Genel

En İyi 5 Vampir Filmleri İsimleri 2024

2024 yılında izleyebileceğim Vampir filmi isimlerini araştırıyorsanız doğru yerdesiniz. Bu yazımızda, “en iyi Vampir filmleri 2024” güncel listesini oluşturduk. Bu listede izleyiciler tarafından en çok beğenilen sinema filmlerini listeliyor olacağız. Daha öncesinde de, benzer bir liste olarak Zombi filmleri listesi oluşturmuştuk. Bu içeriği de incelemeyi unutmayın. Asıl konumuza dönecek olursak, Vampir filmleri mitolojik ve fantastik filmlerdir. Bilim Kurgu kategorisine de giren bu tür, ülkemizde de binlerce kişi tarafından takip edilmektedir. Öyle ki Anime Vampir türündeki filmler dahi merakla takip edilmektedir. Eğer siz de izlemek için yeni vampir türünde film arıyorsanız, aşağıdaki listeden filmleri inceleyebilirsiniz.

Vampir filmleri isimleri 2024, önerileri arıyorsanız aşağıdaki listeden incelemeye başlayın. Bu listede filmlerin isimleriyle birlikte konuları ve fragmanları da paylaşılmıştır. Eğer filmler arasında kararsız kaldıysanız, her bir filmin altındaki fragmanı izleyerek kararınızı verebilirsiniz. Zombi filmi denilince, dizi olarak akla ilk olarak The Walking Dead dizisi geliyor. Fakat tek seyirlik, Zombi türünde film arıyorsanız aşağıdaki listeden incelemeye başlayın.

En İyi Vampir Filmleri İsimleri 2024

Vampir filmi izlemek isteyenler için çeşitli önerilerde bulunmak istedik. Burada, vampir filmleri isimleri ile birlikte konularını da inceleyebilirsiniz. Zombi türünde çok fazla film yapılsa da Vampir türünde o kadar fazla film yapılmıyor. Bizler de, bu türdeki en iyi filmleri burada listeledik. Listeden beğendiğiniz filmleri ücretsiz film izleme sitelerinde bulabileceğiniz gibi, Netflix gibi platformlardan da izleyebilirsiniz.

Ayrıca vampir türünde filmler demişken, Blade filmini de kesinlikle izlemenizi öneririz. Bu film genel olarak, Vampir film türünün atası diyebiliriz. Diğer filmleri ise aşağıdaki başlıklardan inceleyebilirsiniz.

1. Morbius

Morbius

Morbius, hastalığına çare ararken tamamen farklı bir varlığa dönüşen bilim insanı Dr. Michael Morbius’un hikayesini anlatmaktadır. Dr. Morbius, hastalığını deneysel yöntemlerle tedavi etmeye çalışır. Hastalığı, elektroşok terapisi ve vampir yarasalarıyla iyileştirmek için deneyler yapan Morbius, beklenmedik bir sonuca ulaşır. Kendi üzerinde yaptığı deneyler sonucunda vampire dönüşen Morbius’un hayatında artık her şey farklı olacaktır. Morbius zorlu durumlarla mücadele etmek zorundadır. Aksiyon/Fantastik türünde olan film 1 saat 44 dakika sürüyor.

Fragman

2. Dracula Untold

Dracula Untold

15 yy’da Transilvanya krallığında III. Vlad ve eşi Mirena’nın yönetim sürdürüyordu. Topraklarını büyüten Osmanlı ya karşı anlaşma içerisinde yaşamaya çalışırken beklenmedik olaylar gerçekleşecektir. Zira Osmanlı İmparatoru Sultan II. Mehmed, Eflak’tan Vlad’ın oğlu Ingeras’ın da aralarında olduğu 1000 erkek çocuğu istemektedir. Vlad bu istek karşısında bir karar vermek zorunda kalır. Ya oğlunu vermek zorundadır, ya da kendini savunmak zorundadır.

Tamamen Amerikan yapımı Osmanlıyı kötüleme filmlerinden biri olduğunu söyleyebiliriz. Bu konuda, Türkiye’de birçok izleyici tarafından da tepki aldığını söyleyebiliriz. Bu filmi, çeşitli online film izleme sitelerinde bulabilirsiniz. Korku/Aksiyon türünde olan filmin süresi ise 1 saat 32 dakikadır.

Fragman

3. Drakula: Son Yolculuk – The Last Voyage Of The Demeter

The Last Voyage of Demeter

Drakula: Son Yolculuk, Londra’ya özel bir kargo taşıması için kiralanmış olan Rus yelkenlisi Demeter’da yaşanmakta olan korkutucu olayları konu almıştır. Londra’ya seyahat halinde olan gemide, sıradan ve normal ilerlemesi beklenen yolculuk, hiç düşünülmedik şekilde korkutucu bir hal alacaktır. Gemide her gece, bir mürettebat yok olmaktadır. Gemideki yaratık, bütün mürettebatın canına göz dikmiştir. 2023 yapımı olan Korku/Fantastik türündeki film 1 saat 59 dakikadır. IMDb puanı ise 10 üzerinden 6,1’dir.

Fragman

4. Abraham Lincoln: Vampir Avcısı

Abraham Lincoln Vampir Avcısı

Zamanının en iyi Vampir filmlerinden biridir. 19. yüzyıl’da Avrupa vampir istilası altındadır. Abraham’ın ailesi yurtlarından vampirlerden kaçarak gelmişlerdir. Ancak konum değişse de Abraham’ın ailesi yeni yerleştikleri yerde Vampirler tarafından katledilir. Abraham Lincoln ise ailesinin intikamını almak için mücadele etmeye başlar. 2012 yapımı olan film Korku ve Aksiyon türündedir. Süresi ise 1 saat 45 dakikadır. Bu filmi, Netflix ve benzeri platformlarda bulabileceğiniz gibi ücretsiz film izleme sitelerinden de izleyebilirsiniz.

Fragman

5. Vampir İmparatorluğu

Vampir İmparatorluğu

2019’da bilinmeyen hastalık dünyayı etkisi altına alır. Dünyanın büyük kısmını vampire dönüştüren bu hastalığın geçtiği bir evren düşünün. Vampire dönüşmeyen insanlar ise ikinci sınıf insan statüsünde sayılır ve hayatta kalmak için vampirlere karşı yaşam savaşı vermek zorundadır. 2009 yapımı olan film Korku ve Bilim Kurgu türündedir. 1 saat 38 dakika olan film Google verilerine göre %75 beğenilmiş.

Fragman

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir