Genel

Japon Kız İsimleri – Japonca Kadın isimleri

Japonlarda da bazı isimler diğerlerine göre daha fazla kullanılıyor. Buradan, Japonca kadın isimleri, Japon kız isimleri ve anlamlarına bakabilirsiniz. Japon kültüründe hangi kız isimleri daha çok kullanılıyor öğrenmek isteyenler için oldukça geniş bir rehber olduğunu düşünüyoruz.

Japon kültüründe kız çocuk için isim belirlenirken birçok etken göz önünde bulundurulur. Genelde narin, kulağa hoş gelen ve anlamlı isimler tercih edilmektedir. Japon anime dizilerinden çeşitli Japon kadın isimleri duymuş olabilirsiniz. Bu haberimizde ise en çok kullanılan bütün isimleri ve anlamlarını burada yayınladık. Seçilen isim yalnızca kulağa hoş gelmekle kalmamalıdır. Özellikle kızlar için eşsiz isimler seçiliyor. En güzel ve popüler Japon kız isimlerini burada topladık.

Japonlar, (“kiraz çiçeği” anlamına gelen) Sakura isminden (“nilüfer” anlamı taşıyan) Ren ismi çeşitli ve güzel isimlerden biridir.

Japon Kadın isimleri ve Anlamları

Japon kadınlar geleneksel isimler kullanma konusunda oldukça inatçıdır. Bununla beraber, japon kadınları dünyanın en sağlıklı bilincine sahip olacak şekilde ve yetenekli olmaları için özel olarak yetiştirilirler. Toplumsal beklentiyi karşılayabilen ve genelde aşan orta sınıf Japon kadınları, başka hiç bir ülkede bulunmayan eşsiz yetenekleri de vardır.

Japon kızları da (erkekler gibi) dört farklı hayat yaşarlar. Bunlar, İş hayatı, Sosyal hayat, Aşk hayatı ve Aile hayatı şeklindedir. Her biri için, Japon kadınları, hayatlarında özel iletişim teknikleri uygularlar. Kendine yetebilecek kadar güçlü bir kadın olmak Japon kadınlar için normaldir. Peki, en güzel Japon Kız İsimleri:

En Güzel Japon Kız İsimleri

Japonya da kadınlara hangi isimler veriliyor merak edenler için bu haberimizde isimleri listeledik. Bu isimleri isterseniz oyunlarda nick olarak kullanabilirsiniz. Aynı zamanda çocuğuna Japonca bir isim vermek isteyen ebeveynler de bu isimleri inceleyebilirler.

Japon kız isimleri:

 • Ren: Nilüfer anlamına gelir.
 • Himari: İyi, güzel, hoş anlamına gelir.
 • Yua: bağlayıcı sevgi ve şefkat anlamına gelir.
 • Hina: iyi sebzeler, yenilebilir yeşillikler anlamına gelir.
 • Sakura: kiraz çiçekleri anlamına gelir.
 • Akari: kırmızı armut ağacı anlamına gelir.
 • Yuma: Sakin gerçekler anlamına gelir.
 • Ichika: bin çiçek anlamına gelir.
 • Minato: korunaklı liman anlamına gelir.
 • Haruto: iyi uçuş anlamına gelir.

Japonca Kadın İsimleri

Fuyuko: kış çocuğu anlamına gelir.
Hotaru: Ateş böceği anlamına gelir.
Chi: genellikle 千 ya da bin anlamına gelen Chi ile e sesinin bir kanjisi eşleştirilerek kullanılan bir isimdir.
Hikari: Işık anlamına gelir.
Chika: Dağınık çiçekler veya iyi bilgelik anlamına gelir.
Etsuko: Neşe çocuğu anlamına gelir.
Ayame: İris anlamına gelir.
Aiko: Sevgi, şefkat ve çocuk anlamına gelir.
Aki: Sonbahar, sonbahar veya berrak, kristal anlamlarına gelir.
Fusae: için bir kanji kombinasyonu, kutsama veya nezaket evi anlamına gelir.
Airi: Sevgi ve şefkati anlamına gelir.
Chinatsu: Bin yaz anlamına gelir
Hitomi: Göz bebeği ve güzel tarih anlamlarına gelir.
Akiko: Çocuk anlamına gelen ko ile birleştirilmiş Aki’dir.

Popüler Japonca Kız İsimleri

 • Kanako: artış ya da koku, sebzeler, yeşillikler ve çocuk için kanji ile oluşturulur.
 • Kaori: koku, aroma veya bazen parfüm anlamına gelir.
 • Kasumi: sis anlamına gelebilir veya çiçek ve safın bir kombinasyonudur.
 • Kazue: Uyum, barış ve iyilik, fayda anlamına gelir.
 • İzumi: çeşme, pınar demektir.
 • Jakuchō: sessiz, yalnız dinlemek anlamına gelir.
 • Mika: Güzel için kanjiyi, koku ya da artış için olanla birleştiren anlamlarına gelir.

Japon kız isimlerinde İsimlerin sonuna gelen ifadeler Japonca için çok önemlidir. Sesleniş anında yaşa ve statüsüne göre seslenilir. İsimlerden sonra gelen “San” bay, bey, beyefendi gibi anlamlara gelmektedir, Kadınlar için, hanım, hanımefendi gibi anlamlar taşımaktadır. Japonya da saygı büyük bir önem taşıdığı için bunlara çok dikkat edilir.

“Chan” iifadesi genel olarak çocuklar için söylenir; bazen aile üyesi olan kadın için de aynı ifade kullanılabilir. Güzel bir anlamı vardır, bazen arkadaşlar arasında da bu ifade kullanılabilir.

“Kun” sözcüğü ise statü anlamı taşıyan ifadedir. Astlar için kullanılmaktadır. Genel olarak genç erkekler için ve erkek arkadaşlar için kızlarca sık sık kullanılan bir ifadedir.

Japon kız isimleri hakkında araştırma yapanlar için en güncel bilgileri burada toplamaya özen gösterdik. Buradaki isimleri isterseniz oyun nicki ya da sosyal medya hesaplarınızda da kullanabilirsiniz. Japonca kadın isimleri ve anlamlarını öğrenmek istiyorsanız eniyisor.com’u inceleyin. Eğer bu sayfayı başka birine de göndermek isterseniz bağlantısını kopyalayıp, Whatsapp, Instagram, Telegram ya da buna benzer çeşitli sosyal medya uygulamalarından gönderebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir