Teknoloji

Başkasının Whatsapp Mesajlarını Okuma 1 Dakikada

Başkasının Whatsapp mesajlarını okuma programı indir ücretsiz, gibi aramalar çok fazla yapıldığı için bu konu hakkında bazı bilgiler vermek istedik. Bir başkasının mesajlarını kendi telefonunuza aktarmak için ekstra bir programa gereksinim duymadan artık bunu yapabileceksiniz. Öncelikle hatırlatmak isteriz ki başkasının kişisel bilgilerini (buna mesaj da dahil) izni olmadan elde etmek suçtur. Ancak ebeveynler küçük yaşta ve genç yaştaki çocuklarını dışarıdaki olumsuz insanlara karşı korumak için buradaki yöntemi kullanabilirler.

Whatsapp başka telefona aktarma, yöntemi sayesinde anlık olarak birine giden mesajlar artık sizin telefonunuza da gelecek. Burada bahsedilen yöntem sayesinde hem bilgisayardan hem de telefonunuzdan başkasına gelen mesajları takip edebilirsiniz. **Dikkat etmeniz gereken şey ise, gelen mesajı alıcıdan önce açmamak. Çünkü mesajı ilk siz açarsanız okundu olarak işaretleneceği için bu fark edilebilir.**

başkasının whatsapp mesajlarını görme

Başkasının Whatsapp Mesajlarını Okuma Programı Ücretsiz

  • QR Kod yöntemi.
  • Google Drive Yöntemi.
  • Telefondan başka birinin Whatsappına girmek.
  • Başkasının Whatsapp mesajlarını okuma kodsuz.

Sevgilimin, eşimin, çocuğumun mesajlarını okumak istiyorum diyenlere tekrar hatırlatmak isteriz ki bu bir suçtur. Bu içerik sadece çocuklarını kötü niyetli insanlara karşı korumak isteyen ebeveynler için oluşturulmuştur. Yukarıdaki yöntemlerin açıklamalarına aşağıdaki başlıklardan ulaşabilirsiniz.

1. QR Kod Yöntemi

QR yöntemi en basit ve zahmetsiz yöntemlerden biridir. Telefon ya da bilgisayardan bir başkasının Whatsapp mesajlarını okumanıza olanak sağlar. Bu özellik normalde insanların Whatsapp mesajlaşma uygulamasını bilgisayardan kullanması için kullanılır. Ancak siz mesajlarını okumak istediğiniz kişinin telefonunu 1 – 2 dakika aldıktan sonra QR kod yöntemi ile artık ona giden mesajları görebileceksiniz. Yapmanız gerekenler ise sırasıyla aşağıdaki gibidir.

1.Mesajları okunacak kişinin telefonunu alın.
2. Bilgisayarınızdan ya da telefonunuzdan (destekleyen bir tarayıcı ile) Whatsapp web adresine giriş yapın.
3. Ekranda bir QR kod göreceksiniz, telefondan Whatsapp uygulamasını açın ve Ayarlar > Bağlı Cihazlar menüsüne girin.
4. Buradan Cihaz Bağla seçeneğine dokunarak ekrandaki QR kodu okutun.
5. Artık o kişiye giden mesajları anında siz de görebileceksiniz.

2. Google Drive Yöntemi

Google Drive ile bir başkasının mesajlarını okumak mümkün. Ancak bu yöntemde mesajlar yedeklendiği için belirli periyotlarda görebilirsiniz. Örneğin kişi haftada 1 defa yedeklenmesini seçtiyse mesajları da bu şekilde görebiliyorsunuz. Bu yöntemde de yine o kişinin telefonuna ihtiyacınız var.

Telefonu aldıktan sonra yedekleme > buradan da Google Drive yöntemini seçin. Ardından Google Drive için kendi mail adresinizi belirlemeniz gerekiyor. Aynı zamanda mail adresini belirlerken yedekleme süresini de günlük olarak ayarlayabilirsiniz.

3. Telefondan Başka Birinin Whatsappına Girmek

Bilgisayardan yapabileceğiniz gibi telefondan da başka birinin Whatsapp’ına girmek mümkün. Tek yapmanız gereken ilk yöntemde bahsettiğimiz işlemi telefondan uygulamaktır. Google Chrome ve Safari bu yöntemi desteklemediği için uygulama mağazanızdan farklı bir tarayıcı indirin. Ardından web.whatsapp.com‘a girin.

Ekranda gördüğünüz kodu mesajlarını okumak istediğiniz kişinin telefonundan okutun. Artık o kişinin Whatsapp mesajları tarayıcı üzerinden sizin telefonunuza da gelecek. Örneğin küçük kardeşinizi kötü niyetli kişilere karşı korumak istiyorsanız telefonunu birkaç dakikalığına alarak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

4. Başkasının Whatsapp Mesajlarını Okuma Kodsuz

Başkasının Whatsapp mesajlarını okuma kodsuz ve ücretsiz olarak yukarıda bahsettiğimiz yöntemler ile yapılabilmektedir. Bunun dışında çeşitli program ve uygulamalar bunu yapabildiğini iddia etseler de kesin sonuç verip vermedikleri bilinmemektedir. Bu nedenle bu tür programlara para kaptırmaktansa yukarıda bahsi geçen yöntemlere başvurmak daha mantıklı olacaktır.

Başkasının Whatsapp mesajlarını okuma programı ücretsiz şeklinde sunulan yöntemlerde ise genelde mobil tuş kayıt sistemi, yani o programın yüklü olduğu bütün telefonlarda yapılan bütün tuşlamalar kaydedilir ve buna bağlı olarak bilgi aktarıldığı iddia edilmektedir. Fakat tekrar hatırlatalım ki güvenilirliği ve çalışıp çalışmadığı bilinmiyor.

Whatsapp’ın Başka Telefonda Açık Olduğunu Nasıl Anlarım?

Whatsappın başka bir telefonda açık olup olmadığını nasıl anlarım konusu da insanlar tarafından merak edilen konular arasında yerini almıştır. Eğer telefonunuzda yüklü Whatsapp’ın bir başka telefonda da açık olduğundan şüpheleniyorsanız yapmanız gereken işlem oldukça basittir. Aşağıdaki adımları izleyin:

  • Whatsapp uygulamasına giriş yapın.
  • Sağ alt kısımdan Ayarlar menüsüne girin.
  • Buradan Bağlı Cihazlar ekranına gelin.
  • Bağlı cihazlar ekranında tanımadığınız bir cihaz varsa Whatsapp’ınız bir başkasının cihazında da görüntüleniyor demektir.
  • İlgili cihazın üzerine dokunarak cihazı kaldır deyin.

Eşimin Whatsapp Mesajlarını Nasıl Takip Edebilirim?

Çağımızın problemlerinden biri de güvensizliktir. Güvensizlik adeta bir hastalık gibidir. Karşı taraf hiçbir şey yapmasa dahi o kişiye güvenmeyen biri için bu yeterli değildir. Eşimin Whatsapp mesajlarını nasıl takip ederim gibi konular aramak yerine eğer varsa sorunlarınızı konuşarak çözmenizi öneririz. Burada bahsi geçen yöntemler ailelerin çocuklarını koruması için anlatılmış yöntemlerdir.

Bunun dışında eşimin Whatsapp’ına gelen mesajları nasıl görebilirim gibi yöntemlerde kullanmak hem etik olmaz hem de ilişkinizi zedeleyecektir. Eğer ilişkinizle alakalı bir problem olduğunu düşünüyorsanız bunu eşinize sorup bir sorun olup olmadığını ve kötü hissettiğinizi dile getirmenizi öneririz.

Sevgilimin Whatsapp Mesajları Bana Gelsin

Bu istek daha çok takıntılı ve kıskanç çiftler tarafından dile getirilen bir şeydir. Bazı kadın ve erkekler sevgilimin Whatsapp mesajları bana gelsin gibi araştırmalar yapabiliyorlar. Bunun temel nedeni ise yukarıda da bahsettiğimiz gibi güvensizlik diyebiliriz. Size verebileceğimiz tek tavsiye güvenmediğiniz biri ile birlikte olmayın. Eğer güven problemi yaşıyorsanız bunu karşınızdaki kişiye iletip, rahatsızlık duyduğunuz konularda konuşarak çözüme ulaştırın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir