Teknoloji

En Güvenilir Yurt Dışı Alışveriş Siteleri 7 Yabancı Site

Yurt dışı alışveriş siteleri, dünya genelinde hizmet verdiği için ülkemizden de çok fazla trafik almaktadır. Türkiye’ye gönderimi olan yurt dışı alışveriş siteleri ile online sipariş verip ürün satın alabilirsiniz. Farklı ülkelere de hizmet veren onlarca alışveriş sitesi var. Bu sayede dünyanın neresinde olursanız olun seçtiğiniz ürün adresinize ulaştırılır. Tabii ki bu sistemin de öncüleri var. Aliexpress gibi. Ancak bunun dışında da dünya genelinde hizmet veren yabancı alışveriş sitleri mevcut.

İhtiyacınız olan ürünü ülkemizde bulamadıysanız bu internet sitelerini kullanarak yurtdışından da sipariş edebilirsiniz. Ancak belirli bir miktardan sonra ürünlere gümrük vergisi eklenmektedir. Yurtdışı alışveriş siteleri arıyorsanız hemen aşağıdan incelemeye başlayabilirsiniz.

En Güvenilir Yurt Dışı Alışveriş Siteleri

Online alışveriş ülkemizde olduğu gibi yurtdışında da oldukça popülerdir. Öyle ki bazı internet siteleri bulundukları ülke dışındaki ülkelere de hizmet vermektedir. Örneğin Amerika’da bulunan bir online alışveriş sitesinden sipariş verebilirsiniz. Tabii ki ülkemizdeki gibi kargonuz 1-3 gün içerisinde gelmez. Ürün yurt dışından gönderildiği için kargonun gelmesi biraz zaman alabiliyor. Hadi şimdi yabancı ülkelerden alışveriş yapabileceğiniz yurt dışı alışveriş sitelerini inceleyelim.

1. Amazon Yabancı Alışveriş Sitesi

amazon

Yabancı alışveriş sitesi denildiğinde akla ilk gelen ismin Amazon olduğunu söyleyebiliriz. Bu internet sitesinde kıyafet, elektronik, aksesuar, klima, televizyon, telefon hatta hırdavata kadar birçok ürünü bulabilirsiniz. Amazon dünya genelinde satış rekorlarına imza atan en büyük alışveriş şirketlerinden biridir. Hatta piyasaya yön verdiğini de söyleyebiliriz. Amazon başlangıçta kitap satışı ile işe başlamıştır. İlerleyen sürede ürün yelpazesini genişleterek günümüzdeki halini almıştır. Alışveriş yapmak için ya da ürünleri incelemek için buradan Amazon internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Basit görünümü sayesinde kolayca bir hesap oluşturup satın almak istediğiniz ürünü sepete ekledikten sonra ödemesini yapıp sipariş edebilirsiniz.

2. AliExpress

AliExpress alışveriş sitesi

Amazon alışveriş sitesi ile sürekli bir rekabet halinde olan AliExpress ülkemizde ve dünya çapında milyonlarca kişi tarafından kullanılan online yabancı alışveriş sitelerinden biridir. Bu internet sitesinde telefon, telefon aksesuarı, kıyafet, araç parçaları, küçük ev aletleri, televizyon, bilgisayar, ayakkabı ve daha birçok ürünü bulmak mümkün.

Kullanım bakımından da ülkemizdeki alışveriş sitelerine benzerlik göstermektedir. Birkaç dakika içerisinde üye olarak alışveriş yapabilirsiniz. Alışveriş yapmak için ya da ürünleri incelemek için buradan internet sitesini ziyaret edin. Bu siteden takı ya da hediyelik eşyalar da alabilirsiniz. Ayrıca herkesin giydiği kıyafetleri giymek istemeyenler de yine AliExpress internet sitesinden farklı model kıyafetler satın alabilirler.

3. eBay

ebay

3 Eylül 1995, San Jose, Kaliforniya, ABD’de kurulan ebay dünya genelinde hizmet veren internet sitelerinden biridir. Ayakkabı, saat, kolye, kıyafet, hırdavat, teknoloji ürünleri, telefon ve tablet gibi çeşitli ürünleri burada bulabilirsiniz. Popüler alışveriş sitesi olan eBay, çevrimiçi bir online alışveriş platformu olarak hizmet vermektedir. Günümüzde eBay 32 farklı ülkede hizmet vermektedir. Ürünleri incelemek ya da fiyat karşılaştırması yapmak için buradan ebay internet sitesine gidebilirsiniz.

4. Otto

otto yabancı alışveriş sitesi

Otto ise Almanya’da faaliyet gösteren bir online alışveriş sitesidir. Bu internet sitesinden buzdolabı, cep telefonu, kulaklık, tablet, kıyafetler, hediyelik eşyalar ve oyuncaklar gibi çeşitli ürünleri satın alabilirsiniz. Almanya alışveriş siteleri arasında en popüler isimlerden biridir. Ülkemizde ise genelde telefon fiyatlarını karşılaştırmak amacıyla giriş yapılmaktadır.

5. Walmart

wallmart yurtdışı alışveriş sitesi

Walmart, Amerika’da perakende firmasıdır. Amerika‘da uygun fiyata alışveriş yapmak isteyenler genelde Walmart marketleri tercih ediyor. 2000 yılında kurulmuş olan şirket sektörünün en büyük isimlerinden biri haline gelmiştir. Uygun fiyat sunması ile ön planda olan Walmart, çevrimiçi alışveriş yapabilme imkanı sağlıyor. Her ay 450 milyondan daha fazla kişi Walmart internet sitesini ziyaret ediyor. Walmart ülkemize de sipariş gönderen yabancı alışveriş sitelerinden biridir.

6. Banggood

Banggood

Banggood, Aaron Chen tarafından kurulmuştur 2006 senesinde kurulan Çin merkezli alışveriş sitesi ülkemizden de oldukça fazla trafik almaktadır. Hemen hemen aradığınız her şeyi bulabileceğiniz bir online alışveriş sitesidir. Aradığınız her ürünü bulabileceğiniz bu internet sitesi ile ilgili daha fazla bilgi almak için Çin alışveriş siteleri isimli haberimizi inceleyebilirsiniz.

7. alta.ge

alta.ge komşu ülke Gürcistan’da hizmet veren bir alışveriş sitesidir. Daha çok teknolojik aletler ve aksesuarlar gibi ürünleri burada bulabilirsiniz. Telefon fiyatlarını karşılaştırmak için sıkça ziyaret ettiğimiz internet sitesi olan alta.ge bulunduğu ülkede hizmet vermektedir.

Online alışveriş yapmayı planlayanların en çok tercih ettiği internet sitesi ise Amazon ardından Aliexpress siteleridir. Buradan sipariş verilen ürünler genelde 1 ay içerisinde geliyor. Toptan ve perakende ürünler alabildiğiniz bu internet sitelerinde hesap oluşturmak ise birkaç dakikanızı alacaktır. Alışveriş yaparken banka kartı ya da kredi kartınızı kullanabilirsiniz. Peki siz hangi yurt dışı alışveriş sitelerini kullanıyorsunuz? Konu ile ilgili düşüncelerinizi ve bilgilerinizi yorum kısmında bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir