Genel

1.75 Boy Kaç Kilo Olmalı Erkek ve Kadın

1.75 boy erkek ya da kadınların sıkça bakındığı konulardan biri de kaç kilo olmalıyım konusudur. Bu yazımızda hem 175 boy kaç kilo olmalı erkek ve kadın kaç beden giyer sorularını yanıtlıyor olacağız. Eğer 1.75 boyunda bir erkekseniz ve kilonuzun aşırı olduğunu düşünüyorsanız spora başlayabilirsiniz. Aynı zamanda aşırı derecede zayıf olduğunu düşünenler de, spora başlayarak sağlıklı bir diyetle hem vücudunu şekillendirebilir hem de kilo alabilir. Spor yaptıkları için aldıkları kilo yağ olarak değil kas olarak alındığından bu da güzel bir görünüm elde etmelerine olanak sağlar.

1.75 boy kaç kilo olmalı, boy kilo hesaplaması yapacak olursanız ideal kilo hesaplama sayfasındaki aracı da kullanabilirsiniz. Bu araca, yaşınızı, cinsiyetinizi kilonuzu, boyunuzu yazdıktan sonra hesapla butonuna dokunarak kilonuzun olması gerektiği kadar mı yoksa daha fazla mı sorusuna yanıt bulabilirsiniz. Erkek ve kadınların vücut ölçüleri aynı olmadığından dolayı 170 boyundaki erkek ve kadının da kiloları aynı değildir. Bu nedenle konuyu aşağıda başlıklar halinde açıkladık.

1.75 Boy Kaç Kilo Olmalı?

175 boyunda olan birinin kilosu ne kadar olmalı diye merak edenler için aşağıda hem kadınlar için hem de erkekler için ortalama olarak kaç kilo olmaları gerektiğinin bilgisini verdik. Erkekler yaklaşık olarak 70 kg, kadınlar ise ortalama olarak 66 kilogram civarında olmalıdır. İşte 1 metre 75 cm biri kaç kilo olmalı sorusunun yanıtı:

  • 1.75 boyundaki bir erkek: 70 kg olmalıdır.
  • 1.75 boyundaki bir kadın: 66 kilogram olmalıdır.

Eğer kilonuz yukarıda belirten limitin çok üzerinde ya da çok altındaysa zayıf olduğunuz anlamına gelir. Eğer sağlığınız ile ilgili bir problem yoksa ve beslenmenize dikkat ediyorsanız iyi bir diyet ile kilo alabilirsiniz. Eğer yukarıdaki kilo bilgilerine göre çok daha fazla kiloluysanız bu da fazla kilonuz olduğu anlamına gelir. Sağlıklı bir şekilde kilo vermeye başlayabilirsiniz.

1.75 Boyundaki Bir Kadın Kaç Kilo Olmalı ve Kaç Beden

1.75 boyundaki bir kadının ortalama olarak 66 kilogram olması gerekir. Peki 1.75 kilo bir kadın kaç beden giyer;

80-85 kilo = 46 beden giymektedir.
75-80 kilo = 44 beden giymektedir.
70-75 kilo = 42 beden giymektedir.
65-70 kilo = 40 beden giymektedir.
60-65 kilo = 38 beden giymektedir.
55-60 kilo = 36 beden giymektedir.
50-55 kilo = 34 beden giymektedir.

1.75 Boy Erkek Kaç Kilo Olmalı ve Kaç Beden Giyer?

1.75 boyunda olan bir erkeğin yaklaşık olarak 70 kilogram civarında olması gerekir. 175cm olan bir erkek 70 kilo olması halinde 42 beden giyer. Fakat kıyafet alırken, denemenizi öneririz. Çünkü her kıyafet için farklı kalıplar kullanılmaktadır. Bu kalıplar ayakkabılarda da değişiyor. Örneğin, marka bir ayakkabının modellerinden birini 40 giyerken diğerini 41 almanız gerekebilir. Bu farkın nedeni ise ilgili ürün üretilirken kullanılan baskı kalıp farkıdır.

Benzer içerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir