Teknoloji

Youtube Kısıtlı Mod Kapatma (Kapanmıyor)

Bazı kullanıcılar Youtube kısıtlı mod kapanmıyor problemi ile karşılaştıklarına dair şikayetlerde bulunmaktadır. Bu yazımızda Youtube kısıtlı mod kapatma işlemi nasıl yapılır anlatıyoruz. Burada bahsedilen adımları uygulayarak kısıtlı modu devre dışı bırakabilirsiniz.

Youtube kısıtlı mod nasıl kapatılır bilmeyenler buradaki adımları sırasıyla uygulayarak bu özelliği devre dışı bırakabilir. Yetişkinlere yönelik ya da çocukları olumsuz etkileyebilecek video ve içerikleri görmek istemeyenler için getirilmiş olan kısıtlı mod bazen normal kullanıcıların canını sıkabiliyor. Deneme amaçlı ya da yanlışlıkla kısıtlı modu açanlar daha sonrasında Youtube kısıtlı mod kapatma seçeneği çalışmıyor hatası ile karşılaşabiliyorlar. Bu tür bir hata ile karşılaşıyorsanız buradaki yönergeleri takip ederek problemi çözebilirsiniz.

Youtube Kısıtlı Mod Nedir?

Youtube kısıtlı mod

Kısıtlı Mod, YouTube’da isteğe bağlı olarak kullanılabilecek bir özelliktir. Bu seçenek, istemediğiniz veya başkalarının görmesini istemediğiniz potansiyel olarak yetişkinlere uygun içerikleri filtrelemenize yardımcı olur. Böylece, kullanıcılar istedikleri türde içerikleri filtreleyerek daha güvenli bir deneyim yaşayabilirler. Örneğin çocuğunuzun kullandığı telefonda yüklü olan Youtube uygulamasında olumsuz içerikleri görmemesi için kısıtlı modu aktif hale getirebilirsiniz.

Youtube Kısıtlı Mod Kapatma Nasıl Yapılır?

 • Youtube hesabınıza giriş yapın.
 • Sağ üst kısımdan profilinize dokunun.
 • Alt kısımdan Kısıtlı Mod‘u tıklayın.
 • Sağ üst kısımda açılacak olan, Kısıtlı Mod ayarını etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak için bulunan butonu pasif hale getirin.

Bu butonu aktif hale getirirseniz kısıtlı mod aktif olacaktır. Ancak buton aktifse ve kapalı konuma getirmeniz halinde kısıtlı modu kapatmış olursunuz.

Youtube uygulamasını açıp profilinize girmelisiniz. Profilinizden Ayarlar sayfasına gidip buradan da Genel ayarlar menüsüne giriş yapın. Açılacak ekranda Kısıtlı Mod seçeneğinin ve yanında bir açma kapama seçeneğinin olduğunu göreceksiniz. Bu seçeneği kapalı hale getirerek kısıtlı modu kapatabilirsiniz.

Telefondan Kısıtlı Mod Nasıl Kapatılır?

 • Youtube uygulamasını açın.
 • Sağ üst kısımdan profilinize girin ve buradan Ayarlar menüsüne giriş yapın.
 • Açılan ekrandan Genel bölümüne giriş yapın.
 • Burada kısıtlı mod seçeneğini göreceksiniz bunu kapalı konuma getirin.

iPhone ve Android cihazınızdan kısıtlı modu kapatmak istiyorsanız yukarıdaki adımları sırası ile takip etmelisiniz. Aşağıdaki görselde de gördüğünüz gibi kısıtlı mod seçeneğinin yanında açma kapama seçeneği var. Görseldeki gibi kapalı konuma getirilirse kısıtlı mod kapatılmış olur.

Telefondan Kısıtlı Mod Nasıl Kapatılır

YouTube Kısıtlı Mod Kapanmıyor

 • Youtube uygulamasını güncelleyin.
 • Uçak moduna alıp tekrar uçak modunu kapatın.
 • Güvenli internet özelliğini kapatın.
 • Tarayıcıdan kapatmayı deneyin.

Eğer Youtube kısıtlı mod kapanmıyorsa yukarıdaki işlemleri uygulamanız gerekir. Youtube kısıtlı modu kapatamıyorum diyenler genelde son seçeneği uygulayarak bu problemi giderebiliyorlar. Hadi birlikte nasıl yapılacağına bakalım.

1. Youtube Uygulamasını Güncelleyin

Bazen uygulama güncellenmediği taktirde çeşitli sorunlar baş gösterebiliyor. Örneğin uygulamayı verimli kullanamama, bazı ayarların çalışmaması gibi. Bu durumda uygulama mağazasını açıp buradan Youtube için bir güncelleme olup olmadığını kontrol edin. Eğer güncelleme varsa bunu yapıp tekrar kısıtlı modu kapatmayı deneyin.

Güncelleme işlemini yapmanıza rağmen yine de kısıtlı modu kapatamıyorsanız aşağıdaki diğer başlıkları da uygulamanızı öneririz.

2. Uçak Moduna Alıp Tekrar Uçak Modunu Kapatın

Problem bazen cihaz kaynaklı olabiliyor. Bu durumda telefonunuzu uçak moduna alıp tekrar uçak modunu kapatarak kısıtlı modu kapatmayı deneyebilirsiniz. İşe yaramazsa telefonu tamamen kapatıp tekrar açın. Sonrasında Youtube uygulamasına giriş yapıp Profilinize girerek buradan kısıtlı modu pasif hale getirebilirsiniz.

Bazı kullanıcılar bu işlemi yaparak kısıtlı modu kapatabildiğini belirttiği için bu yöntemi de listeye dahil ettik. Denemenizi önerebileceğimiz işlemlerdendir.

3. Güvenli İnternet Özelliğini Kapatın

Güvenli internet, ailelerin çocuklarını internetteki zararlı öğelere karşı korumasına olanak sağlayan bir hizmettir. Türk Telekom, Vodafone ve Turkcell kullanıcıları istedikleri zaman güvenli interneti aktif ederek bu tür bir önlem alabilirler.

Güvenli interneti kapatma işlemini bazı operatörler mobil uygulamadan yapılabilecek şekilde geliştirmiştir. Operatör, bu seçeneği sunmuyorsa ilgili operatörün müşteri hizmetlerini arayarak güvenli interneti kapatmak istediğinizi beyan edebilirsiniz.

4. Tarayıcıdan Kapatmayı Deneyin

Bu problemi döneminde bizler de yaşamıştık. Ne yaparsak yapalım sorun çözülmüyordu ve son çare olarak bilgisayardan denemeye karar verdik ve sonuca ulaştık. Tabi ki bilgisayar zorunlu değil, bilgisayarınız yoksa mobil cihazınızda yüklü tarayıcıdan da bu işlemi yapabilirsiniz.

Telefon ya da bilgisayarınızdan internet tarayıcısını açın. Sonrasında Youtube.com’a girin. Youtube hesabınızı tarayıcıdan açın.

Kısıtlı modu kapatmak için sağ üst kısımdaki profil simgesine dokunun. Buradan alt kısımda bulunan kısıtlı mod ekranına gelin. Kısıtlı modun sağ kısmında bulunan aktif göstergesine dokunarak pasif hale getirin. Böylece kısıtlı modu kapatabilirsiniz.

Youtube kısıtlı modu kapattığınız gibi yine aynı ekrandan tekrar aktif edebilirsiniz. Youtube kısıtlı mod kapatma ile ilgili problemlerinizi çözmek için bu yazının yardımcı olabileceğini düşünüyoruz. Yorum yapmayı unutmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir