunduğunuz ülkedeki ve sizinle aynı dili konuşan bütün insanlar görebilmektedir. Ülkenizde videonuzun trend listeye girmesi sonrasında diğer ülkelerin trend listeleri arasında görünmesi kolaylaşır. Youtube Trend Video listesine girebilmek için farklı farklı kriterler bulunmaktadır. Bizlerde sizler için uzman içerik üreticiler tarafından trend videolar sekmesinde çıkabilmek için uyulması gereken kriterlerin listesini bu yazımızda paylaştık.

Youtube Kanalı Etkileşim Oranı

Youtube Trend Videolar listesinde içeriklerinizin görünmesi için Youtube Kanalınızın etkileşim oranının da yüksek olması gerekmektedir. Etkileşim oranınızı yükseltmek için diğer sosyal medya platformlarında çeşitli kampanyalar oluşturabilir ve video bağlantınızı takipçilerinize sunabilirsiniz. Etkileşim oranı yüksek olan kanallar Trend Videolar listesine daha kolay girebilmektedirler. Ayrıca hileli yöntemlerle bot kullanıcı ile etkileşim oranı yükseltmeye çalışmanız durumunda kanalınız engel alabilmektedir. Fakat ihtiyaç duymanız halinde profesyonel firmalarla iletişime geçerek gerçek kullanıcılarla yorum , beğeni ve abone arttırma hizmeti alabilirsiniz.

Youtube Yüksek Etkileşim Oranı

Youtube Videolarınızın trend video kategorisinde çıkması için içeriklerinizin yüksek etkileşim alması gerekmektedir. Video içeriklerinizin görüntülenme sayısı Trend videolarda çıkması için gereken en önemli etkileşim biçimidir. Bu sebepten Dünyadaki bütün insanlara hitap edecek evrensel içerikler üretmeniz sizin için daha faydalı olacaktır. Video içeriğinizi Youtube kanalınıza yüklemenizden itibaren 72 saat içerisinde edinilen etkileşimler videonuzun Trend listesinde görünmesi için çok önemlidir.

Youtube İçerik Kuralları

Youtube algoritmaları trend videolar için daha farklı çalışabilmektedir. Bir videonun trendler listesine girebilmesi için bir çok etken bulunmaktadır. Bu etkenlerden biride içerik ve kanalın uyumlu olup olmadığıdır. Örnek olarak kanalınızda sürekli müzik videoları paylaşıyorsanız sonrasında bir haber hakkında ilk videoyu paylaşan siz olsanız dahi içeriğinizin trend videolarda çıkmaması söz konusu olabilmektedir. Bu sebeptendir ki kanalınızı açtığınız zaman paylaşacağınız içerikler hakkında karar vermiş olmanız ve sonrasında içerik türünü değiştirmemeniz gerekir.

Youtube Trend Video Algoritmaları kullanıcıların daha kaliteli içerikler izlemesi için yüksek güvenlikli politikalar uygulamaktadır. Bu sebeple alkol, uyuşturucu, sigara, şiddet, +18 çıplaklık ve ırkçılık barındıran videoların trend videolarda çıkması imkansızdır. Youtube Video İçeriklerinizin toplum kurallarına uygun olması genel kitleye ulaşmanızı sağlamakla beraber trend videolar listesinde çıkmanızı sağlar.

Dijital Kanalların Etkileşiminden Faydalanma

Trend Videolar listesinde yer almak istiyorsanız eğer Youtube kullanıcısı olmayan kişilerinde bu içeriği görmesini izlemesini sağlamanız gerekir. Yüksek etkileşime sahip platformlardan videonuzla ilgili bilgi paylaşımı yapabilir link verebilirsiniz. Bu etkileşim sonrasında içeriğinizi izleyen kullanıcılar ve üye olan kullanıcılar yüksek etkileşim oranına sahip olmanızı sağlayacaktır.

Youtube Trend Uzun Video İçeriği

Yapılan araştırmalar sonucu uzun süreli videolar Youtube Trendler listesinde daha fazla görülmektedir. Bu sebepten dolayı videonuzun en az 10 dakika olmasına dikkat etmelisiniz. Fakat saatler alan insanın sıkılmasına neden olan videolar çekmekten uzak durmanız gerekir. 25 dakikayı aşan video içeriklerinde izleyicilerin ilgisini çekmek daha zorlaşır ve içeriğinizin daha az süre izlenmesine sebep olabilir. İçeriklerinizin izlenme süresinin az olması Youtube trend video listesine çıkma olasılığınızı düşürmektedir.

Youtube Trend Video İzlenme Süresi

Youtube kullanıcıları tarafından içeriğinizin izlenme süresi trend listesinde yer almanızı önemli bir biçimde etkilemektedir. Videonuzun uzunluğu 15 dakika boyutundaysa kullanıcıların 2 dakika izlemesi halinde youtube algoritmalarının videonuzun kalitesiz olduğunu düşünmesine sebep olabilmektedir. Video süresince kullanıcıların dikkatini çekecek içerikler üreterek izlenme sürenizi arttırabilirsiniz.

Youtube Trend Video

Youtube Yeni Özgün İçerikler Üretme

Youtube Kanallarında sürekli paylaşılan bir birini taklit eden içerikler yerine yeni ve özgün içerikler üreterek kullanıcıların dikkatini çekmeyi başarın. Sürekli çektiğiniz videolardan ziyade yeniliklere yer verin. Videolarınızın özgün ve izlenme süresini arttıracak içerikler olması trend listesine girmenizi kolaylaştıracaktır. İlgi çekmeyi başaran videolar etkileşimleri arttırdığı için abone sayınızda ve izlenme sürenizdeki etkileşimleri hemen fark edersiniz.

Youtube Clickbait Hilesi

Türkçe anlamı tıklama tuzağı olan Clickbait yapmanız halinde içeriğiniz daha az etkileşim alır. Video içeriğiniz ve ismi bir biriyle bağlantılı olmalı ve anlamsız başlıklar kullanmaktan kaçınmalısınız. Uyum halindeki içerikler doğru izleyicilere ulaşmanızı sağlayacağı için izlenme oranınızı olumlu bir şekilde etkileyecektir. Kanal etkileşimini arttırmak maddi olarak kazancınızı yükselteceğinden bu kurallara uymanız gerekir.

Dikkat Çeken Youtube Trend Video Görseli

Youtube kullanıcıları tarafından en çok dikkat edilen şey video içeriğinin görselidir. Öyle ki başlıktan önce video resmine bakanların oranı oldukça yüksektir. İlgi çekici uyumlu bir görsel seçmeniz videonuzun izlenmesi açısından güzel bir aracı olacaktır ve Youtube Trend Video listesinde çıkmasını kolaylaştıracaktır.

Youtube Trend Videolar Nasıl Belirlenir?

Youtube Trend Video Listesi kullanıcılar tarafından yapılan etkileşim ve izlenme oranlarına göre youtube algoritmaları tarafından oluşturulmaktadır. Bu içeriklerin trend videolar listesine girebilmesi için yorumlar, beğeniler ve izlenme süreleri göz önünde bulundurulur. Bu sebeple sizin önceliğiniz youtube kullanıcılarına kaliteli içerikler sunmak ve olumlu geri dönüş almak olmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir