Genel

Zula FPS Arttırma Nasıl Yapılır 2024?

Zula günümüzde halen daha geniş kitlelere sahip online savaş oyunlarından biridir. Peki oyunda daha iyi sonuç almak için Zula FPS arttırma nasıl yapılır? 2024 yılında bu oyunu oynayan oyuncular için FPS arttırma yöntemlerini burada anlatmak istedik.

Zula fps arttırma yöntemlerini arayanlar genelde düşük FPS değeri alan oyuncular oluyor. Bu sorunu nasıl giderebileceğinizi burada anlatıyoruz. Cihazınız çok iyi olmasa dahi daha iyi FPS değerleri alacaksınız. Çeşitli oyuncular config kullandıklarını belirtse de oyun dışı yazılım kullanmanız halinde hesabınızın banlanma riski bulunuyor. Bu nedenle sizin için programsız fps yükseltme yöntemlerinden bahsedeceğiz.

FPS, 1 saniyedeki kare sayısını ifade eden frame per second kelimelerinin baş harfleri ile kısaltmasıdır. Saniyedeki kare sayısı ne kadar fazla olursa oyun o kadar oynanabilir hale gelir. Eğer FPS düşükse genelde oyunda takılma ve donmalar yaşayabilirsiniz.

Zula FPS Arttırma 2024

Zula oyununda FPS’inizi arttırarak daha iyi bir oyun deneyimine kavuşun. Eğer FPS nasıl arttırılır bilmiyorsanız yapmanız gerekenler:

  • Ekran çözünürlüğünü düşürün.
  • Cihazın arka planında çalışan uygulamaları kapatın.
  • Kan efektini kapalı konuma getirin.
  • Kötü amaçlı yazılımlar için tarama yapın.

Zula oynarken düşük FPS’ten dolayı oyundan tat alamıyorsanız ve bütün heyecanınız kaçıyor hatta sinirleniyorsanız programsız bir şekilde uygulayabileceğiniz yukarıdaki yöntemleri deneyebilirsiniz.

Ekran Çözünürlüğünü Düşürme

Ekran çözünürlüğünüzü düşürerek saniyedeki kare sayısını arttırabilirsiniz. Örneğin PUBG gibi oyunlarda genelde oyuncular ekran çözünürlüğünü düşürürler. Daha düşük grafik ayarları sonucunda daha verimli yani yüksek FPS değerlerine ulaşmak mümkün hale geliyor. Görüntü kalitesinin düşüklüğü problem olmayacaksa çözünürlüğü 1024×768 olarak ayarlayın.

Çözünürlüğe ek olarak doku kalitesini de düşükte ayarlarsanız bu da FPS yükselmesine yardımcı olacaktır. Rakiplere karşı daha başarılı bir saldırı gerçekleştirmek için bu ayarı uygulayabilirsiniz.

Arka Planda Çalışan Uygulamaları Kapatma

Arka planda çalışan uygulamaları kapatarak bilgisayarınızın veri akışını daha da hızlandırabilirsiniz. Hatta mobil cihazdan oynuyorsanız yine Zula Mobile’da da arka planda çalışan uygulamalar sonucunda daha düşük FPS alırsınız.

Bildiğiniz gibi arka planda çalışan program ve uygulamalar ram tüketir. Oyunlar da oynanırken anlık etkileşimlerde çok yüksek değerlerde Ram kullandığından dolayı cihazı ne kadar rahatlatırsanız o kadar iyi sonuç alırsınız.

Kan Efektini Kapatma

Oyun menüsünde /uidamage komutunu yazarak kan efektini kapatmak kaldırmak mümkündür. Bu işlem yapıldığında düşmana vurduğunuz zaman kan lekeleri görünmez. Kan efektini kaldırmak yüksek FPS değeri almanıza yardımcı olabilir. /uidamage 0 yazıp kan efektini tamamen devre dışı bırakabilirsiniz.

Sohbeti kapatmak için /uichat komutunu da kullanmak isteyebilirsiniz. Ölüm bilgisini kapatmak isterseniz bunun için “/uikill 0” yazmanız gerekecek.

Kötü Amaçlı Yazılım Taraması Yapma

Haberiniz olmadan yüklenen ve adeta bilgisayarınızı sömüren kötü amaçlı yazılımlar olabilir. Virüs tarama programları kullanarak bu tür programlar olup olmadığını kontrol edin. Zula FPS arttırma yöntemi olarak bunu kesinlikle yapmanız öneririz. Bilgisayarlardan kripto para kazımı yapılabildiğinden dolayı bazı programlar siz fark etmeseniz de bilginiz ve izniniz dışında kripto para kazma işlemi yapabiliyor.

Windows güvenlik taraması ya da farklı virüs programları kullanarak bilgisayarınızın virüslere karşı ne durumda olduğunu öğrenebilirsiniz.

Zula Fps arttırma yöntemini arayanlara şunu da hatırlatmak isteriz, oyunda iyi sonuç alabilmek için bilgisayar ve internet hızınızın da iyi olması gerekir. Eğer çok eski bir bilgisayar ve yavaş internete sahipseniz oyunda mükemmel ölçüde FPS görmek imkansızdır.

Bilgisayarınızın oyunu kaldırıp kaldırmayacağını bilmiyorsanız aşağıdan Zula sistem gereksinimlerini de inceleyebilirsiniz.

MİNİMUM SİSTEM GEREKSİNİMLERİÖNERİLEN SİSTEM GEREKSİNİMLERİ
İŞLETİM SİSTEMİWindows 7 / 8 / 10 32 BitWindows 7 / 8 / 10 64 Bit
CPUDual Core CPU 2.4 GHzDual Core CPU 3.0 GHz
RAM2 GB4 GB
EKRAN KARTIIntel HD Graphics 4000 / AMD Radeon R5 M320Graphics Intel HD 520 / Radeon R7 M260
SABİT DİSK6 GB İndirme, 8 GB Saklama Boyutu6 GB İndirme, 9.5 GB Saklama Boyutu

Bilgisayarınız ve oyunun sistem özelliklerini karşılaştırarak kullandığınız cihazın bu oyunda tam performans almak için uygun olup olmadığını anlayabilirsiniz. Zula FPS arttırma gibi oyunla ilgili merak ettiğiniz farklı şeyler varsa bunu yorum kısmından sormayı unutmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir