Teknoloji

Whatsapp İsim Gizleme, Kullanıcı adı görünmüyor

Whatsapp’ta rehberinde kayıtlı olmadığınız bir kişiye mesaj gönderdiğinizde adınız görünür. Peki, Whatsapp isim gizleme nasıl yapılır?

Whatsapp uygulamasını kullanırken adınızı ve hakkımda kısımlarının dolu olması gerekiyor. Boş bırakma gibi bir lüksünüz yok. Gerçekten öyle mi? Tabii ki hayır. Whatsapp uygulamasını hem telefondan, hem tabletten hem de bilgisayardan kullanabilirsiniz. Whatsapp ile mesajlaşabilir, dosya gönderimi yapabilir, sesli ve görüntülü aramalar yapabilirsiniz. Ancak uygulamayı kullanan bazı kullanıcılar Whatsapp isim yerini boş bırakma yöntemlerini arıyorlar.

Whatsapp isim gizlemek için yapılması gerekenler oldukça basittir. Daha öncesinde de bahsettiğimiz Whatsapp boş mesaj gönderme yöntemine benzer bir yöntem kullanmanız gerekiyor. Böylece Whatsapp kullanıcı adı gizleme işlemini tamamlamış olursunuz.

Whatsapp Kullanıcı Adı Görünmüyor

Bizlere sorulan soru, arkadaşımın whatsapp kullanıcı adı görünmüyor bunu nasıl yapabilirim sorusu oldu. Bunu yapmak isteyenler hemen aşağıdaki başlıkta anlatılan adımları uygulayarak kullanıcı adını gizleyebilirler. Ancak bazen mobil cihazlarda bu yöntem işe yaramayabiliyor. Bu durumda aynı yöntemi bilgisayardan web.whatsapp.com‘a giriş yaparak uygulayabilirsiniz.

Whatsapp kullanıcı adınızı gizlediğinizde telefon numaranızın kayıtlı olmadığı kişilere mesaj gönderirseniz adınız görünmez. Ancak eğer karşı taraf telefon numaranızı kaydettiyse adınızı görür.

Whatsapp İsim Gizleme Nasıl Yapılır?

Eğer telefondan işe yaramazsa web.whatsapp.com adresine bilgisayardan giriş yapıp Web Whatsapp‘a girin. Ardından aşağıdaki yöntemi uygulayın. Bunu yaptıktan sonra Adınız yazan kısım boş kalacaktır. Telefon numaranızın kayıtlı olmadığı kişilere mesaj gönderdiğinizde isim ya da herhangi bir sembol gösterilmez.

  • Whatsapp isim gizleme için: (‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎) parantezin içindeki boşluğu kopyalayın.
  • Whatsapp giriş yapın.
  • Giriş yaptıktan sonra sağ alt kısımdaki Ayarlar menüsüne girin.
  • Ardından profil fotoğrafınıza dokunun.
  • Adınıza dokunun ve yukarıda kopyalamış olduğunuz görünmez sembolü adınızın yazdığı yere yapıştırıp kaydedin.
  • Böylece Whatsapp görünmez isim yapmış olursunuz.

Bazı kullanıcılar isimlerini Whatsapp’a yazmak istemeyebiliyor. Bu gibi durumlarda genelde nokta ya da buna benzer sembolleri kullanıcı adı kısmına yazıyorlar. Bununla beraber, Whatsapp adınız kısmını telefondaki ya da bilgisayardaki boşluk karakteri ile boş bırakmak mümkün değildir.

Bunun yerine burada vermiş olduğumuz özel boşluk karakterini kopyalayarak Whatsapp’ta isminizin yazdığı alanı boş bırakabilirsiniz.

Uyarı: Yukarıdaki adımları uygulayıp Whatsapp’ta isminizi gizlerseniz telefondan tekrar adınızı yazmak mümkün olmuyor. Tekrar bir isim yazmak için yine bilgisayardan web Whatsapp‘a giriş yaparak adınızı yazmanız gerekir.

Whatsapp isim yazma

Whatsapp isim yazma, isim değiştirme işlemini hem bilgisayardan hem de mobilden yapmak mümkündür. Eğer Whatsapp’ta adınızı değiştirmek isterseniz aşağıdaki adımları takip etmelisiniz.

  • Ayarlar bölümüne girin.
  • Profilinize dokunun.
  • Adınız yazan kısma giriş yaparak mevcut isminizi düzenleyebilirsiniz.

Düzenleme bittikten sonra kaydederek adınızı yazmış olursunuz. Normal harfler kullanabileceğiniz gibi semboller ve şekilli isimler de yazabilirsiniz. İsim kısmına maksimum 25 harf yazılabilir.

iPhone ve Android cihazlarda Whatsapp isim gizleme işlemi için aynı yöntem uygulanmalıdır. Yöntemin altındaki notu okumayı unutmayın. Daha sonra tekrar isim yazmanız gerekirse bunu bilgisayardan yapmanız gerekecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir