Kaç Km

Ankara Antalya Arası Kaç Km, Saat Sürüyor

Ankara’dan Antalya’ya gitmeyi düşünenler seyahat aşamasında herhangi bir sorun yaşamamak için yolculukla alakalı birçok konuyu araştırırlar. Merak edilen konuların biri de “Ankara Antalya arası kaç KM?” sorusudur. Ankara’dan Antalya yönüne doğru yolculuğa çıkmadan önce yolculuğun ne kadar süreceği hakkında bilgiye ihtiyacınız varsa doğru yerdesiniz. Ankara Antalya arası kaç km, kaç saat sürer gibi soruların yanıtını burada bulmakla birlikte hem otobüs, hem özel araç hem de uçakla ne kadar sürede bu iki il arasında seyahat edileceği konusuna değindik. Eğer yolculuğa çıkmadan önce en hızlı gideceğiniz karayolunu arıyorsanız yine burada bahsettiğimiz karayollarından birini tercih edebilirsiniz. Fakat yol durumu, trafik durumuna bağlı olarak gidilecek olan mesafenin süresi farklılık gösterebilir.

Ankara Antalya arası kaç kilometre; Ankara – Isparta Yolu üzerinden seyahat edildiğinde 475 kilometre yol gidilmiş olur. Bu otoyol tercih edildiği zaman yolculuk 6 saat 15 dakika – 6 saat 30 dakika civarında sürmektedir. Bu hesaplama aracın saatte 100 kilometre hızla gittiği düşünülerek yapılmıştır. İki şehir arasındaki mesafe tercih edilecek güzergâha göre farklılık göstermektedir. Akşehir üzerinden gidilmesi halinde Ankara ile Antalya arası mesafe 475 kilometredir.

Ankara antalya arası kaç kilometre

Ankara Antalya Arası Kaç Km?

  • Ankara – Isparta Yolu üzerinden: 475 kilometredir.
  • Kadınhanı – Polatlı Yolu üzerinden: 505 kilometredir.
  • Kırıkkale – Konya Yolu üzerinden: 535 kilometredir.

Ankara’dan Antalya iline seyahat ederken en kısa yolu tercih ettiğinizde 475 kilometre sürmektedir. En uzun yol tercih edildiğinde ise 535 km yol gidilmiş olur. Antalya Ankara arası gidildiğinde de yine aynı güzergah kullanılmaktadır. Özel araçla gittiğinizde bu mesafeyi 6 saat ila 6 saat 30 dakikada gidebilirsiniz.

Ankara Antalya Arası Kaç Saat?

Ankara Antalya arası kaç saat; sorusu da yolculuğa çıkacakların sıkça araştırdığı konulardan biridir. Bu iki şehir arasında özel araçla yolculuk yaparsanız 6 saat ila 6 saat 30 dakika sürmektedir. Bu hesaplama aracın saatte 100 km hızla gittiği ve trafiğin normal seyrinde hareket ettiği düşünülerek yapılmıştır. Fakat trafik yoğunluğu, yol çalışmaları ve mevsimsel koşullardan dolayı bu süre artış gösterebilir. Kısacası aracınızla Ankara Antalya arası kaç saat sorusunun yanıtı 6 buçuk saattir.

Sağlıklı bir yolculuk yapmak için lütfen trafik kurallarına uyun ve hız sınırlarını aşmayın. Antalya Ankara arası kaç saat; 6 buçuk saattir. Antalya’dan da Ankara’ya gidilecek olursa yine aynı yol üzerinden gidileceği için süre aynıdır.

Ankara Antalya Arası Otobüsle Kaç Saat?

Otobüs firmaları genel olarak Ankara’dan Antalya’ya Konya’nın Akşehir ilçesi ve Isparta üzerinden geçiş yaparlar. Ayrıca güzergahlardan biri de direkt olarak Konya’nın merkezinden Antalya’ya geçiş yapılabilmektedir. Ankara Antalya arasında Ali Osman Ulusoy, Niğde Vip, Metro, Varan gibi çeşitli otobüs firmaları hizmet vermektedir.

Ankara Antalya arası kaç saat otobüsle; Ankara Antalya arası 6 saat sürmektedir. Ancak tercih ettiğiniz otobüs firmasına bağlı olarak bu süre 7 saate kadar çıkmaktadır.

Ankara Antalya arası seyahatinizde şehirler arası otobüs firmalarını tercih edecek olursanız kalkış ve varış saatlerini de bu bağlamda kesinlikle incelemeniz gerekir. Online bilet satış sitelerinden Ankara yönünden Antalya yönüne otobüs bileti alacak olursanız açıklama kısmındaki kalkış ve varış saatlerine ayrıca yolculuk süresine bakabilirsiniz.

Ankara Antalya Arası Kaç Saat Sürer?

Ankara Antalya arası seyahatinizde isterseniz hava yolu tercih edilebilir. Ancak araçla 6 – 7 saat civarında sürdüğü için vatandaşlar genel olarak otobüs firmalarını ya da özel araçlarıyla seyahat etmeyi tercih ediyorlar. Fakat siz gideceğiniz ile daha hızlı ulaşmak istiyorsanız hava yolu ulaşımını tercih edebilirsiniz. Ankara Antalya arası kaç saat uçakla; direkt uçuş seçildiğinde 1 saat 15 dakika sürmektedir. Ancak aktarmalı uçuşlardan biri tercih edilirse doğal olarak varış süresi de artış gösterecektir.

Antalya Ankara yönleri arasında hava yolu seyahati için online uçak bileti satış sitelerinden ya da direkt olarak uçuşu yapacağınız firmanın resmi internet sitesinden bilet satın alabilirsiniz. Uçuştan 2 saat önce havalimanında olmaya özen göstermenizi öneririz. Uçak ile yapılan yolculuklar genelde tam olarak verilen süre içerisinde gerçekleşir. Ancak uçağın hava koşullarından ya da farklı nedenlerden rötar yapması halinde bu süre uzayabilir.

İlginizi çekebilecek diğer başlıklar:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir