Teknoloji

Facebook Hesap Dondurma ve Silme Linki 2024

Facebook kullanıcılarının sorun yaşadığı şeylerden biri de hesap dondurma seçeneğini bulamamaları. Hemen hemen her yıl yeri değişen Facebook hesap dondurma sayfasının nerede olduğunu burada açıklıyoruz. Facebook’u geçici süreliğine kapatmak isteyenler buradaki adımları uygulayarak hesaplarını dondurabilirler. Hesabınızı dondurduğunuzda istediğiniz zaman tekrar aktif edebilirsiniz. Ayrıca Instagram uygulamasının aksine Facebook hesabını istediğiniz zaman istediğiniz kadar dondurup tekrar aktif edebilirsiniz.

Facebook hesap dondurma linki, sayesinde direkt olarak hesabınızı dondurabileceksiniz. Ayrıca iPhone ve Android telefonlarda bu adımları takip ederek hesabınızı kısa sürede dondurabilirsiniz. Facebook dünya genelinde halen daha en çok kullanılan uygulamalardan biridir. Şirket adını değiştirerek Meta adını almıştır. Ancak FB kullanıcıları hesaplarını dondurmak istediğinde dondurma seçeneğinin nerede olduğunu göremiyorlar. Bu nedenle burada hesap dondurma nasıl yapılır detaylı şekilde anlatıyoruz.

Facebook Hesap Dondurma 2024

 • Facebook hesap dondurma nerede?
 • Facebook hesap dondurma linki.
 • iPhone Facebook hesabı dondurma nasıl yapılır?
 • Android Facebook dondurma nasıl yapılır?

Yukarıda ele aldığımız başlıklar sayesinde hesap dondurma seçeneğinin nerede olduğunu açıklıyoruz. Buna ek olarak bir sonraki başlıkta ise direkt olarak bilgisayardan ya da mobil tarayıcıdan kapatmak isteyenler için hesap dondurma bağlantısını da paylaştık. Son olarak iPhone ve Android telefonlarınızda da direkt uygulama üzerinden hesabınızı dondurmak istiyorsanız bunun için de son başlıkta anlatmış olduğumuz adımları uygulamanız gerekiyor.

Facebook hesabı nasıl dondurulur

Facebook Hesap Dondurma Nerede?

Facebook hesap dondurma nerede konusu ise insanların en çok araştırdığı konudur. Çünkü hesabı dondurmak için girilen menü neredeyse birkaç ayda bir yer değiştiriyor. Bunun nedeni muhtemelen Facebook kullanıcıları hesabını dondurmadan kullanmaya devam etmesini istediği için diyebiliriz.

İşte Facebook hesabınızı dondurmak için izlemeniz gereken yol:

 • Facebook hesabınıza giriş yapın.
 • Sağ üst kısımdan profilinize tıklayın, açılan menüden Ayarlar ve Gizlilik ekranına girin.
 • Açılan ekrandan Ayarlar bölümüne giriş yapın.
 • Sol tarafta yeni küçük bir menü açılacak buradan Kişisel Detaylar ekranına girin.
 • Yeni bir ekran açılacak buradan tekrar sol kısımdaki Kişisel Detaylar menüsüne girin.
 • Hesap sahipliği ve kontrolü seçeneğine tıklayın.
 • Bu seçeneğe tıkladığınızda yeni bir kutucuk açılacak buradan da Dondurma veya Silme seçeneğine giriş yapmalısınız.
 • Gerekli adımları bu ekrandan takip ederek hesabınızı dondurabilirsiniz.

Hesabınızı dondurabilmek için Ayarlar, Ayarlar ve Gizlilik, Ayarlar, Kişisel Detaylar, Kişisel Detaylar, Hesap sahipliği ve kontrolü, Dondurma veya Silme adımlarını takip ederek hesabınızı dondurabilirsiniz. Hesabınızı dondurduktan sonra tekrar açara kullanmaya devam edebilirsiniz. Hesap dondurma işlemini bir ay içerisinde birden fazla defa yapabilirsiniz, Instagram gibi tekrar dondurmak için 1 hafta beklemenize gerek yok.

Facebook Hesap Dondurma Linki

https://accountscenter.facebook.com/personal_info/account_ownership_and_control/deletion_and_deactivation/ sayfasını ziyaret edin. Bu sayfaya giriş yaptıktan sonra hesap dondurma seçeneğini seçerek gerekli adımları takip edip hesabınızı dondurabilirsiniz.

iPhone Facebook Hesabı Dondurma Nasıl Yapılır?

iPhone telefonunuzdan eğer tarayıcı üzerinden hesap dondurma işlemini yapacaksanız yukarıdaki bağlantıyı kullanarak hesabınızı dondurabilirsiniz. Uygulama üzerinden hesap dondurma işlemi yapılacaksa Ayarlar ve Gizlilik, Kişisel Detaylar, Hesap sahipliği ve kontrolü ekranından Dondurma veya Silme menüsüne giriş yaparak hesabınızı dondurabilirsiniz.

Android Facebook Dondurma Nasıl Yapılır?

Android işletim sistemine sahip cep telefonu ya da tablet kullanıyorsanız mobil uygulama üzerinden hesabınızı dondurabilirsiniz. Samsung, Huawei, Xiaomi, Lg ve diğer android işletim sistemine sahip cihazınızdan hesabınızı dondurmak için Ayarlar > Gizlilik ve Ayarlar > Kişisel Detaylar > Dondurma veya Silme ekranına gelip dondurmayı seçerek hesap dondurma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Hesabınızı dondururken isterseniz Messenger uygulamasını kullanmaya devam edebilirsiniz. Bunun için hesap dondurma ekranından Messenger kullanmaya devam et seçeneğinin aktif olması gerekir. Hesap dondurmak için sırasıyla adımlar:

 • Ayarlar
 • Gizlilik ve Ayarlar
 • Kişisel Detaylar
 • Dondurma veya silme

Yukarıdaki adımlar sırasıyla takip edilirse hesap dondurma ekranına ulaşılabilir. Son aşamada hesabı dondura bilmeniz için hesap şifresini girmeniz istenecektir. Eğer hesap şifreniz aklınızda değilse şifremi unuttum seçeneği ile şifrenizi sıfırlayabilirsiniz.

Facebook Hesap Silme Linki

Facebook hesap silme linki de insanlar tarafından sıklıkla araştırılmaktadır. Hesap dondurma gibi hesap silme ekranı da aynıdır. Eğer Facebook hesap silme nerede diye merak ediyorsanız aşağıdaki adımları takip ederek hesap silme ekranına giriş yapabilirsiniz.

Facebook hesabı dondurma adımları:

 • Buradan Dondurma ve Silme ekranına girin.
 • Hesabınızı silmek istiyorsanız silme, dondurmak istiyorsanız dondurma ekranını seçin.
 • Ardından hesabınızı dondurma adımını seçtiğinizde ekranda çeşitli bilgileri seçmeniz istenecek seçimleri yapın.
 • Sonrasında hesap şifrenizi de girerek hesabınızı silebilirsiniz.

Eğer telefonunuzdan hesap silme ekranına giremediyseniz uygulamadan Ayarlar bölümüne girin. Bu ekrandan Ayarlar ve Gizlilik sonrasında da Kişisel Detaylar ekranına gelmelisiniz. Kişisel detaylar ekranından da Dondurma ve Silme menüsüne giriş yaparak işlemleri tamamlayabilirsiniz.

Hesabınızı sildiğinizde fotoğraflar, arkadaş listesi, videolar ve mesajlar gibi Facebook’ta bulunan bütün verileriniz silinecektir. Bu nedenle eğer kısa süreli olarak kullanmak istemiyorsanız hesabınızı silmek yerine dondurmanızı öneririz.

Sosyal medya kullanıcıları belirli bir süre sonra bu uygulamalarda çok fazla vakit geçirdiğini düşündüğü için hesaplarını silmek ya da geçici olarak kapatmak isteyebiliyorlar. Bu gibi durumlar için Facebook uygulamayı kullananalar için iki farklı seçenek sunuyor. Bunlardan birincisi dondurma ikincisi ise hesabı tamamen silme. Hesap dondurulduğunda tekrar aktif edilebiliyor ancak hesabı silmeniz halinde tekrar aktif edemezsiniz. Eğer siz de biraz ara vermek istiyorsanız burada bahsettiğimiz adımları sırasıyla takip ederek hesabınızı dondurabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir