Haber

Tuzla Bit Pazarı Nerede, Hangi Günler Açık?

Günümüzde bit pazarları tekrardan popülerleşmiş durumda. Peki, Tuzla bit pazarı nerede ve hangi gün açık? Güncel haberler.

Bit pazarları, hırdavat, teknoloji, giyim, antika, takı ve daha birçok türden malzemeyi bulabileceğiniz yerlerdir. Her türden müşteriye hitap eden bit pazarları bu nedenle çok fazla talep görüyor. Aynı zamanda bu pazarların kurulduğu alanlarda çok daha uygun fiyata ürünler satıldığı için sık ziyaret edilen konumlardan biri olmuştur. Bit pazarlarını ziyaret ederken arkadaşlarınızla ya da ailenizle de ziyaret edebilirsiniz.

Tuzla Bit Pazarı Nerede?

Tuzla bit pazarı nerede:

AdresDurum
İçmeler, D100 No:36 D:1, 34947 Tuzla/İstanbulGeçici olarak kapalı

Tuzla bit pazarı günümüzde geçici olarak kapalı görünmektedir. Bu nedenle, eskiden pazarın yapıldığı günlerde orayı ziyaret etseniz dahi kapalı olduğundan dolayı pazar kurulmayacaktır. Bunun yerine İstanbul’daki diğer bit pazarlarından birini ziyaret edebilirsiniz. İsterseniz Kadıköy bit pazarı konumunu da ziyaret edebilirsiniz.

Tuzla Bit Pazarı Açık Mı?

Bit pazarı 2022 yılında kapatıldı. Genel anlamda burayla ilgili haberlere baktığımızda vatandaşlar bit pazarının tekrar açılmasını dile getirmiş durumda. Çeşitli şikayet platformlarında da bununla ilgili başlıklar açılmış durumda.

Ancak ne zaman açılacağına dair resmi kaynaklardan herhangi bir bilgi verilmemiştir. Güncel olarak baktığımızda Tuzladaki bit pazarı kapalı durumdadır.

Tuzla Bit Pazarı Hangi Günler Açık?

Aktif olduğu dönem Pazar günleri kuruluyordu. Günümüzde bit pazarı kapalı olduğundan dolayı kurulmamaktadır. Yakınınızdaki diğer bit pazarlarına yönelebilirsiniz. Bit pazarları hakkında yapılan genel bir açıklamada ise, İçmeler e5 üzerinde yer aldığı bilgisi verilmiştir. İş bankası merkez binası ile Tuzla devlet hastanesi arasında konumlandığı da bilinmektedir.

Marmarayla gideceğiniz zaman içmeler durağında inmeniz gerekmekte. Kalabalık alanlardan hoşlanmıyorsanız bura pek size göre değil çünkü açık olduğu dönem oldukça kalabalık bir yerdi. Elektronik ürünleri satın almadan önce deneyebileceğiniz bir aparatla gelmeniz iyi olur. Bu sayede ürünün çalışıp çalışmadığını test edebilirsiniz. Bu pazarda hemen hemen her şey satılıyordu diyebiliriz.

Tuzla Bit Pazarı Ne Zaman Kuruluyor?

Günümüzde kapalı olduğundan dolayı kurulmuyor. Ancak açık olduğu dönem Pazar günleri kuruluyordu. Bit pazarı ile ilgili yeni kararlar alındığında ya da kurulmaya başladığında buradan haberimizi güncelleyerek sizlere bilgi aktaracağız.

Tuzla bölgesinde bulunan bit pazarı ile ilgili düşüncelerinizi yorum kısmından yazabilirsiniz. Ayrıca isterseniz yakınınızda ve gidebileceğiniz diğer bit pazarlarını da ziyaret edebilirsiniz.

Bit pazarları bir ülkenin kültürünü anlamak için ziyaret edilmesi gereken yerlerden biridir diyebiliriz. Bazılarında olmasa da çoğunda yemek yiyeceğiniz yerler dahi vardır. Ayrıca hırdavat, kıyafet, elektronik, antika ve buna benzer türde birçok eşyayı buradan uygun fiyata satın alabilirsiniz.

Ancak bit pazarlarından alışveriş yapmayı düşünenlerin öncelikle erken saatlerde orada olmaları gerektiğini hatırlatmamız gerekir. Çünkü genelde en iyi ürünler ilk giden tarafından satın alınır. Elektronik bir ürün satın alırken çalışıp çalışmadığını anlayabilmek için bir test aparatı ile gitmenizi öneririz. Bu sayede satın alacağınız ürünün durumu hakkında az çok bilgi edinmiş olursunuz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir