Teknoloji

IMEI Kayıt (Yurda Giriş Kontrolü Başarısız) Ne Demek?

Teknoloji kategorisinde, bu defa IMEI kayıt yaparken karşımıza çıkan “Yurda giriş kontrolü başarısız” uyarısı ne demek? E-Devlet sisteminden “IMEI Kayıt” işlemi yaparken bu hata ile bazı vatandaşlar karşılaşabiliyor. Uyarı tam olarak “Yurda giriş kontrolü başarısız. En yakın İl/İlçe Emniyet Müdürlüğü Pasaport Büro Amirliğine başvurup bilgilerinizden emin olunuz ve bu bilgiler ile e-devlet kapısından yeniden başvuru yapınız” şeklindedir. Bu sorunun çözümü ise oldukça kolaydır.

İlk olarak Imei kayıt işleminde “Yurda Giriş tarihinizi” ve “Giriş Yapılan Belge No” alanlarını doğru şekilde doldurmalısınız. Yurda giriş tarihi hakkında bilginiz yoksa e-devlet üzerinden kontrol edebilirsiniz.

IMEI Kayıt Yurda Giriş Kontrolü Başarısız Ne Demek?

Yurda Giriş Kontrolü Başarısız

Yurda giriş kontrolü başarısız hatası neden olur konusu IMEI kaydı yapmak isteyen vatandaşlar tarafından sıkça merak edilmektedir. Bu içeriğimizde bu hatanın neden olduğunu ve nasıl çözeceğinizi anlattık. Hatanın nedeni; “Yurda Giriş tarihinizi” ve “Giriş Yapılan Belge No” bilgilerini hatalı girdiğiniz için karşılaştığınız bir problemdir.

Hatanın çözümü için aşağıdaki başlıkta anlattığımız şekilde yapabilirsiniz. Yurda giriş tarihinizi bilmiyorsanız aşağıdaki başlıkta bulunan E-Devlet bağlantısından kontrol edebilirsiniz.

IMEI Kayıt Yurda Giriş Kontrolü Başarısız Hatası Çözümü

Yurda Giriş tarihinizi” ve “Giriş Yapılan Belge No” alanlarını hatalı girmeniz sonucunda bu uyarıyı alırsınız. E-Devlet (tıkla) bağlantısına giderek yurda giriş tarihinizi öğrenebilirsiniz.

Giriş Yapılan Belge No” alanına ise kimliğin sağ tarafında bulunan fotoğrafın altında bulunan altı haneli harf ve rakamdan oluşan karakterleri doğru ve eksiksiz yazın. Hatta açıklama aşağıdaki öneriyi de görebilirsiniz.

Eğer pasaportunuz G ile başlayıp sonraki karakterleri sadece rakam olmak üzere toplamda 9 karakterden oluşuyorsa pasaport türü olarak Geçici Pasaport seçiniz. Eğer Nüfus Cüzdanınız ile yurda giriş yaptıysanız nüfus cüzdanının sağ üst kısmında fotoğrafın altında yer alan 6 rakamlı numarayı (Örn. 123456), başka bir belge ile giriş yaptıysanız belge numarasını giriniz.

Fakat numara pek okunaklı olmayabilir veya sınır girişinde kimlik seri numarası kullanılmaktadır. Bu sebeple IMEİ kaydetme sırasında eğer yukarıda bahsettiğimiz gibi Yurda Giriş Kontrolü Başarısız” hatası veriyorsa “Giriş Yapılan Belge No” kutusuna kimliğinizin 9 haneli seri numarasını yazın. Benzer içerik olarak Yasal Uyarı Mesajı – IMEI Kayıt Dışı ve Telefon Apple iPhone imei Sorgulama başlıklarını da inceleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir