Teknoloji

Telegram Numara Nasıl Gizlenir?

Telegram uygulamasında numaranızı gizlemek isteyebilirsiniz. Nasıl yapıldığını bilmeyenler için Telegram numara gizleme işlemini anlatıyoruz. Buradaki adımları takip ederek Telegram numara nasıl gizlenir sorusuna yanıt bulabilirsiniz. Guruplara dahil olurken, numaranızı karşı tarafa göstermek istemeyebilirsiniz. Aynı zamanda yeni tanıştığınız birine telefon numaranızı vermek yerine Telegram kullanıcı adınızı verebilirsiniz. Bu durumda numaranızı gizli tutmak için burada anlattığımız işlemleri uygulayın.

Telegram, numara nasıl gizlenir bilmiyorsanız alt başlıktaki adımları takip edin. Telegram gizliliğine önem veren kişileri de düşünüyor. İsterseniz telefon numaranızı vererek isterseniz de kullanıcı adınızla uygulamayı kullanabilirsiniz. 2013 yılının ağustos ayında piyasaya sürülen Telegram, özellikle son yıllarda en çok konuşulan ve kullanılan uygulamalardan biri oldu. Öyle ki telifli film ve dizileri izleyebilmek için dahi Telegram gruplarına giriş yapılıyor. Tanımadığınız kişilerin numaranızı görmesini istemiyorsanız gizlemenizi öneririz.

Telegram uygulamasının çok sevilmesinin nedenlerinden biri de özelleştirmelerin oldukça fazla olmasıdır. Örneğin Whatsapp’tan mesajlaşabilmek için telefon numaranızı vermeniz gerekir. Ancak Telegram uygulamasından biriyle mesajlaşabilmek için kullanıcı adını bilmeniz yeterlidir.

Telegram uygulamasının sunduğu özellikler arasında en beğenileni ise numara gizleme özelliğidir. Telegram telefon numarası gizleme nasıl yapılır bilmiyorsanız hemen aşağıdaki adımları takip edin.

Telegram Numara Nasıl Gizlenir?

  • Telegram uygulamasına giriş yapın.
  • Sağ alt bölümden Ayarlar bölümüne girin.
  • “Gizlilik ve Güvenlik” kategorisini görüntüleyin.
  • “Telefon numarası” bölümünü açın.
  • “Hiç Kimse” seçeneğini seçin.

Telegram uygulamasından numaranızı gizleyebilirsiniz. Numaranızı gizlediğinizde kişiler sadece Telegram kullanıcı adınızı görebilirler. Telefon numaranızı göremezler. Yakındaki kişiler özelliğini kullanıyorsanız ve telefon numaranızın da görünmemesini istiyorsanız Ayarlar bölümüne girip ardından Gizlilik ve Güvenlik ekranına gelerek Telefon Numarası seçeneğini seçtikten sonra Hiç Kimse seçeneğini seçerek numaranızı gizleyebilirsiniz.

Telegram Numara Gizleme Adımları

Telegram numara gizleme işlemini yapmak için aşağıdaki görsel anlatımı da uygulayabilirsiniz. Aşağıdaki resimlerde hangi ekrandan nasıl işlem yapacağınızı inceleyip kendi hesabınıza da bu ayarları yapabilirsiniz. Telegram’da numara gizlemek için:

Telegram uygulamasına girin ve sağ alt kısımdaki Ayarlar bölümüne giriş yapın. Buradan Gizlilik ve Güvenlik ayarlarına dokunun.

Telegram Numara Gizleme

Güvenlik ve Gizlilik ekranına giriş yaptığınızda aşağıdaki ekranla karşılaşırsınız. Bu ekrandan Telefon Numarası menüsüne giriş yapın.

Telegram numara gizleme adımları

Telefon Numarası ekranına girdiğinizde ise yine aşağıdaki ekranla karşılaşacaksınız bu ekrandan Hiç Kimse seçeneğini seçerseniz artık telefon numaranızı hiç kimse görmeyecektir.

Telegram telefon numarası gizleme

Fakat birini Telegram kullanıcı adı ile telefon rehberinize kaydederseniz Ayrıcalıklar yazan kısımda o kişi otomatik olarak belirecektir. Bu durumda o kişi telefon numaranızı görecektir. Bu nedenle birini Telegramdan kayıt ederken Ayrıcalıklar bölümünden hemen o kişiyi kaldırmanız gerekir.

Ayarlar sayfasında yer alan “Gizlilik ve Güvenlik” başlığına girin. Bu başlıkta Telegram hesabı ile ilgili çeşitli ayarları göreceksiniz. Bu ayarlar içinde “Telefon numarası” bölümüne giriş yapmalısınız. Açılan ekranda “Telefon numaramı kimler görebilir?” bölümünde “Herkes”, “Kişilerim” ve “Hiç Kimse” olmak üzere üç farklı seçenek göreceksiniz.

Bu ekrandan Hiç Kimse seçeneğini seçmelisiniz. Bu sayede Telegram’dan mesajlaştığınız ya da sesli ve görüntülü aramalar yaptığınız kişiler kullanıcı adınızı göremeyecekler.

Telegram Yakındaki Kişiler

Telegram yakındaki kişiler özelliğinde beni görünür yap dediğinizde profilinizi diğer kullanıcılar da görebilir. Bu özelliği kullanmak istiyor ancak telefon numaranızı da herkesin görmesini istemiyorsanız yukarıda bahsedilen ayarları uygulayarak Telegram numara gizleme işlemini yapabilirsiniz. Bu sayede diğer kullanıcılar sadece Telegram kullanıcı adınızı görebilirler.

Daha önce sorulan sorulara yanıt olarak yazdığımız Telegram bu kanal görüntülenemiyor başlığını ziyaret ederek bu hatayı aldığınız guruplara nasıl giriş yapabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir