Genel

Aradığınız Kişiye Şu Anda Ulaşılamıyor Ne Demek? İngilizce

Bazen birini aradığımızda sesli anons ile karşılaşabiliyoruz. Uyarıyı duyanlar da aradığınız kişiye şu anda ulaşılamıyor ne demek sorusunun yanıtını arıyorlar. Bu uyarı hem Türkçe hem de İngilizce olarak yapılır. Peki birini aradığımızda duyduğumuz bu sesli notun anlamı nedir?

Aradığınız kişiye şu anda ulaşılamıyor sesi geç geliyorsa bu ne anlama gelir haberimizde bu konu ile ilgili en çok merak edilen soruları yanıtlıyoruz. Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom gsm operatörünü kullanan mobil hat kullanıcılarının karşılaştığı bu uyarı ne anlama geldiği merak ediliyor. GSM operatörleri şebeke ve kapsama problemlerini minimuma indirmiş olsa da kimi zaman sorunlar yaşanabiliyor. Bu sorunlar karşısında da yine gsm operatörleri sesli mesaj ile kullanıcıya bilgi veriyorlar. Sık karşılaşılan sesli uyarılardan biri olan aradığınız kişiye şu anda ulaşılamıyor lütfen daha sonra tekrar deneyiniz ne demek hadi birlikte inceleyelim.

Aradığınız Kişiye Şu Anda Ulaşılamıyor Ne Demek?

Cep telefonunuzdan birini aradığınızda bu uyarı ile karşılaşıyorsanız nedeni; aradığınız kişinin cep telefonu kapalıdır. Telefon kapalı olduğundan dolayı çalmaz ve ulaşılamıyor uyarısı verir. Eğer arama yaptıktan sonra biraz bekleyip bu uyarıyı verirse aranılan kişinin telefonu çekmiyor demektir.

Birini aradığınızda bu uyarı ile karşılaşırsanız engellendiğiniz anlamına gelmez. Aksine aranılan kişinin telefonunun çekmediği ya da kapalı olduğunu ifade eder.

Hemen DiyorsaTelefon kapalıdır
Geç DiyorsaŞebeke çekmiyordur

Aradığınız Kişiye Şu Anda Ulaşılamıyor Nedenleri

Cep telefonundan birini aradığınızda çeşitli sesli anonslar ile karşılaşabilirsiniz. Bunlardan biri de bu başlıkta belirttiğimiz uyarıdır. Eğer telefonunuzdan ulaşılamıyor uyarısı alıyorsanız nedenleri:

  • Aradığınızda direkt bu uyarıyı veriyorsa aranan kişinin telefonu kapalıdır.
  • Aradığınız kişinin telefonu çekmiyor olabilir.
  • Aranılan numaranın sahibi telefonu uçak moduna alırsa yine bu uyarı ile karşılaşırsınız.

Aradığınız kişiye şu anda ulaşılamıyor sinyal sesinden sonra mesaj bırakabilirsiniz uyarısı sonucunda eğer beklerseniz sinyal sesinden sonra sesli mesaj da gönderebiliyorsunuz.

Aradığınız Kişiye Şu Anda Ulaşılamıyor İngilizce

Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom aboneleri, birini aradığında karşılaştığı bu sesli notu sistem ikinci olarak İngilizce olarak vermektedir. Eğer bu uyarının İngilizcesini merak ediyorsanız aşağıdan okuyabilirsiniz. İşte, aradığınız kişiye şu anda ulaşılamıyor lütfen daha sonra tekrar deneyiniz İngilizcesi:

“The person you have called can not be reached at the moment please try again later.”

Aradığınız Kişiye Şu Anda Ulaşılamıyor Diyorsa Engellendim Mi?

Aradığınız kişiye şu anda ulaşılamıyor lütfen daha sonra tekrar deneyiniz dediğinde engellenmiş mi oluyorum? Bu sesli mesajı duyan bazı kişiler engellendiğini düşünebiliyor. Örneğin biriyle tartıştıktan sonra onu aradığınızda bu sesli uyarı ile karşılaşabilirsiniz.

Ancak bu sesli uyarı engellendiğiniz anlamına gelmez. Muhtemelen karşı taraf telefonu kapatmış, uçak moduna almış ya da şebekesi çekmiyor demektir.

Aradığınız Kişiye Şu Anda Ulaşılamıyor Nasıl Yapılır?

Biri sizi aradığında bu sesli mesajı dinletmek isteyebilirsiniz. İsterseniz gelen aramayı yanıtlayıp, ardından aşağıdaki videoyu bilgisayardan açarak dinleterek bunu yapabilirsiniz. Aynı zamanda bu uyarı ile karşılaşılsın istiyorsanız:

  • Telefonu uçak modun alarak.
  • Telefonu kapatarak.
  • Şebeke olmayan bir yerde bu uyarıyı aktif etmiş olursunuz.

Aradığınız Kişiye Şu Anda Ulaşılamıyor Sesi

Şaka yapmak için ya da rahatsız eden kişiden kurtulmak için bu sese gereksinim duyabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey arama geldiğinde yanıtlamak ve bu videoyu başlatmak olacak.

Aradığınız Kişiye Şu Anda Ulaşılamıyor Hemen Diyorsa

Birini aradığınızda bu anons hemen geliyorsa karşı tarafın telefonunun kapalı olduğu anlamına gelir. Eğer şebeke problemi olsaydı bu anons biraz daha geç gelirdi. Ayrıca bu uyarıyı duyuyorsanız engellendiğiniz anlamına da gelmez. Genelde karşı taraf engellediğinde direkt olarak kullanıcı meşgul uyarısı ile karşılaşırsınız.

Aradığınız Kişiye Şu Anda Ulaşılamıyor Sesi Geç Geliyorsa

Aradığınız kişiye şu anda ulaşılamıyor sesi geç geliyorsa karşı tarafın yani aranılan kişinin şebekesinin çekmediği anlamına gelir. İlerleyen dakikalarda tekrar arayarak ya da Whatsapp, normal sms gibi alanlardan iletişim kurabilirsiniz.

Cep telefonları hayatımızı kolaylaştıran teknolojik aletlerdendir. Aktif bir iletişim sağlayabilmek için Mobil GSM şebekesine ihtiyaç duyarız. Ancak halen daha teknoloji çağında olmamıza rağmen operatörler rezalet hizmet veriyor. Bunun en basit örneğini geçtiğimiz deprem döneminde de gördük. Problemlerden biri de şebekenin oldukça kötü oluşudur. Şebeke çekmediğinde ya da aranılan kişi telefonunu kapattıysa burada bahsi geçen uyarı ile karşılaşırsınız.

Yine benzer uyarı notlarından biri olan Aradığınız Kişi Şu Anda Meşgul Ne Demek başlığını ziyaret ederek bu uyarının da ne anlama geldiğini inceleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir