Genel

Ziraat Bankası Müşteri Numarası Öğrenme (Nerede Yazar)

Ziraat Bankası müşteri numarası öğrenme, düşünülenin aksine oldukça kolaydır. Direkt kartın ön yüzüne bakılarak bu kontrol edilebilir.

Ziraat Bankkart kullanımında, kartınızı hem banka kartı hem de kredi kartı olarak kullanabilirsiniz. Eğer Ziraat Bankası’ndan kredi kartı kullanmıyorsanız elinizdeki kart banka kartıdır. Bu kartın ön tarafında hem kart numarası hem de müşteri numarası yazar.

Buna ek olarak müşteri numarası hesabınızın ibanında da yer almaktadır. Bankalarda ki IBAN özelliği 24 haneli rakamlardan oluşur. İçinde 8 hanelik olan numaralar müşteri numaranızdır. Banka hesabınızın ibanında banka şube numarası da yer almaktadır.

Ziraat Bankkart Müşteri Numarası Nedir?

“Ziraat Bankkart müşteri numarası nedir?” sorusu da müşteriler tarafından merakla araştırılan konulardan biri olmuştur. Ziraat Bankkart müşteri numarası öğrenme bankacılık işlemleri yaparken gerekli şeylerden biridir. Para transferi, mobil bankacılık ve buna benzer bir çok işlemde Ziraat müşteri numarasına gereksinim duyabilirsiniz. Bu bilgiyi kart üzerinden kontrol edebileceğiniz gibi farklı yöntemlerle de edinmek mümkündür. Müşteri numaranız eğer kart üzerinde yazmıyorsa müşteri hizmetlerinden öğrenerek bir yerlerde kayıt edebilirsiniz. Bu sayede ihtiyaç halinde tekrar kullanılabilir.

Ziraat Bankkart müşteri numarası genelde kart üzerinde yer alsa da bazı kartlarda olmayabilir ya da okunmayacak durumda olabilir. Eğer bankanız tarafından hızlı kart verildiyse bu kartlarda iban bilgisi ya da müşteri numarası olmaz. Bu durumda Ziraat Bankası müşteri numarası nasıl öğrenilir? Gelin sırasıyla nasıl yapıldığını birlikte inceleyelim.

Ziraat Bankası Müşteri Numarası Nerede Yazar?

Bankacılık işlemleri için müşteri numarasına gereksinim duyanlar bunun nerede yazdığını araştırmaktadır. Ziraat bankası müşteri numarası nerede yazar sorusunun yanıtı ise: kartın ön yüzünde sağ alt kısımda 8 haneli rakam şeklinde yazmaktadır.

Ziraat Bankası Müşteri Numarası Öğrenme Yöntemleri

  • Ziraat bankası şubelerinden öğrenme.
  • Müşteri hizmetlerini arayarak.
  • İnternet Bankacılığından
  • Ziraat müşteri numarası öğrenme sms.

Yukarıdaki yöntemler kullanılarak Ziraat bankasındaki müşteri numaranızı öğrenebilirsiniz. Eğer kontrol etmediyseniz banka kartınızın üzerinde Müşteri No: 01234567 gibi rakamlar olacaktır. Bu sizin müşteri numaranızdır.

1. Ziraat Bankası Şubelerinden Müşteri Numarası Öğrenmek

Müşteri numaranızı öğrenmek için kimlik kartınızla birlikte Ziraat Bankası şubelerini ziyaret edebilirsiniz. Şubeye giderek, gişe işlemleri menüsünden sıra alın. Sıranız geldiğinde şube görevlisine müşteri numaranızı almak istediğinizi beyan edin. Bu sayede müşteri numaranızı öğrenebilirsiniz. Aldığınız müşteri numaranızı bir yere kaydetmeyi unutmayın.

2. Müşteri Hizmetlerini Arayarak

Ziraat Bankası Müşteri hizmetlerini arayarak müşteri numaranızı öğrenebilirsiniz. Öncelikle telefonunuzdan 444 00 00 arayarak Ziraat Müşteri temsilcisine bağlanın. Ardından hesabınızın müşteri numarasını öğrenmek istediğinizi iletin. Temsilci gerekli güvenlik teyidinin ardından müşteri numaranızı size iletecektir.

Müşteri temsilcisinin ilettiği numarayı not almayı unutmayın. Bu sayede müşteri numaranızı alıp banka ve bankacılık işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

3. İnternet Bankacılığından

İnternet bankacılığına giriş yapın, TC kimlik numaranız ve şifrenizle uygulamaya girin. “Hesaplarım” bölümünden herhangi bir hesabınızı seçin, açılan ekranda ardışık şekilde yazan 8 haneli numara müşteri numaranızdır.

4. Ziraat Müşteri Numarası Öğrenme Sms

Ziraat bankasına tanımlı olan telefon numaranızla HESAPBILGI yazıp boşluk bırakıp kartınızın son 6 hanesini yazarak 4747’ye SMS göndermeniz halinde o karta tanımlı olan hesapların ” hesap numarası” bilgisini sms ile alabilirsiniz.

Bankacılık işlerinizi yapmak için müşteri numarasına ihtiyacınız varsa yukarıdaki yöntemleri uygulayarak öğrenebilirsiniz. Eğer elinizde hızlı kart varsa bu kartta iban bilgisi ve müşteri numarası yazmayabilir. Bu gibi durumlarda bankayı arayarak yeni kart talebinde de bulunabilirsiniz. Bu ve buna benzer bilgiler için eniyisor.com‘a sormayı unutmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir