Teknoloji

Whatsapp Web Giriş Yap indir 2024

Whatsapp uygulamasını bilgisayarınızdan da kullanabilirsiniz. Peki, Whatsapp web giriş yap masaüstü ve Wp web aç nasıl yapılır? İlk defa bilgisayardan Whatsapp bağlanacaklar için detaylı rehber.

Whatsapp uygulamasını isterseniz bilgisayarınızdan da kullanabilirsiniz. Örneğin sürekli bilgisayar başında vakit geçiriyorsanız ve telefonu pek elinize alamıyorsanız web Whatsapp kullanımı daha iyi olacaktır. Hem işinizi yaparken Whatsapp’tan gelen mesajları da daha hızlı kontrol edebilirsiniz. Whatsapp web bildirimlerini açtığınızda telefonlarda olduğu gibi bilgisayarınızda da karşınıza mesaj ön gösterimi gelecektir. Windows ve Macbook bilgisayarlarda Whatsapp kullanmak mümkündür. Nasıl yapıldığını merak edenler için burada detaylı şekilde anlattık.

Bu haberimizde, Whatsapp web indir, Whatsapp web giriş ve Whatsapp web masaüstü aç gibi konular hakkında detaylı bilgilere yer verdik.

Whatsapp Web Nedir?

Whatsapp web, Whatsapp uygulamasını bilgisayarlarda da kullanmamıza olanak sağlamaktadır. Bazı kullanıcılar çocuklarının telefonunu bilgisayara bağlayıp kontrol altında tutarken, bazı kullanıcılar da gelen mesajlara daha hızlı cevap verebilmek için wp web kullanıyor. Daha çok büyük firmalar, şirketler yazışmalarını Whatsapp üzerinden gerçekleştirdiği için web.whatsapp.com kullanımı oldukça yaygındır.

Whatsapp Web Giriş Yap

Uygulamayı bilgisayardan programsız kullanmak için aşağıdaki adımları uygulamanız gerekir. Bu sayede bilgisayarınızdan da kolayca Wp kullanımı yapabilirsiniz.

Whatsapp web giriş yap:

  • web.whatsapp.com adresine giriş yapın.
  • Giriş yaptığınızda yukarıdaki ekranla karşılaşırsınız.
  • Ardından telefonunuzdan Whatsapp’ı açın.
  • Menü, veya Ayarlar seçeneğine dokunun Bağlı Cihazlar menüsüne girin.
  • Ardından telefonunuzla bilgisayar ekranındaki QR kodunu okutarak bilgisayardan Whatsapp hesabınızı açın.

Whatsapp Web indir

Whatsapp için herhangi bir program ya da uygulama kullanmadan direkt olarak tarayıcı ile giriş yapabilirsiniz. Ancak ben uygulama olarak bilgisayarıma indirmek istiyorum diyenler, aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sorunsuz şekilde programı bilgisayarlarına da indirebilirler.

Yukarıdaki bağlantıya giriş yaparak Windows bilgisayarınıza Whatsapp programını ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz.

Whatsapp Web Masaüstü

Bilgisayarınızdan, Whatsapp web masaüstü kullanımının nasıl yapıldığını burada adım adım anlattık. İsterseniz aşağıdaki anlatıma bakarak tarayıcıdan isterseniz de hemen yukarıdaki başlıktan uygulamayı indirip nasıl kullanabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Whatsapp web giriş yaptığınızda masaüstü sürümü açılır. Yani bilgisayardan da Whatsapp uygulamasını hızlıca kullanmaya başlayabilirsiniz. Uygulama tamamen ücretsizdir.

Whatsapp Web Tarayıcısı Nasıl Açılır?

Tarayıcı ile Whatsapp uygulamasını kullanmak mümkün. Nasıl yapacağını bilmeyenler hemen burada anlatılanları uygulayarak uygulamayı kullanmaya başlayabilirler.

  • Google Chroma giriş yapın.
  • Arama çubuğuna web.whatsapp.com yazın.
  • Açılan ekrandaki QR kodunu telefonunuzda yüklü olan Whatsapp uygulaması ile okutun.
  • Telefonunuzda yüklü olan Whatsapp uygulaması bilgisayarda da aktif hale gelecektir.
  • Ardından mesaj, sesli ve görüntülü arama, dosya, resim ve video gönderme gibi işleri bilgisayardan yapabilirsiniz.

Whatsapp Web Tarayıcısını kullanarak arkadaşlarınızla sohbet etmek için yukarıdaki anlatımı sırasıyla uygulamalısınız.

Whatsapp Web Aç

Whatsapp web açarak bilgisayardan Whatsapp’ı kullanmak isteyenler bunun nasıl yapılacağını bilmediğinden dolayı çeşitli internet sitelerinden yardım almaya çalışıyor. Genel anlamda diğer sayfaları incelediğimizde karmaşık bir anlatım dili kullandıklarını gördük. Eniyisor.com olarak bizler de daha açıklayıcı bir dil ile bu konuyu anlatmak istedik.

Bu sayede insanlar Whatsapp web açarak bu uygulamayı bilgisayarından da kullanabilirler. Örneğin ders çalışırken telefonu eline almak istemeyenler, şirketler ya da daha hızlı mesajlaşmak isteyenler Web Whatsapp özelliğinden faydalanabilir.

Whatsapp Web Kod

Whatsapp web giriş yapmak için yukarıdaki koda benzer kodu okutmanız gerekir. Bu kod herkes için eşsizdir. Yani ekrandaki kod süresi dolduğundan dolayı kullanıma kapalıdır. Siz de Whatsapp web giriş yapmak için internet sitesine girdiğinizde buna benzer bir kod ile karşılaşırsınız. Telefonunuzdan bu kodu okutarak mobil cihazdaki wp hesabınızı bilgisayardan da açmış olursunuz.

Bilgisayardan Whatsapp kullanmak isteyenler için Whatsapp hem tarayıcı üzerinden hem de program olarak hizmet vermektedir. Programı nereden indireceğinizi ve Whatsapp web’e nereden giriş yapacağınızı burada anlattık.

Whatsapp Business Web

Business hesaplar daha çok işletmeler tarafından tercih edilmektedir. Hesabını Business’e çeviren kişilerde İşletme hesabı uyarısı görünür. Örneğin bir ayakkabı satıcısıysanız ve müşterilerinizle Whatsapp üzerindne iletişime geçiyorsanız Whatsapp web giriş yapıp daha hızlı geri dönüş yapabilirsiniz. Bu durum sonucunda müşteri memnuniyeti de artmış olacaktır.

Whatsapp Business web giriş işlemi de yine yukarıda anlatmış olduğumuz şekilde gerçekleşmektedir. Normal web.whatsapp.com’a giriş yaparak işletme hesabınızı da kullanabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir