Genel

Spotify Kendi Kendine Kapanıyor Hatası ve Çözümü

Spotify kendi kendine kapanıyor hatası, son zamanlarda sıkça rastlanan problemlerden biridir. Mobil ve Pc için Spotify kendi kendine kapanma probleminin çözüm yolları.

Müzik ve podcast dinlemek için, en çok tercih edilen uygulama Spotify diyebiliriz. Fakat uygulamada, ‘Spotify kendi kendine kapanıyor hatası’ mobil ve bilgisayarda sıkça rastlanan problemlerden biridir. Eğer siz de bu problemi yaşıyorsanız sizin için burada listelemiş olduğumuz yöntemleri uygulayarak problemi giderebilirsiniz. Spotify uygulamasında, müzik ya da Podcast dinlerken kendi kendine kapanma sorunu hem iPhone hem de Android cihazlarda rastlanan bir problemdir.

Spotify kendi kendine kapanıyor, hatası ve çözümü için uygulayabileceğiniz bazı yöntemler vardır. Spotify kendi kendine kapandığında, şarkı ya da Podcast otomatik olarak duruyor. Bu durum spordayken ya da müzik dinlerken can sıkıcı bir hal almaktadır. Peki bu problemi gidermek için ne yapılmalı? Sürekli karşılaşıldığında can sıkıcı olan bu sorunu gidermek için alt başlıkta anlattığımız yöntemleri uygulayabilirsiniz.

Spotify Kendi Kendine Kapanıyor Hatası ve Çözüm Yolları

 • Spotify uygulama önbelleğini temizleyin.
 • Uygulama güncellemelerini kontrol edin.
 • Telefon güncellemelerini kontrol edin.
 • Spotify uygulamasını durmaya zorlayın.

Her uygulamada olduğu gibi, Spotify uygulamasında da zaman zaman problem yaşanabiliyor. Bu uygulamada sunucu ya da diğer hatalardan dolayı çökebilmektedir. Spotify‘ın neden çöktüğünü ve nasıl düzeltileceğini bilmiyorsanız yukarıda bahsettiğimiz yöntemlerin detaylarını aşağıdaki başlıklardan inceleyebilirsiniz.

Spotify Uygulama Önbelleğini Temizleyin

Spotify uygulamasında yaşanan anlık bir hatadan dolayı sistem bu hatayı önbelleğe almış olabilir. Bu gibi durumlarda Spotify uygulamasının ön belleğini temizlemeniz gerekir. İsterseniz uygulamayı silip tekrar yükleyerek de bu problemi giderebilirsiniz. Spotify uygulama ön belleğini temizlemek için, uygulamalar menüsünden Spotify‘ı bulup seçin. Ardından açılan ekrandan ön belleği temizle seçeneğini seçmeniz gerekir.

Uygulama önbelleğini temizledikten sonra Spotify‘a giriş yaparak problemin giderilip giderilmediğini inceleyebilirsiniz. Sorun devam ediyorsa aşağıdaki yöntemleri uygulayın.

Uygulama Güncellemelerini Kontrol Edin

Spotify uygulamasının güncel olup olmadığından emin olun. Android ya da iPhone cep telefonunda Spotify kendi kendine kapanıyorsa, uygulama mağazasına gidin ve buradan Spotify uygulamasını bulun. Sonrasında varsa uygulamayı güncelleyin. Eğer güncelleme seçeneği yoksa, silip tekrar yükleyebilirsiniz.

Telefon Güncellemelerini Kontrol Edin

iPhone ya da Android işletim sistemine sahip olan Samsung, Huawei, Xiaomi, LG gibi telefonunuzda Spotify uygulaması kendiliğinden kapanıyorsa cihazınıza yeni bir güncelleme gelmiş olabilir. Yapmanız gereken cihazın Ayarlar uygulamasına girmek. Sonrasında ise, Hakkında ve Güncellemeler ekranına giriş yaparak cihazınıza bir güncelleme gelip gelmediğini kontrol edin. Cihazınız için yeni bir güncelleme mevcutsa, cihazı güncelleyip Spotify uygulamasını kullanmaya devam edebilirsiniz.

Bazen cep telefonlarına yeni güncelleme geldiğinde, uygulamalar sorun ve hata verebilirler. Bu gibi durumlarda cihazı en son sürüme güncellemek gerekir. Çünkü mobil uygulamalar da kendilerini işletim sisteminin son sürümüne göre optimize etmektedir.

Spotify Uygulamasını Durmaya Zorlayın

Sporify uygulaması, sık sık çöküyor ve hata devam ediyorsa sorunu düzeltmek adına uygulamayı durmaya zorlayabilirsiniz. Uygulama yanıt vermeyi durdurdu hatası veriyorsa durmaya zorlamak, çökme sorunlarını çözmek ve performans problemlerini gidermek için işe yarayabilir.

Bilgisayardan Spotify’ı durmaya zorlamak için;

 • Windows + Shift + Escape tuşlarına basın ve görev yöneticisini açın.
 • İşlemler sekmesine gelin.
 • Spotify’ı bulun ve uygulamanın üstüne gelip sağ tıkladın.
 • Açılan kutucuktan “Görevi Sonlandır” seçeneğine basın.

Android cihazlar için;

 • Ayarları açın.
 • Uygulamalar bölümüne giriş yapın.
 • Spotify’ı bulun ve uygulamayı seçin.
 • “Durmaya Zorla” butonuna dokunarak uygulamayı durdurabilirsiniz.

Spotify Kullanıcı Adı Değiştirme Nasıl Yapılır? başlığını ziyaret ederek, konu ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Playlist İsimleri sayfasından da çalma listeniz için isim bulabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir