Genel

Tom Ford Orjinallik Sorgulama Barkod

Tom Ford parfüm, çanta ve çeşitli ürünler ile tanınan ünlü markalardan biridir. Öyle ki çantaları 50.000 TL, parfümleri 10.000 TL civarında satılmaktadır. Bu makalemizde “Tom Ford orjinallik sorgulama nasıl yapılır” anlatıyor olacağız. Birçok markanın artık sahtesi üretildiğinden dolayı orjinal ürün satın almak isteyenler oldukça dikkatli olmalıdır. Çünkü sahte ürün üreticileri, gerçeğine benzer ürünler üretmekte oldukça profesyonelleşmiş durumdalar. Fakat burada anlatmış olduğumuz rehber sayesinde, Tom Fort marka ürünlerin orjinal olup olmadığını anlayabileceksiniz.

Tom ford orjinal ürün sorgulama, Tom Ford Noir Extreme EDP 100 Ml erkek parfüm ve kadın parfümlerini inceleyebileceğiniz gibi çanta ve diğer ürünlerin de orjinalliğini sorgulayabilirsiniz. Bu sorgulamayı yapabilmek için aşağıda anlatmış olduğumuz adımları sırasıyla uygulayın. Bu yöntemler, satın aldığınız Tom Ford markasına ait ürünlerin gerçek mi yoksa sahte mi olduğunu araştırmanıza yardımcı olacak.

Tom ford parfüm orjinal ürün sorgulama

Tom Ford Parfüm Orjinal Olduğunu Nasıl Anlarız?

Tom ford parfüm orjinal olduğu nasıl anlaşılır konusu hakkında da kısa bir açıklama yapmak istedik. Öncelikle Instagram gibi sosyal medya uygulamalarında reklamı yapılan Tom Ford ürünü muhtemelen sahte bir üründür. Sahte ürünler için iki al bir öde gibi kampanyalar dahi yapabilirler. Fakat, Tom Ford ürünlerini alırken güvenilir mağazalardan faturalı bir şekilde satın almak gerekir.

Parfümün orjinal olduğunu ise, ürünün resmi internet sitesine ürün bilgilerini göndererek, barkod sorgulayarak veya fiyat karşılaştırması yaparak analiz edebilirsiniz.

Tom Ford Orjinallik Sorgulama

Tom Ford orjinallik sorgulama işlemi için öncelikle, güvenilir yerlerden alışveriş yaptığınızdan emin olun. İlk olarak markanın anlaşmalı olduğu yerlerden alışveriş yaparak orjinal ürün aldığınızdan emin olabilirsiniz. Ayrıca aşağıda anlattığımız bazı yöntemler sayesinde de Tom Ford sahte ürün sorgulama yapılabilir.

  • Güvenilir yerlerden alışveriş yapın
  • Barkod sorgulama.
  • Seri no ile sorgulama.
  • Fiyat karşılaştırması yapın.

Tom Ford ürünlerinin orjinal olup olmadığını anlamak için yukarıdaki yöntemlerden dilediğinizi uygulayabilirsiniz. Fakat bu tür şeylerle uğraşmamak için, güvenilir mağazalardan ya da direkt ilgili markanın mağazasından veya internet sitesinden alışveriş yapmanızı öneririz.

Güvenilir Yerlerden Alışveriş Yapın

Herhangi bir marka ürünü satın alırken, direkt ilgili markanın mağazası ya da internet sitesinden alışveriş yapın. Eğer bu mümkün değilse, ilgili markanın anlaşmalı olduğu mağazalardan alışveriş yapabilirsiniz. Ayrıca alışveriş yaparken, ürün için; fatura talep etmeyi de unutmayın. Çünkü yaşanacak sorunlar karşısında ilgili fatura ile tüketici hakem heyetine başvuruda bulunabilirsiniz.

Barkod Sorgulama

Barkod sorgulama yöntemi ile Tom Ford parfüm, çanta ve diğer ürünlerinin orjinal olup olmadığını inceleyebilirsiniz. Örneğin, Tom Fort parfüm orjinal ürün sorgulama işlemi için; Parfüm orjinallik sorgulama sayfasında anlatmış olduğumuz adımları uygulayın. Orada bahsettiğimiz yöntemler sayesinde bu markanın parfümünün orjinal olup olmadığını inceleyebilirsiniz.

İsterseniz https://www.turkiye.gov.tr/gumruk-ve-ticaret-urun-kunyesi-sorgulama sayfasında anlatılan adımları uygulayarak da bazı ürünler için ürün sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca ürün kutusunda bulunan barkodu telefonunuzun barkod okuyucusuyla okutun. Bunu yaptığınızda, ürün bilgilerinin bulunduğu internet sayfasının açılması gerekir.

Seri No ile Sorgulama

Ürünün seri numarasıyla da sorgulama yapabilirsiniz. Örneğin yine parfüm satın aldıysanız ve gerçek olup olmadığından şüphe duyuyorsanız, yukarıda bahsettiğimiz yöntem kullanılarak ürün hakkında birçok bilgi edinilebilir.

Fiyat Karşılaştırması Yapın

Aldığınız ya da satın alacağınız ürünün sahte olduğunu düşünüyorsanız hemen fiyat karşılaştırması yapın. Satıcının verdiği fiyat ile, ürünün resmi internet sitesindeki fiyatın aynı olup olmadığına bakın. Eğer fiyatlar arasında büyük bir fark varsa büyük olasılıkla ürün sahtedir. Çünkü marka ürünler her zaman talep görmektedir ve genelde tek fiyat üzerinden satılır. Eğer biri size 10.000 TL’lik parfümü 1000 TL’ye satmaya çalışıyorsa muadili parfüm satmaya çalışıyordur. Durum çanta için de aynıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir