Teknoloji

Engelleyen Numarayı Arama Programı 2023

Telefondan beni engelleyen numarayı arama programı var mı? Sizi engelleyen kişiyi aramayı nasıl yapabileceğinizi burada adım adım anlattık. Ancak bu yöntemleri uygularken buradaki anlatımı dikkate alarak uygulamalısınız.

Birinin sizi engellediğinden eminseniz buradaki yöntemden faydalanabilirsiniz. Ancak buradaki yöntemi kullanmadan önce rehberinizde kayıtlı olan kişinin sizi engelleyip engellemediğinden emin olmalısınız. Biri sizi sadece Whatsapp’tan engellediyse telefonun mesaj uygulaması ile mesaj gönderebilir ya da Arama uygulaması ile arama yapabilirsiniz. Ancak bu kişi sizi her yerden engellediyse engelleyen kişiyi aramak için farklı yöntemler kullanmanız gerekir. Ancak çoğu kişi Whatsapp uygulamasından engellendiğinde tamamen engellendiğini düşünüyor. Bu tür durumlarda yukarıda bahsettiğimiz, Mesaj uygulaması ya da telefon araması yöntemi kullanılmalıdır.

Birinin sizi engellediğini anlamak için;

Engelleyen Numarayı Arayın

Android veya iOS cep telefonlarında bulunan Arama uygulamasını kullanarak Operatörünüzden satın aldığınız dakika ya da ücretlendirme periyoduna uygun şekilde arama yapın. Eğer karşı tarafı ararken telefon çalıyorsa engellenmemişsinizdir.

Birinin Beni Engellediğini Nasıl Anlarım?

Birinin sizi engellediğini anlamak aslında o kadar da zor değil. Engellendiğimi nasıl anlarım diye merak ediyorsanız işe direkt karşıdaki kişiyi telefonun arama Uygulaması ile arayarak başlayın. Eğer numara aranıyorsa engellenmemişsinizdir. Ancak arama yapılamıyorsa engellenmiş olabilir ya da karşı taraf bir başka kişiyle konuşuyor olabilir. Bunu test etmek için başka bir telefonla arama yapabilirsiniz. Birinin sizi engellediğini anlamak için;

1. Arama yaparak: bir kere çalıyor ve meşgule düşüyorsa ya da meşgul çalıyor ve daha sonra telesekretere bağlanıyorsa.
2. Mesaj göndererek.

Eğer yukarıdaki birinci maddede yazan durumlar söz konusuysa ne yazık ki engellenmişsinizdir. Fakat öyle olsa dahi bazen o kişiye ulaşmanız gerekebilir. Bu durumlarda ise izlemeniz gereken yol aşağıdaki gibidir.

Android Telefonlarda:

  • “Telefon” Uygulamasına girin.
  • Ayarlar ve Ek Servisler yoluna devam edin.
  • Giden numaraya dokunun.
  • Numarayı gizle seçeneğini seçerek “Numaranızı gizlemeniz gerekir.”

iPhone Telefonlarda:

  • Ayarlar uygulamasına girin.
  • Telefon sekmesine gelin.
  • “Arayan kimliğini göster” işlevini seçerek, Arayan kimliğini göster özelliğini devre dışı bırakın.

Yukarıdaki yöntemi kullanarak telefon numaranızı gizleyerek karşı tarafı arayabilirsiniz. Ancak aranan kişi gizli numaradan gelen aramaları kapattıysa arama gerçekleşmez.

Başka Bir Numaradan Arayın

Biri sizi engelledi ama yine de konuşmanız gereken şeyler varsa ya da acilen ulaşmanız gerekiyorsa başka bir numara kullanarak arayabilirsiniz. Örneğin yeni bir sim kart satın alarak bu sim kart ile karşı tarafı arayabilirsiniz. Ancak karşı taraf bunu fark edip direkt olarak sizi engelleyebilir.

Telegram ile Engelleyen Numarayı Arama

Telegram ile Engelleyen Numarayı Arama

Eğer biri sizi telefondan engellediyse Telegram uygulaması ile sesli ya da görüntülü olarak o kişiyi arayabilirsiniz. Bu sayede normal telefon görüşmesi gibi görüşmeler yapıp iletişim kurabilirsiniz. Sosyal medya uygulamalarından olan Telegram’da da normal telefonda olduğu gibi sesli ve görüntülü aramalar yapılabilmektedir.

Telegram kullanarak engelleyen numarayı aramanın mümkün olabilmesi için karşı tarafın da Telegram uygulamasını kullanıyor olması gerekmektedir.

Instagram ile Sizi Engelleyen Kişiyi Arama

Instagram ile Sizi Engelleyen Kişiyi Arama

Instagram uygulamasını kullanarak sizi engelleyen kişiyi arayabilirsiniz. Eğer kişi sizi sadece telefon aramalarından engellediyse hem mesajlarınız hem de aramalarınız karşı tarafa gitmez. Ancak Instagram uygulamasında arkadaşsanız buradan da Sesli ya da Görüntülü aramalar yapabilirsiniz.

Eğer sizi Instagram’dan da engellediyse yeni bir hesap açarak konuşmak istediğinizi dile getirebilirsiniz. Daha fazlası karşı tarafı rahatsız edecektir.

BiP Kullanarak Arayın

BiP uygulaması Turkcell tarafından üretilmiş sesli, görüntülü aramalar yapılabilen bir uygulamadır. Aynı zamanda normal mesaj da gönderilebiliyor. Keşfettiğimiz bir özellikte ise kişi sizi eğer BiP uygulaması üzerinden engellemediyse ve siz o kişiyi BiP ile ararsanız karşı taraf aramanızı görüyor. Gönderdiğiniz mesajlar konusunda emin değiliz ancak arama yapmanız halinde karşı tarafı arayabiliyorsunuz. Tabii ki karşı tarafı çok kızdırdıysanız muhtemelen yine telefonu açmayacaktır.

Sosyal Medya Üzerinden İletişim Kurmayı Deneyin

Facebook, Twitter ya da buna benzer sosyal medya hesapları kullanıyorsa bu platformları kullanarak iletişim kurmayı deneyebilirsiniz. Yine bir çok sosyal medya uygulamasında da sesli ve görüntülü arama özellikleri bulunmaktadır.

Bu uygulamanın arama ya da mesaj gönderme bölümünü kullanıp sizi engelleyen kişiden engelinizi açmasını talep edebilirsiniz.

Sanal Numara Alabilirsiniz

Sanal numara alma sayfasında anlatılan yöntemi kullanarak bir sanal telefon numarası alın. Aldığınız bu numara ile engelleyen numarayı arama yapılabilir. Engelleyen numarayı aramak için en çok kullanılan yöntemlerden biri olan sanal numara yöntemi sayesinde mesaj da gönderebilirsiniz. Çeşitli platformlar ücretsiz sanal numara hizmeti verse de bazı platformlar ücretli olarak bu hizmeti vermektedir.

Sizi engelleyen arkadaşınızı isterseniz sosyal medya platformlarında halen ekliyse ve engelli değilseniz oralardan da arayabilirsiniz. Örneğin, Telegram, Facebook, Twitter, Discord ve Instagram gibi platformlardan da sesli ve görüntülü aramalar gerçekleştirebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir