Haber

Türk Telekom Puan Sorgulama (Faturaya ek telefon alma)

Diğer operatörlerde olduğu gibi Türk Telekom’da cihaz puan sorgulama ile yeterli puan varsa cihaz satın alınabiliyor. Cep telefonu satın almayı düşünenler için Türk Telekom puan sorgulama nasıl yapılır anlatıyoruz. 2023 yılında yeni model bir telefon almak ancak taksitli bir şekilde almak isteyenler operatör kampanyalarını tercih ediyorlar. Bu sayede tarife ücretine ek olarak cihaz belirli taksitlere bölünerek taksitli bir şekilde telefon satın alınabiliyor.

Türk Telekom puan öğrenme, işlemi için diğer operatörler sms yöntemi ile hizmet vermese de Türk Telekom bunun için bir sistem geliştirmiş durumda. Findeks kredi notu sorgulama servisi ile kredi notunuzu sorgulayabiliyorsunuz. Fakat bunun için belirli bir ücret talep ediliyor. Findeks kredi notu sorgulama sisteminde sorgu yapma işlemi için 21,90 TL sorgu ücreti alınır. Ancak bu sistem banka kredi notunuzu öğrenmenize olanak sağlar. GSM operatörleri de puan için banka puanı sistemini kullanmaktadır. Findeks kredi notu 1 ile 1900 arasında farklı değerlere sahiptir. 1 en riskli puanı gösterirken, 1900 en az riskli puandır.

Türk Telekom Puan Nedir?

Türk Telekom’da taksitli cihaz almanız için belirli miktarda puanınızın olması gerekir. Puanı olmayan aboneler cihaz kampanyalarından faydalanamaz. Ayrıca puanlar ile ücretsiz cihaz alınmaz, puan sadece cihaz almak için yeterli durumda olup olmadığınızı gösterir. Bu nedenle puanınızın düşmemesi için fatura ödemelerinize dikkat etmeniz gerekir.

Türk Telekom Kalan Sorgulama

Türk Telekom Findeks Kredi Notu Sorgulama Servisi

TC Kimlik Numaranızı ve doğum tarihinizi arasında bir boşluk bırakıp 1122’ye gönderip ya da Türk Telekom Online İşlemler Uygulaması ile Findeks kredi notu sorgulanabilir. (Örnek: 12345678901 – 1980) Eğer Türk Telekom’da fatura üzerine cep telefonu satın almayı düşünüyorsanız fatura ödemelerinizi zamanında yapmanız gerekir. Buna ek olarak hattınızın kısıtlanmamasına ya da kapanmamasına da özen gösterin. Bu kurallara uyanlar genelde birkaç ay içerisinde puanını biriktirir ve cep telefonu kampanyasından faydalanabilirler.

Çoğu kişi operatörlerin bu puan sistemi ile ücretsiz cihaz alabileceklerini düşünüyor. Ancak bu durum tam olarak öyle değil. Operatörlerde puan biriktirerek güven kazanmış olursunuz. Bankalarda olduğu gibi. Nasıl ki bankalar kredi notu düşük kişilere KMH limiti ya da kredi vermiyorsa operatörler de puanı düşük olan kişilere taksitli cihaz kampanyasından faydalanma hakkı tanımıyor.

Türk Telekom Puan Sorgulama

Türk Telekom puan sorgulama işlemini Cep merkezlerinden ya da internet sitesinden de inceleyebilirsiniz. Cep merkezine giderek satın almak istediğiniz cihazı iletip, bunu faturam üzerine taksitli alabilir miyim diye sormanız yeterlidir. Görevli direkt olarak telefon numaranızı sorar ve cihazı alabilmek için yeterince puanınız olup olmadığını inceler. İnceleme sonucunda uygunsanız faturaya ek telefon alabilirsiniz.

Türk Telekom cihaz puanı sorgulama nasıl yapılır:

  • Türk Telekom cep merkezlerinden.

Türk Telekom’da taksitli şekilde satın alabileceğiniz telefon markaları iPhone, Samsung, Xiaomi, Huawei gibi cep telefonu markalarıdır. Bu markaların son model cep telefonlarını taksitli şekilde faturaya ek bir şekilde satın alabilirsiniz.

Türk Telekom Puan Öğrenme SMS

Türk Telekom puan öğrenme işlemi cep telefonunu Türk Telekom’da taksitli bir şekilde alabilmek için önemlidir. Bu yöntem ile belirli bir dönem taksit ödeyerek satın alabilirsiniz. Türk Telekom fatura üzerine cep telefonu aldığınızda taahhüt yapılır. Taahhüdünüzü erkenden bozarsanız yapılan indirimler ve cihazın kalan ücretini çıkacak olan son faturanızda ödersiniz.

Örneğin, iPhone 14 Pro Max 128 GB satın almak için:

Tarifeye Ek

Cihaz Marka/Mod​elAylık Ödeme TutarıTaahhüt SüresiÜrün Rayiç Bedeli (Vergiler Dahil)
iPhone 14 Pro Max 128 GB10.666 TLFaturaya Ek x 3 Ay31.998 TL

Yukarıdaki fiyatlar olası bir zam halinde değişebilir. Bu nedenle ürünü satın almadan önce kesinlikle yetkili kişiye her ay ne kadar ödeme yapmanız gerektiğini sorun. Ürün satın alacak kişiler bunu yapmak zorundadır.

Türk Telekom Puan Yükseltme

Faturalarınızı zamanında ödeyin.
Hat kapama kısıtlanması olmamasına dikkat edin.
Faturanızı zamanında öderseniz, bankaların kara listesinde değilseniz yaklaşık 6 aylık faturalı hat kullanımı sonucunda istediğiniz cihazı alabilirsiniz.

Türk Telekom puan sorgulama işlemini yapmadan önce yukarıdaki maddelere kesinlikle dikkat etmelisiniz. Aksi halde faturaları zamanında ödemezseniz, banka ya da farklı bir kurumda gecikmeli borcunuz varsa puanınız düşük görünecektir.

Türk Telekom iPhone 14 Pro Taksitle Nasıl Alınır?

iPhone 14 Pro 128 GB satın alırken 3 taksitle alabilirsiniz. Faturaya Ek x 3 Ay 9.254 TL cihaz için ödeme yaparsınız. Ödeme süresi bitmeden hat iptali, hat kapanma benzeri bir durum olması halinde taahhüt bozulur ve cihazın kalan ücretini, yapılan indirimleri, tarife ücreti ve varsa diğer ücretleri çıkacak olan son faturaya yansır. Bu faturayı da son ödeme tarihine kadar ödemeniz gerekir.

Türk Telekom Fatura Üzerine Alabileceğiniz Bazı Telefonlar

Marka/ModelTaksit SayısıAylık Ödeme TutarıPeşin Fiyatı
iPhone 14 Pro Max 128 GBFaturaya Ek x 3 Ay10.666 TL45.999 TL
iPhone 14 Plus 128 GBFaturaya Ek x 3 Ay7.895 TL36.999 TL
iPhone 11 64GBFaturaya Ek x 3 Ay3.560 TL16.499 TL
Samsung Galaxy A13 128 GBFaturaya Ek x 12 Ay646 TL6.199 TL
Huawei Nova Y70Faturaya Ek x 12 Ay590 TL4.999 TL
Huawei Nova 9 SEFaturaya Ek x 3 Ay2.760 TL7.499 TL
Realme C25YFaturaya Ek x 12 Ay492 TL4.399 TL
Xiaomi Redmi 10 C 128GBFaturaya Ek x 12 Ay599 TL5.699 TL
Xiaomi Redmi 10 64GBFaturaya Ek x 12 Ay639 TL5.899 TL

Yukarıda belirtilen fiyatlar değişebileceğinden dolayı satın almadan önce cihazın güncel fiyatını sormayı unutmayın. Türk Telekom puan sorgulaması yapıldıktan sonra cihazı alacaklar için yapılan taksit düzenlemesi yukarıdaki gibidir. Yukarıda verilen ücretler yalnızca cihaz taksit ücretleridir. Daha fazla bilgi için yorum kısmından bizlere sorabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir