Teknoloji

Instagram Yakında Silinenler Nerede? Son Silinenler 2023

Instagram yakınlarda silinenler ile son silinen post, hikaye ve reels videolarını geri yükleyebilirsiniz. Peki, Instagram yakında silinenler nerede? Uygulamada son sildiğiniz gönderilerin nerede olduğunu arıyorsanız alt başlıktaki adımları takip edin.

Instagram yakınlarda silinenler özelliğini çoğu kişi bilmiyor. Ancak bu özellik sayesinde yakın zamanda sildiğiniz gönderileri geri yükleyebiliyorsunuz. Yakında silinenler özelliği: bazen sıkıntıdan, bazen beğenmediğiniz için sildiğiniz gönderi, hikaye ve Reels videolarını geri yüklemenize olanak sağlar. Peki Instagram’da silinen fotoğrafları ve videoları geri getirme yöntemi için bu kullanılabilir mi?

Instagram Yakınlarda Silinenler

Instagram, gönderileri sildiğinizde tamamen silinmez. 30 gün içinde tekrar geri getirebileceğinizi biliyor muydunuz? Instagram yakınlarda silinenler özelliğini kullanarak 30 gün içinde sildiğiniz fotoğraf ve videoları geri yükleyebilirsiniz. Silinen fotoğraf ile reels videolarını da geri getirmek mümkündür. Peki, son silinenler nerede? Silinen gönderiler nasıl geri getirilir?

Instagram Silinen Fotoğrafları Geri Getirme Nasıl Yapılır?

 • İlk olarak Instagram uygulamasını açın.
 • Profil bölümünün sağ üst kıskımdaki menü seçeneğine tıklayıp hareketlerin menüsüne girin.
 • Yakında silinenler dokunun ve geri getireceğiniz içeriği seçip üç noktaya dokunun, ardından geri yükle seçeneğini seçip geri yükleyebilirsiniz.

“Aynı işlem silinen videolar için de uygulanabilir.” Silinen gönderilerin üstünden 30 gün geçmeden geri yüklemek için yukarıdaki işlemleri yapmanız gerekir.

Instagram Silinen Fotoğrafları Geri Getirme
Instagram Silinen Fotoğrafları Geri Getirme

Instagram Yakında Silinenler Nerede?

Instagram yakınlarda silinenler nerede 2023? Instagram’da sildiğiniz fotoğraf ya da videoları geri getirebilirsiniz. 30 gün içinde silmiş olduğunuz Reels, hikaye ve postları geri getirmek için;

 • Instagram uygulamasını açın.
 • Uygulamayı açtıktan sonra sağ alt kısımdaki Profilinize dokunun.
 • Profilinizin sağ üst kısmındaki 3 çizgi simgesine dokunun.
 • Buradan Hareketlerin menüsüne girin.
 • Açılan ekrandan Yakınlarda silinenler menüsüne giriş yapın.
 • Buradan sildiğiniz medya dosyalarını görebilirsiniz ve geri yükleyebilirsiniz.

Instagram’da can sıkıntısından dolayı ya da beğenmediğiniz video, fotoğraf ya da gönderileri silmiş olabilirsiniz. Ancak sonrasında pişman olup tekrar geri yüklemek isteyebilirsiniz. Silinen fotoğraf ve videoları geri yüklemek imkansız gibi görünse de bunu yapmak mümkün. Çoğu kişi bu yöntemi bilmediğinden dolayı Post, Hikaye ve Reels videolarını kaybediyorlar. Yukarıda anlatmış olduğumuz yöntem sayesinde Instagram yakında silinenler menüsüne giriş yapıp sildiğiniz içerikleri geri yükleyebilirsiniz.

Instagram Son Silinenler

Instagram son silinenler nerede? Aslında Instagram yakında silinenler ile aynı şeydir. Sildiğiniz fotoğraflar ve Reels videoları son silinenler olarak Yakınlarda silinenler menüsüne yedeklenir. Silinen Post 30 gün boyunca burada saklanır. Eğer bu süreç içerisinde girip geri yüklemek isterseniz yükleyebilirsiniz. Fakat geri yüklemezseniz otuz gün dolduktan sonra bu içerikler tamamen silinecektir. İsteseniz dahi bu sürenin sonunda geri yükleme yapamazsınız.

Instagram Yakınlarda Silinenler Toplu Silme

Instagram yakında silinenler silme işlemi için de yapmanız gereken çok basittir. Yukarıdaki başlıkta anlamış olduğumuz adımları takip ederek Instagram yakında silinenler menüsüne girin.

 • Giriş yaptıktan sonra silmek istediğiniz gönderiye girin.
 • Sağ alt kısmındaki 3 noktaya dokunun.
 • Açılan ekranda Geri Yükle ve Sil seçeneği vardır.
 • Buradan Sil seçeneğini seçerek Instagram yakınlarda silinenleri silme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Instagram yakınlarda silinenler yok diyenler için burada nasıl bulacaklarını anlattık. Hem yakında silinen gönderileri geri yükleme hem de silinen içerikleri tamamen silme adımlarını buradaki bilgilere bakarak uygulayabilirsiniz.

Instagram çeşitli özellikleri ile herkesin beğenisini kazanmış en iyi sosyal medya uygulamalarından biridir. Facebook’un aksine Instagram’da silinen içeriği dahi belirli bir süreliğine geri yükleme şansınız var. Sildiğiniz gönderileri geri yükleyip telefonunuza dahi kaydedebilirsiniz. Kaydettikten sonra gerekirse tekrardan ve tamamen de silebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir