Teknoloji

Telegram Çok Fazla Deneme Yaptınız

Telegram uygulaması da zaman zaman hatalar verebiliyor. Bu hatalardan biri de Telegram çok fazla deneme yaptınız hatasıdır.

Telegram çok fazla deneme yaptınız ne demek? Bu hatanın çözümü için ne yapılmalı gibi araştırmalar yapanlar için doğru bilgileri burada listeledik. Eğer Telegram uygulamasında hassas içerik uyarısı alırsanız ona çözümüne de Telegram bu kanal görüntülenemiyor sayfasından ulaşabilirsiniz. Asıl konumuza dönecek olursak bu hatayı birden fazla nedenden dolayı alıyor olabilirsiniz. Telegram çok fazla deneme 22 saat sonra tekrar deneyin sorununun çözümü için buradaki adımları deneyin.

Telegram Çok Fazla Deneme Daha Sonra Tekrar Deneyin

Cep telefonu değiştirildiğinde ya da silinen Telegram uygulaması tekrar cihaza yüklendiğinde giriş yapabilmek için telefonunuza gelen onay kodunu kullanmanız gerekir. Eğer bu kodu birden fazla hatalı girerseniz doğal olarak sistem hata verecektir. Bu hatadan sonra da Telegram hesabınızı geçici süreliğine kısıtlar ve belirli bir süre sonrasında tekrar denemenizi ister.

Telegram çok fazla deneme yaptınız hatası ne demek:

  • Genelde giriş yapabilmek için kullanılan doğrulama kodu birden fazla defa hatalı girildiğinde bu uyarı ile karşılaşılır.
  • Çözümü için Telegram’ın belirtmiş olduğu süre sonunda tekrar deneyin.
  • Bu süre genelde 4-6 saat bazen de 24 saati bulabiliyor.
  • Süre dolduktan sonra giriş yaparken doğrulama kodunu doğru ve eksiksiz şekilde girdiğinizden emin olun.

Ödev, araç alım satım, ikinci el eşya alım satım gibi binlerce Telegram grubu olduğundan dolayı ülkemizde de çok sık kullanılıyor. Ancak bu uygulama da benzerleri gibi hatalar verebiliyor. Eğer bu başlıktaki hatayı aldıysanız panik yapmak yerine bahsettiğimiz yöntemleri sırasıyla deneyerek problemi giderebilirsiniz.

Telegram Çok Fazla Deneme Yaptınız Hatası Çözümü

  • Telegram uygulamasını kaldırıp tekrar yükleyin.
  • Giriş yaparken gelen doğrulama kodunu eksiksiz yazın.
  • Ard arda hatalı şifre girişleri yapmayın.

Bu hata yukarıda da belirtmiş olduğumuz gibi genel olarak Telegram hesabına giriş yapılmaya çalışırken gelen kodun hatalı girilmesi sonucunda oluşmaktadır. Kullanıcılar doğrulama kodunu hatalı şekilde birden fazla defa girdiğinde bu problem ile karşılaşırlar.

Eğer yukarıdaki adımları uyguladınız ancak yine de çözüm sağlanamadıysa bu defa uygulamanın güncel olup olmadığını kontrol etmenizi öneririz. Eğer uygulama güncel değilse hemen güncelleyin. Aşağıdaki bağlantılardan Telegram’a güncelleme gelip gelmediğini kontrol edebilirsiniz.

Anndroid içiTelegram
iPhone içinTelegram

Yukarıdaki bağlantılara giriş yapıp Telegram uygulaması için bir güncelleme olup olmadığını hemen kontrol edin. Eğer yeni bir güncelleme gelmişse hemen uygulamayı güncelleyin. Çoğu kişi otomatik uygulama güncellemelerini kapattığından dolayı Telelgram’ı manuel olarak güncellemek gerekir.

Telegram Sınır Aşıldı Hatası

Telegram sınır aşıldı lütfen daha sonra tekrar deneyin hatası da genelde, özelden çok fazla mesaj gönderildiğinde alınan hatalardan biridir. Bu hata ile karşılaşıldığında genelde problem 24 saat sonrasında otomatik olarak çözülüyor. Sınır aşıldı problemi bazı zamanlarda ise uygulamaya giriş yaparken gelen onay kodunun yanlış şekilde yazılıp onaylanmaya çalışılması halinde karşılaşılabiliyor.

Çoğu cep telefonu gelen onay kodlarını otomatik olarak ilgili ekrana yapıştırıyor. Ancak bazı cihazlarda bu özellik kapalı olduğundan el ile yazılmaktadır. Bu durumda Telegram uygulamasında hesabınıza giriş yapabilmek için gelen doğrulama onay kodunu uygulamadaki kutucuğa doğru ve eksiksiz bir şekilde yazmaya dikkat etmek gerekir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir