Teknoloji

Valorant FPS arttırma için: HPET Kapatma

Oyunlarda FPS oldukça önemlidir. Hele ki online oyun oynuyorsanız kesinlikle FPS büyük önem taşıyor. Bu yazımızda, Valorant fps arttırma yöntemi olan HPET kapatma ve kaldırma yöntemini açıklıyor olacağız. Bu yöntem sayesinde Valorant oyununda çok daha yüksek FPS’ler alabileceksiniz. Fps değerleri, bilgisayarın işletim sistemine ve işlemcisine bağlı olarak da farklılık göstermektedir. Ancak Windows bilgisayarınızda yapacağınız basit bir ayar ile FPS’i yükseltin.

Hpet kapatma, bilgisayar ayarlarından yapabileceğiniz bir işlemdir. Bu işlem sayesinde Valorant gibi oyunlarda daha yüksek FPS alırsınız.

Valorant Fps Arttırma HPET Kapatma:

HPet kapatma, işlemi yapılmadan önce sistem geri yükleme noktası oluşturun. Herhangi bir sorunda sistem geri yükleme yapın.

HPET Kaldırma:

Hpet devre dışı bırakmak istiyorsanız aşağıdaki adımları sırası ile uygulamanız gerekir. O halde başlayalım;

  • CMD’yi (Komut İstemi) yönetici olarak bailatın, sonra bcdedit /deletevalue useplatformclock komutunu yazıp Enter’a basın.
  • Açılan ekrandan; )Aygıt Yöneticisi)’den “Sürücü aygıtları” bölümüne gidip buradan da “Yüksek duyarlıklı olay süreölçeri” aygıtını devre dışı bırakın.
  • Bu ayarları yaptıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Bu ayarı yapan kullanıcılardan biri; daha önce 200-250 arasında FPS alıyordum. Ama HPET ayarlarını kapattıktan sonra FPS değerlerinin normale döndüğünü hatta %50 artış olduğunu söylemiş. Fakat, bu ayar ile alakalı olarak bazı kullanıcılar FPS ölçme özelliği kapatıldığından dolayı bu sonucu gösterdiğini ve sadece değişen şeyin rakamlar olduğunu da söylüyorlar. Deneyip denememek tamamen size kalmış.

Valorant ve diğer online oyunlarda FPS arttırmak için farklı program ve yöntemler de kullanılabilir. Biz ekstradan bir öneri verecek olursak, Microsoft Mağazaya gidip ücretsiz bir şekilde Microsoft PC Manager uygulamasını indirmenizi önerebiliriz. Bu uygulama tamamen ücretsizdir. Bilgisayarınızda virüs taraması, hafıza temizleme ve daha birçok işlemi yapmanıza olanak sağlar.

Benzer Konular: Valorant Şifremi Unuttum | Valorant Rank Sıralaması | Valorant Crosshair Sitesi | VALORANT Kaç GB

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir