Haber

Turkcell Puan Sorgulama ve Öğrenme 2024 (5 Adımda Öğrenin)

Faturalı hattınızın üzerine faturaya ek cep telefonu alabilmek için yeterli puanınızın olması gerekir. Bu yazımızda Turkcell puan sorgulama ve öğrenme nasıl yapılır anlatıyoruz. Buna ek olarak hangi telefonları kaç taksitle alabileceğinizi ve fiyatlarını da nasıl öğreneceğinizi anlattık. Öncelikle hattınızın üzerine cep telefonu satın alabilmek için faturalı hat kullanmanız gerekiyor. Buna ek olarak herhangi bir banka ya da kurumsal şirkette kara listede olmamalısınız. Eğer banka borçlarınızı zamanında ödemediyseniz ya da icralık durumdaysanız muhtemelen faturanızın üstüne telefon alamayacaksınız.

Puan durumu, faturalı hattı üzerine cep telefonu satın almak isteyenler için oldukça önemli bir husustur. Çünkü yeterince puanınız yoksa ya hiç telefon alamazsınız ya da almayı düşündüğünüz telefon için puanınız yetersiz olduğu için istediğiniz cihazı alamazsınız. Bu nedenle telefon satın almaya gitmeden önce Türkcell puan sorgulama yapmanız gerekir. Peki Türkcell puan sorgulama telefon almak için nasıl yapılır? Detaylarıyla birlikte yazımızda anlatıyoruz.

Turkcell Puan Nedir?

Diğer operatörlerde olduğu gibi Turkcell’de taksitli akıllı telefon satışı yaparken abonenin puanına bakar. Bu puan özetle ödemelerinizi zamanında yapıp yapmadığınız, bankaların kara/gri listesinde olup olmadığınızı kontrol etmek amacıyla sorgulanır. Eğer banka kara listesinde değilseniz ve faturalarınızı da zamanında ödüyorsanız yeterli puan kısa sürede birikecektir. Ardından faturalı hattınızın üzerine her ay taksitli şekilde ödeyebileceğiniz bir planlama ile cep telefonu satın alabilirsiniz. Turkcell puan ile ücretsiz telefon alınmaz. Yalnızca cep telefonu satın alabilmeniz için bir nevi güvence vermiş olursunuz.

Turkcell puanınızın olumsuz etkilenmemesi için banka borçlarınızı zamanında ödemeniz ve faturalı hattınızın da yine faturalarını son ödeme tarihi geçmeden ödemeniz gerekmektedir. Bunlara dikkat etmeniz durumunda puan biriktirmek çok daha kolay olacaktır.

Turkcell Puan Sorgulama Nasıl Yapılır 2024?

 • Turkcell cep merkezinden.
 • Turkcell Pasaj.
 • Müşteri hizmetlerini arayarak puan sorgulama.

Cep telefonu satın alabilmek için ne kadar puanınız olduğunu öğrenmek istiyorsanız yukarıda bahsettiğimiz 3 yöntemi kullanabilirsiniz. Nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız aşağıda bu başlıkları sırasıyla açıkladık.

1. Turkcell Cep Merkezinden

Turkcell cep merkezlerine giderek faturanızın üzerine taksitli bir şekilde alabileceğiniz telefonları sorabilirsiniz. Bu sayede aklınızdaki cihazı alıp alamayacağınızı da öğrenebilirsiniz. Örneğin iPhone 15 Pro max satın almayı düşünüyorsanız mağaza görevlisine “Faturama ek iPhone 15 Pro Max alabilir miyim, sorgulama yapabilir misiniz?” demeniz yeterlidir.

Mağaza görevlisi telefon numaranızı soracak ve istediğiniz cihazı alabilecek puanınız olup olmadığını kontrol edecektir. Eğer yeterli puanını varsa tarife seçimi yaptıktan sonra faturanızın üzerine taksitli olarak bu telefonu satın alabilirsiniz.

2. Turkcell Pasaj

Turkcell pasaj cihaz satın alma
 • Turkcell Dijital Operatör uygulamasından ya da direkt olarak buradan Pasaj sayfasını ziyaret edin.
 • Giriş yap butonuna dokunun.
 • Telefon numaranız ve şifrenizi yazarak giriş yapın.
 • Satın almak istediğiniz cihazı seçip satın alma işlemlerine devam edin.
 • Eğer yeterli miktarda puanınız varsa telefonu satın alabilirsiniz.

Turkcell Pasaj’a direkt olarak bilgisayardan, mobil tarayıcıdan ya da Dijital Operatör uygulaması üzerinden giriş yapılabilir. Giriş yaptıktan sonra almayı düşündüğünüz cihazı seçip işleme devam ederek taksitli bir şekilde telefon satın alabilirsiniz.

3. Müşteri Hizmetlerini Arayarak Puan Sorgulama

Turkcell müşteri hizmetlerini arayıp ardından temsilciye bağlanarak Turkcell puan sorgulama yapılabilir. Müşteri temsilcisine bağlandıktan sonra almak istediğiniz telefonu ve alıp alamayacağınızı bunu öğrenmek için nasıl bir yol izlemeniz gerektiğini sorduğunuzda temsilci size yardımcı olacaktır.

Turkcell’de puan öğrenmek için en kolay ve rahat yöntem ise cep merkezine gitmek ya da pasaj sayfasından alabileceğiniz cihazları kontrol etmektir.

Turkcell Puan Öğrenme

Turkcell puan öğrenme nasıl yapılır merak edenler için yukarıda üç farklı yöntem hakkında bilgiler paylaştık. Bu yöntemler arasında en hızlı sonuç alacağınız yöntem cep merkezine gitmektir. Buna ek olarak eğer kullandığınız hattın yasal sahibi değilseniz bu hat üzerine cep telefonu, tablet ya da farklı bir ürün alamazsınız. Fatura üzerine taksitli ürün alma hizmeti yalnızca hattın yasal sahibine sunulmaktadır.

Eğer hattınız anne ya da babanızın adına kayıtlıysa onunla giderek hat üzerine taksitli bir şekilde cihaz satın alabilirsiniz. Turkcell’de fatura üzerine taksitli telefon satışı 3 ay ve 12 ay gibi taksitlerle satılmaktadır. Örneğin Apple ürünler için genel olarak 3 ay taksit yapılmaktadır.

Yeterli puanınız yoksa ve taksitli telefon satın almak istiyorsanız FibaBanka Vatan kredi sorgulama yazımızı incelemenizi öneririz.

Turkcell Fatura Üzerine Telefon Alma

Turkcell‘den taksitli telefon satın alabilmek için faturalı hat kullanıyor ve yeterli puana sahip olmanız gerekir. Ayrıca yine fatura üzerine telefon almak için:

 • Hattın yasal sahibi olmanız gerekir.
 • Faturalı hat kullanmanız gerekir.
 • Yeterli puanınızın olması gerekir.
 • Satın alınacak olan cihaz ücreti taksit sayısına bağlı olarak her ay dönem faturasına yansır.

Turkcell Puan Sorgulama Telefon Almak İçin

Cep telefonunu faturanıza taksitli şekilde yansıtarak alabilmek için yeterli puanınızın olması gerekir. Ayrıca banka ya da özel kuruluşların kara/gri listesinde olmamalısınız. Puanınızın da hızlıca yükselebilmesi için faturalarınızı zamanında ödemeye özen gösterin. Faturalı hat kullanıcılarının puanı daha hızlı yükseleceğinden hızlıca puan birikmesi için faturalı tarifelerden birini kullanabilirsiniz.

Puan Nasıl Yükselir?

Faturalı hat kullanın, faturalarınızı son ödeme tarihi geçmeden ödemeye özen gösterin. Banka kredilerinizin geri ödemesini zamanında yapın.

Turkcell Puan Sorgulama Yöntemleri

Turkcell cep merkezinden, Pasaj’dan ya da çağrı merkezini arayarak sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Turkcell Fatura Üzerine Taksitli Alınabilecek Ürünler

Puan sorgulama yaptıktan sonra eğer yeterli puana sahipseniz cep telefonu, tablet ya da bilgisayar gibi ürünleri taksitli bir şekilde alabilirsiniz. Ayrıca Bir süre önce hizmete sunulan Pasaj’dan ya da Turkcell cep merkezlerinden yine fatura üzerine taksitli bir şekilde robot süpürge, akıllı saat ve diğer ürünleri satın alabiliyorsunuz.

Telefon Modelleri:

 • Apple iPhone.
 • Samsung.
 • Huawei.
 • Xiaomi.
 • Diğer Android işletim sistemine sahip telefonlar.

Turkcell cep merkezinden puanınızı öğrendikten sonra farklı marka ve modellerde cep telefonları satın alabilirsiniz. Telefon satın almadan önce kaç ay taksit yapılacağının bilgisini, erkenden taahhüt bozmanız halinde ödemeniz gereken miktarı ve diğer bilgileri sormayı unutmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir