Haber

Whatsapp Mesaj Silme Süresi (Herkesten Sil) 2024

İsterseniz gönderdiğiniz mesajları herkesten silebilirsiniz. Ancak bunun bir süresi var. Buradan, Whatsapp mesaj silme süresi ve herkesten mesaj silme nasıl yapılır hakkında bilgi alalbilirsiniz.

Whatsapp mesaj silme süresi uzatıldı. Daha öncesinde yaklaşık 1 saat, 8 dakika ve 16 saniye içinde gönderilen mesajlar herkesten silinebiliyordu. Gelen yeni güncelleme ile Whatsapp bu süreyi biraz daha uzattı. Whatsapp mesaj herkesten sil özelliği sayesinde, gönderdiğiniz mesajı kendinizden ve karşı taraftan tekrar görünmeyecek şekilde silebiliyorsunuz. Yeni gelen güncellemelerden Whatsapp çevrimiçi kapatma haberini de inceleyebilirsiniz. Asıl konumuza dönecek olursak çoğu kişi mesaj silme süresinin yetersiz olduğunu düşünüyor ve bunu farklı platformlarda eleştiriyordu. Yapılan güncelleme ile artık gönderdiğiniz mesajları karşı taraf görsün ya da görmesin fark etmeksizin silebileceksiniz.

Uygulamada genelde mesaj okunmadığında herkesten silinebiliyor. Çoğu kişi de gönderdiği fotoğraf ya da videonun karşı tarafta kalıcı olmaması için mesajı herkesten sil özelliğini kullanıyor. Önceleri 1 saat, 8 dakika olan bu süre yeni güncelleme sayesinde daha geniş bir zamana yayıldı diyebiliriz. Peki, Whatsapp mesaj silme süresi ne kadar?

Whatsapp Mesaj Silme Süresi Ne Kadar?

Yapılan son güncellemeler ile Whatsapp’a yeni özellikler geldiği gibi var olan özellikler de geliştirildi. Bunlardan biri de Whatsapp mesaj herkesten silme süresi ile ilgili oldu. Peki eskiden 1 saat 8 dakika olan süre ne kadara çıkarıldı? Whatsapp açıklamasına göre gönderdiğiniz bir mesajı 2 gün içerisinde herkesten silebiliyorsunuz. Yani 48 saat o mesaj kalsa dahi bu süre içerisinde mesajı kaldırmak mümkün.

Belirtilen bu süre içinde mesaj okunsun ya da okunmasın fark etmez, 48 saat içerisinde mesajı kaldırabiliyorsunuz. Ancak bu süre dolduktan sonraki mesajları silmeye çalışırsanız Herkesten sil seçeneği yerine Benden Sil seçeneği gelecektir.

Whatsapp Mesaj Herkesten Silme Süresi (Eski)1 saat 8 dakika
Whatsapp Mesaj Silme Süresi (Yeni)🟢 48 saat (2 gün)

Gönderdiğiniz mesajların silinme süresi 48 saattir. Bu süre içinde mesajı silmezseniz yalnızca kendinizden silebileceksiniz. Whatsap gruba atılan mesajları da herkesten silmek için yine 2 gün içinde işlem yapılmalıdır. Whatsapp mesaj silme süresi ile ilgili merak edilen soruların yanıtlarına aşağıdaki başlıklardan da bakabilirsiniz.

Whatsapp Mesajı Herkesten Silme Süresi Ne Kadar?

Yapılan son güncelleme ile gönderdiğiniz bir mesajı herkesten 48 saat içerisinde silebilirsiniz. Bu süre dolduktan sonra mesajı Herkesten Sil seçeneği gelmeyecektir. Bu nedenle 2 gün içinde mesajı silmeye özen gösterin.

Neden Whatsapp Mesaj Silme Herkesten Sil Çıkmıyor?

Eğer herkesten sil seçeneği çıkmıyorsa yukarıda belirtilen süre dolmuştur. Süre dolduktan sonra mesajı herkesten silmeyi deneseniz dahi Herkesten Sil seçeneği çıkmayacaktır.

Whatsappta Benden Sildiğim Mesajı Herkesten Nasıl Silerim?

Bazı Whatsapp kullanıcıları mesajı herkesten silmeye çalışırken yanlışlıkla Benden Sil seçeneğini işaretleyebiliyorlar. Bu durumda mesaj karşı tarafta görünüyor ancak sizde görünmüyor olacak.

Siz Benden Sil seçeneğiyle sildiğiniz mesajı tekrar Herkesten Silemezsiniz. Bu nedenle mesaj silerken buna dikkat etmeniz gerekmektedir.

Whatsapp Süresi Geçmiş Mesaj Silme Nasıl Yapılır?

Whatsapp süresi geçmiş mesajları herkesten silme var mı sorusu da merak edilmektedir. Ancak süresi geçen mesajları hiçbir şekilde herkesten silmek mümkün değil. Fakat o kişi ile süreli mesaj özelliği aktif ise belirtilen süre sonunda gönderilen mesaj otomatik olarak silinecektir. Bunun dışında program ya da uygulama kullanarak bunu yapmak mümkün değil.

Whatsapp Mesajı Herkesten Nasıl Silinir?

Whatsapp Mesajı Herkesten Nasıl Silinir

WhatsApp uygulamasına girin ve silmek istediğiniz mesajın bulunduğu sohbeti seçin.
Menü’ye dokunun.
Mesajı sil > Herkesten Sil > Tamam’a dokunun.

Ayrıca isterseniz ilgili mesajın üzerine basılı tutun. Benden sil ve Herkesten Sil seçenekleri gelecektir. Burada herkesten sil seçeneğine dokunarak ilgili mesajı herkesten silebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir