Haber

2024 Yılında İzlenebilecek En İyi Kurt Adam Filmleri

Kurt adam hikayeleri, vampir hikayelerine göre daha az ilgi görüyor. Bu nedenle, sinema filmlerinde de çok fazla türü yok. Fakat burada sizin için en iyi kurt adam filmleri 2024 güncel liste yaptık. Son çıkan kurt adam konulu sinemalar için buradaki listeleri inceleyebilirsiniz. Kurt adam film kategorisi, Vampir filmleri gibi mitolojik varlıkların yer aldığı filmlerdir. Kurt adam filmi denildiğinde akla ilk gelen film Van Helsing filmidir. En iyi filmlerden biri olan Van Helsing filmi 2004 yılında çıkmış Korku ve Fantastik türlerinde bir filmdir. Film süresi ise 2 saat 11 dakikadır. Eğer daha önce izlemediyseniz bu filme kesinlikle bir şans vermenizi öneririz.

Kurt Adam filmleri isimleri, aşağıda başlıklar halinde listelenmiştir. Bu filmlerden beğendiğinizi Netflix ve benzeri ücretli platformlarda izleyebilirsiniz. Ayrıca, ücretsiz film izleme sitelerinin çoğunda da bu filmleri bedava bulmak mümkün. Hadi beraber en iyi Kurt Adam konulu filmleri incelemeye başlayalım.

En İyi Kurt Adam Filmleri 2024

Kurt adam filmleri, genel olarak kurt adam efsanesine dayanan korku ve fantastik türdeki yapımlardır. Bu yapımların bazıları ülkemizde oldukça fazla ilgi görmüştür. Kurt adam efsanesi, bir kişinin belirli bir dönemde, dolunay esnasında Kurt Adam oluşuyla ilgili. Kurt adam konulu filmlerde genelde bir ısırılmayla ya da bir lanet ile karakter kurt adam olur.

Kurt adamlar genelde saldırgan ve vahşi yaratıklardır. Buna ek olarak, kurt adam formuna dönüştüğünde normal benliklerini unutarak saldırgan olabiliyorlar. Bu nedenle korku türünün en iyi filmlerinden olduklarını da söyleyebiliriz.

1. Van Helsing

Van Helsing

Kurt adam ve vampirler göreceğiniz bu film çok eski olmasına rağmen nefesinizi tutarak izleyeceksiniz. Van Helsing, insanlığı dünyadaki kötü varlıklara karşı korumak için geldi. Her ne kadar herkes onunla aynı fikirde olmasa da o kötü yaratıkları yok etme konusunda kararlı. Bir grup insan onun kahraman değil, katil olduğunu düşünüyor. Bunun nedeni ise, yaratıkların ölürken insan formuna dönüşmesinden kaynaklanıyor. Vatikan, canavar avcısı baş rolümüzü ve Carl’ı Transilvanya’ya göreve gönderir. Bu topraklara gönderilmelerinin nedeni ise bir Vampir ile mücadele ederek yöre halkını korumaktır.

2. Howl (Dehşet Treni)

Howl dehşet treni

Howl, tren yolculuğu yaparken ne olduğu anlaşılmayan bir yaratık tarafından saldırıya uğrayan insanların hayatta kalmak için verdikleri mücadeleyi anlatıyor. Fakat hayatta kalmak, düşündüklerinden çok daha zor olacaktır. Trendeki yaratık karşılaştığı her insanı acımadan öldürürken, geriye kalanların umutları tükeniyor ve mücadele etmekte güçlük çekiyorlar.

3. The Wolfman (2010)

Woflman

Hayat geçmişte bıraktığımız anılar ve yaşantımızla her zaman karşımıza çıkmaktadır. Yazar olan Lawrence Talbot, çocuk yaşta annesini kaybettikten sonra yetişkin biri olarak bulunduğu kasabadan ayrılmıştır. Aradan uzun yıllar geçtikten sonra, kardeşinin kayıp olduğu haberini alarak kasabaya geri döner. Bu dönüşün ardından, babası ile tekrar yüz yüze gelir. Beraber kardeşini aramaya başladıklarında ise, korkunç bir gün onları bekliyor olacak. Kasabadaki yaratık, oldukça güçlü ve hayvani şekilde kasabadakileri öldürüyordur.

4. Wer (2013)

Wer

Kate Moore adındaki avukat son davasında, bir aileyi vahşi bir şekilde öldürüp hayatlarına son veren biri için çalışmaktadır. İlk başlarda şüpheli, kendi halinde olan zararsız biri gibi görünür. Fakat zaman geçtikçe avukat müvekkiline dair şüphe duymaya başlar ve çeşitli kanıtlarla cinayeti onun işlediğini anlar. Film gerilim ve korku türünde bir filmdir. Soluksuz izlenebilecek filmler arasında.

5.  Late Phases

 Late Phases

Korku ve gizem türündeki bu filmi de çok seveceksiniz. Huysuz bir veteriner olan Ambrose McKinley (Nick Damici), kasabada yaşayanların yaşlılıktan değil, köpek saldırılarından öldüğünü düşünür ve bu kasabaya taşınır. Bir gece, karşılaştığı köpek saldırısından sağ kurtulmayı başaran Ambrose, saldırganların sadece köpek değil daha fazlası olduğunu anlar. Bu dakikadan sonra tam bir hayatta kalma savaşı izleyeceksiniz.

Bahsettiğimiz üzere, bu türde çok fazla film bulmak mümkün değil. Bulacağınız filmler ise hem çekim hem de kurgu bakımından oldukça vasat olabilir. Bu nedenle burada en iyi kurt adam konulu filmleri listeledik. Beğendiğiniz filmi hemen açıp izleyebilirsiniz. Bizim favorimiz tabi ki Van Helsing filmi oldu. Ek bir bilgi vermek gerekirse, kurt adam konulu anime filmleri de var. Bu tür filmleri de incelemenizi öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir