Haber

Youtube Arama Geçmişi Silme Pc – iPhone 2023

Youtube’da video ararken bunlar arama kısmında kayıt olur. Peki, Youtube arama geçmişi silme nasıl yapılır? Buradaki ayarlar ile yapılan aramaları sıfırlamak mümkün. Arama geçmişinizi başkalarının görmesini istemiyorsanız bunu temizleyebilirsiniz.

Youtube uygulamasından videolar izleyebileceğiniz gibi kendi kanalınızı oluşturup, videolar yükleyebilirsiniz. Ayrıca herhangi bir şarkı, tv programı, maç ya da buna benzer konular ile ilgili videolar aradığınızda bunlar arama geçmişi bölümüne kaydolur. Ardından Youtube arama kısmında bir arama yapacağınız zaman arama geçmişindeki aramalar listelenir. Bu aramaları silmek isteyebilirsiniz. Bu durumda Youtube arama geçmişi nasıl silinir haberimizdeki adımları uygulamanız gerekir. Youtube daha öncesinde yaptığınız video aramalarını görmeniz için bunları listelemektedir. Hadi birlikte nasıl silindiğine bakalım.

Youtube Arama Geçmişi Görme

Arama geçmişini görmek oldukça basittir. Hem bilgisayardan hem de iPhone, Android cihazlardan arama geçmişini görmek için aynı işlemi yapmanız gerekir. Youtube arama geçmişi görmek için:

 • Youtube açın.
 • Arama kısmına dokunun.
 • Burada yaptığınız aramalar görünecektir.

Bu arama sonuçlarını silmek isteyebilirsiniz. Arama geçmişinin tamamını silmek için aşağıdaki başlıkta anlatılanları yapmanız gerekir.

Dünyada en çok kullanılan video izleme platformu Youtube her geçen gün kullanıcı sayısı bakımından artış gösteriyor. Çoğu kişi şarkı dinlemek için ya da boş vakitlerinde zaman geçirmek için Youtube videolarını izliyor. Ayrıca TV ve Netflix gibi platformlarda yayınlanan dizi ve filmlerin fragmanı da ilk olarak Youtube’a yüklenmektedir. Youtube uygulamasını bir gmail hesabıyla ya da herhangi bir hesap olmadan kullanabilirsiniz. Premium hesap sahipleri reklamsız bir şekilde Youtube kullanabilirken, normal kullanıcılar sıklıkla reklamlar ile karşılaşır.

Youtube Arama Geçmişi Silme Nasıl Yapılır?

 • Youtube giriş yapın.
 • Sağ alt kısımdaki Kitaplık bölümüne girin.
 • Sol üst kısımdaki Geçmiş’e dokunun.
 • Sağ üst kısımdaki üç nokta simgesine basın.
 • Geçmiş kontrolleri bölümüne gidin.
 • Açılan ekranda Arama geçmişini temizle seçeneğine dokunarak arama geçmişini silebilirsiniz.

Pc ve iPhone Youtube arama geçmişi silme nasıl yapılır? Bu işlemi yapmak oldukça basittir. Bilgisayardan bunu yapmak için Youtube.com’a giriş yapın. Girdikten sonra sol menüden Geçmiş seçeneğine dokunun, ardından açılan ekranda sağ tarafta bulunan Tüm izleme geçmişini temizle seçeneğine dokunun. Bu sayede bilgisayardan arama geçmişini silmiş olursunuz.

Youtube Arama Geçmişi Nasıl Silinir?

Arama geçmişini silmek için bazı işlemler yapmak gerekir. İlk olarak Youtube uygulamasına giriş yapın. Sağ kısımdaki kitaplık bölümüne gelin. Burada sol üst tarafta Geçmiş seçeneği vardır ona giriş yapmalısınız.

Geçmiş seçeneğine dokunduktan sonra sağ üst kısımdaki üç nokta sembolüne dokunun. Buradan geçmiş kontrolleri sayfasına gidin. Açılacak olan sayfada Arama geçmişini temizle seçeneğini seçip Youtube uygulamasındaki arama geçmişinizi temizleyebilirsiniz. Youtube arama geçmişini sildikten sonra yeni yapacağınız aramalar kayıt edilmeye başlar. Eğer arama geçmişi tutulmasını istemiyorsanız arama geçmişini duraklatabilirsiniz.

Youtube Arama Geçmişini Duraklatma

Youtube isterseniz arama geçmişinizi kaydetmez. Ancak bunun için yapmanız gereken bazı ayarlar vardır. Bu ayarları yaptığınızda Youtube uygulamasında ya da internet sitesinde yapılan aramalar kaydedilmez. Youtube arama geçmişini duraklat nedir? Arama geçmişi duraklat özelliği, artık yapacağınız aramaların arama geçmişi bölümüne eklenmeyeceği anlamına gelir. Arama geçmişini duraklatmak için:

 • Youtube uygulamasını açın.
 • Sağ alt taraftaki Kitaplık menüsüne girin.
 • Sol üstteki Geçmiş’e giriş yapın.
 • Sağ üst taraftaki üç nokta simgesine dokunun.
 • Geçmiş kontrolleri bölümüne gelin.
 • Buradan Arama Geçmişini Duraklat seçeneğini aktif edin.

Youtube uygulamasında aramalarınızın kayıt altına alınmasını istemiyorsanız arama geçmişini duraklatabilirsiniz. Yapmanız gereken ilk şey Youtube’a giriş yapmak. Sonra Kitaplık bölümüne girmek. Kitaplık bölümüne girdikten sonra buradan Geçmiş seçeneğine girin.

Geçmiş bölümüne girildiğinde üç nokta seçeneğine basarak Geçmiş kontrolleri sayfasına gidilmelidir. Buradan da Arama Geçmişini Duraklat seçeneği seçilerek aramalar duraklatılabilir.

Youtube video araması yaptığınızda bunu kayıt altına alır. Bunun nedeni ise, aradığınız içeriklere daha kolay ulaşmanızı sağlamak içindir. Youtube’da bazen yaptığınız aramaları kimsenin görmemesini isteyebilirsiniz. Çünkü biri telefonunuzu alıp Youtube’da bir şeyler aramaya çalışırsa neler aradığınızı görecektir.

Bu nedenle yukarıda anlatılanları yaparak arama geçmişini tamamen silebilirsiniz. Arama geçmişi silindiğinde şimdiye kadar Youtube uygulamasında aradığınız bütün kelimeler silinecektir. Silme işleminin ardından yapacağınız aramalar tekrardan Youtube arama geçmişi bölümüne kaydolur.

Youtube Arama Geçmişi Temizleme

Youtube arama geçmişi temizleme işlemi hem bilgisayarlardan hem telefonlardan hem de tabletlerden yapılabilmektedir. Burada anlatılan adımları sırasıyla uygulayarak daha öncesinde yaptığınız aramaları kaldırabilirsiniz. Arama geçmişi daha çok önceden aradığımız şeyleri bulmak için kullandığımız bir özelliktir. Fakat artık arama geçmişinin silinmesini ve ana sayfanızda farklı videolar görünmesini istiyorsanız bunu temizlemeniz gerekir.

Arama geçmişini sildiğinizde Youtube size sıfırdan yeni videolar önermeye başlar. Arama geçmişi silinmeden önce izlediğiniz videolara göre öneriler ile karşılaşırsınız. Fakat temizleme işlemi gerçekleştiğinde Youtube sizin ne tür videolar izlediğinizi bilmediği için çeşitli videolar önermeye başlayacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir