Teknoloji

Instagram Taslaklar Nerede 2023 Taslak Silme ve Kaydetme

Instagram uygulamasına isterseniz hikaye, gönderi ve Reels videolarını taslak olarak kaydedebilirsiniz. Peki, Instagram taslaklar nerede ve Instagram taslak silme kaydetme nasıl yapılır? Taslak kaydetme özelliğini kullanarak postları, hikayeleri, reelsleri tasarlayabilirsiniz. Peki bu taslaklar nasıl bir fayda sağlıyor? Instagram taslak kaydetme yöntemi kullanılıp önceden belirlediğiniz içeriği, hazırladığınız açıklama yazılarını, görselde yapılan düzenlemeleri kaydedebilirsiniz. Son aşamadaysa taslak alanına gidip son yapılan güncellemelere uygun paylaşım yapabilirsiniz. Instagram kullanıcıları, taslaklara kaydettiği bazı içerikleri, Instagram taslak silme özelliğini kullanarak silebilirler. Peki Instagram taslak silme ve kaydetme işlemi nereden yapılır? Instagram taslaklar nerede? Hadi birlikte inceleyelim.

Instagram taslaklar görünmüyor diyenler aşağıdaki başlıktan taslaklara nasıl ulaşacağını görüntüleyebilirler. Ayrıca silme ve düzenleme işlemlerini de buradan yapabilirler.

Instagram Taslaklar Nerede 2022

Instagram taslaklar nerede 2022 yılında merak edilenler arasındadır. Eniyisor’a gelen sorulardan biri de bu oldu. Instagram’da taslakları silmek ya da paylaşmak için taslaklara gitmek gerekir. Öncelikle taslak kaydettiğinizden emin olmalısınız. Bununla beraber post, hikaye, reels gibi bölümlerden hangisine taslak kaydettiğinizi de biliyor olmanız gerekir.

Instagramda Taslaklar Nereye Kaydediliyor?

Instagram gönderi taslakları nerede: gönderi paylaştığınız yere gelin. Eğer post olarak bir taslak bulunuyorsa galerinin yanında taslaklar kısmından taslağı göreceksiniz.

Instagram Hikaye taslakları nerede: hikaye kısmına gidin, sol altta kısımdaki küçük, kare galeri alanına dokunun, sağ tarafta taslaklar alanı açılır.

Instagram Reels taslakları nerede: profiline giriş yap ve reels bölmesine dokun. Burada varsa reels taslağını göreceksiniz.

Instagram taslak nerede merak edenler için gönderi, hikaye ve Reels taslaklarının yerini açıkladık. Taslakların nerede olduğunu görmek için hemen telefonunuzu elinize alın ve bahsettiğimiz alanları inceleyin. Bu durumda taslak kaydetme nasıl yapılır ve taslak silme nasıl yapılır sorusuna da yanıt bulmuş oluyoruz.

Instagram Taslak Silme

Peki, instagram taslak nasıl silinir? Instagram taslak silme işlemini buradan beraber inceleyelim. Instagram taslaklar nerede sorusundan sonra merak edilen bir diğer şey ise taslakları silme yöntemidir. Peki Instagram taslak silme nasıl yapılır? Taslaklar genelde aktif olarak kullanılıyor. Ancak bazen bu taslakları silmek isteyebilirsiniz.

Daha güncel bir gönderi hazırlamak için hali hazırdaki taslağı silmek isteyenler için bunun nasıl yapılacağını da anlattık. Yeni taslak oluşturmadan önce, Instagram taslaklarını silme işlemini yapabilirsiniz. Taslaklar hiç dokunulmadığı zaman 7 gün içinde silinecektir. Bunu daha da hızlandırmak istiyorsanız aşağıdaki yöntemleri kullanabilirsiniz

Instagram Post Taslakları Silme

Instagram post olarak taslağa aldığınız gönderiyi silmek için gönderi paylaşılan alana gidin. Sonra taslaklar seçeneğini seçin ve sağ tarafta yer alan, yönet seçeneğine dokunun. Silmek istenilen gönderi taslağını sağ üst kısımdaki kalem simgesine dokunup seçin ve açıldıktan sonra sil seçeneğine basın. Bunu yaparak post taslağını silmiş olursunuz.

Instagram Hikaye Taslağı Silme

Instagram hikaye taslak silmek için taslağın olduğu sayfaya giriş yapın. Sonra hikayede basit bir değişiklik yapın. Sonrasında sol üst kısımda yer alan geri seçeneğine dokunun. Sonrasında ise Instagram taslak silme seçeneği karşınıza çıkacaktır. Buradan silebilirsiniz.

Çıkan seçenekler Taslağı Sil, Taslağı Tut ve İptal seçenekleridir. Siz Taslağı Sil seçeneğini seçerek silme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Instagram Reels Taslak Silme

Reels taslaklarını silmek için en başta profilinize gidin ve reels alanına giriş yapın. Ardından taslak olan içeriğe dokunun ve seçin ve sağ üst kısımda açılan seç kutucuğunu işaretleyin. Silmek istediğiniz taslak ya da taslakları seçip ardından Sil butonuna dokunun.

Instagram Taslaklar Görünmüyor

Instagram taslaklar görünmüyor diyenler için Instagram taslaklar nerede, taslak kaydetme ve taslak silme adımlarını yukarıda tek tek anlattık. Bu yöntemi kullanarak hem Taslakları düzenleyebilirsiniz hem de istediğiniz Reels, Post ya da hikaye taslağını silebilirsiniz.

Instagram’da gönderiyi düzenlerken yarıda bırakacak olursanız taslaklara kaydedip düzenlemenizi de kaydetmiş olursunuz. Taslaklar özelliği Instagram’ın sevilerek kullanılan en iyi özelliklerinden biridir diyebiliriz.

Instagram Taslak Kaydetme Nasıl Yapılır?

Instagram‘da paylaşacağınız hikaye, post ya da reels videolarını taslak olarak kaydedebilirsiniz. Kaydedilen taslaklar herhangi bir işlem yapılmaması halinde 7 gün sonra silinecektir.

Instagram taslak kaydetme için reels, post, hikaye gibi bir içerik oluşturmanız gerekir. Sonra açıklama, konum gibi alanları doldurmanız gerekir, sonra akışa geri gelin. Eğer geri çıkmak isterseniz Instagram bu gönderiyi taslak olarak kaydetmek isteyip istemediğinizi soracaktır. Taslağı kaydet seçeneğini seçerek taslak kaydedebilirsiniz. Taslaklarınız kaybolmasın istiyorsanız 7 gün içinde çeşitli değişiklikler yapıp tekrar kaydetmeniz gerekir.

Burada Instagram taslak kaydetme, Instagram taslaklar nerede ve buna benzer bir çok işlemin nasıl yapılacağını anlattık. Buradaki yöntem kullanılarak Taslaklara fotoğraflar ve videolar kaydedebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir