Teknoloji

Aradığınız Kişi Şu Anda Telefona Cevap Veremiyor Ne Demek?

Telefonlar birini aradığınızda farklı uyarı notları ile karşılaşabilirsiniz. Bunlardan biri olan aradığınız kişi şu anda telefona cevap veremiyor ne demek sorusuna burada yanıt veriyoruz. Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom aboneleri bu sesi çok sık duyuyor. Birini aradığımızda duyduğumuz bu ses bize ne demek istiyor?

Aradığınız kişi şu anda telefona cevap veremiyor uyarısıyla karşılaşan kişiler bu sesli mesajın ne anlama geldiğini araştırıyorlar. Haberimizde cep telefonunuzla arkadaşınızı ya da ailenizden birini aradığınızda karşılaştığımız bu sesin ne anlama geldiğini açıklıyoruz. Turkcell, Vodafone, Türk Telekom ya da Bimcell için bu sesli uyarı aynı anlama gelir.

Aradığınız Kişi Şu Anda Telefona Cevap Veremiyor

Birini aradığınız zaman aradığınız kişi şu anda cevap veremiyor uyarısı ile karşılaşıyorsanız aradığınız kişi telefonu açmadı demektir. Örneğin birini aradığınızda uyuyor ya da o an cep telefonunu açamıyor olabilir. Bu durumda aramayı reddetmezse ve siz de sonuna kadar aramaya devam ederseniz aradığınız kişi telefona cevap veremiyor uyarısı ile karşılaşırsınız.

Örneğin aradığınız kişi bir başkasıyla konuşuyor olsaydı aradığınız kişi şu anda meşgul sesli uyarısı ile karşılaşırdınız. Mobil hattınızla yaptığınız aramalarda bu uyarıyı alıyorsanız karşı tarafın aramayı yanıtlamadığı anlamına gelir.

Aradığınız kişi şu anda cevap veremiyor neden olur:

  • Telefon sessizde olabilir.
  • Aradığınız kişi aramayı görmemiş olabilir.
  • Aranılan kişi aramayı yanıtlamıyor olabilir.

Genelde cep telefonu araması yanıtlanmadığında bu uyarı ile karşılaşılır. Eğer aradığınız kişi aramaya cevap vermiyorsa operatör sesli olarak sizi uyarır.

Aradığınız kişi şu anda telefona cevap veremiyorNedenleri
Türk TelekomTelefon açılmadığında.
VodafoneArama yanıtlanmadığında.
TurkcellArama yanıtlanmadığı zaman bu uyarıyı alırsınız..

Eğer siz de bu sesli uyarı ile karşılaşıyorsanız telefonunuzun mesaj bölümünden veya Whatsapp uygulamasından müsait olduğunda beni ara şeklinde mesaj gönderebilirsiniz. Eğer acil bir durum söz konusuysa yine mesaj olarak çok acil beni ara şeklinde karşı tarafa bilgi aktara bilirsiniz.

Aradığınız Kişi Meşgul Diyor

Aradığınız kişi meşgul diyorsa muhtemelen aramanız reddedilmiştir. Bununla birlikte şebekenin çekmediği yerlerde, engellendiğinizde ya da ikiniz de aynı anda birbirinizi ararsanız aradığınız kişi şu anda meşgul uyarısı ile karşılaşırsınız.

Telefon Neden Sürekli Meşgule Düşer

Birini aradığınızda direkt olarak telefon meşgule düşüyorsa bunun olası üç farklı nedeni vardır. Bunlardan birincisi aradığınız kişi başkasıyla konuşuyordur. İkincisi ise aradığınız kişinin şebekesi çekmiyor ya da o da sizi arıyor demektir. Sonuncu neden ise aradığınız kişi sizi engellemiş olabilir. Eğer karşı taraf sizi engellediyse ve siz onu ararsanız direkt olarak aramanız meşgule düşecektir.

Arama Yapamıyorum

Arama yapamıyorsanız bunun birden fazla nedeni olabilir. Sıralayacak olursak, dakikalarınız bitmiş olabilir, şebekeniz kötü olabilir, hattınız kısıtlı olabilir. Eğer dakikanız varsa ve şebekeniz de iyi durumdaysa cihazınızla ilgili bir problem olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir