Kaç Km

Antalya Alanya Arası Kaç Km, Arabayla Kaç Saat Sürer?

Antalya Alanya arası kaç kilometre? Antalya Alanya arası kaç saat sürer? Otobüsle ve arabayla yolculuk kaç saat sürüyor? sorularının yanıtı haberimizde.

Antalya’dan Alanya’ya gitmeyi düşünen kişiler seyahat esnasında herhangi bir aksilik olmaması için yol hakkında tüm detayları öğrenmek istiyorlar. Araştırılan konuların başında da “Antalya Alanya arası kaç KM?” sorusu gelmektedir. İki il arasındaki mesafe tercih edilen güzergâha göre farklılık gösterir. Mersin – Antalya Yolu/D400 üzerinden gidilmesi halinde 135 kilometre yol gidilir. Gidilecek olan güzergaha göre mesafe ve süre farklılık göstermektedir. Buna ek olarak gidilecek yolun süresi mevsimsel koşullar, trafik durumu ya da yol çalışmalarına göre de değişebilir.

‘Antalya Alanya arası kaç kilometre?’ Yalnızca Türk vatandaşlar değil yabancı Turistler tarafından da yılda binlerce kişi tarafından ziyaret edilen Antalya ili ile Alanya ilçesi arasındaki mesafe merak edilen şeylerden biri olmuştur. Ayrıca mesafe kadar merak edilen bir diğer konu ise ‘‘Antalya Alanya arası kaç saat sürer?’’ sorusu olmuştur. Antalya ve Alanya arası mesafe çok kısa olduğundan dolayı vatandaşlar tarafından şehirler arası otobüs ya da özel araçla seyahat edilmektedir. Turistler tarafından da ülkemizde en fazla ziyaret edilen il ve ilçeler arasında Antalya ve Alanya gelmektedir. Peki, Antalya’dan Alanya’ya giderken kaç km yol gidilir? Antalya Alanya arası kaç saat sürer? Eniyisor olarak sizin için bu ili konum arasındaki mesafeyi ve ne kadar süreceği bilgisini araştırıp, başlıklar halinde soruların yanıtını verdik.

Alanya Antalya arası kaç kilometre

Antalya Alanya Arası Kaç Km?

Antalya Alanya arası kaç kilometre; 135 kilometredir. Özel araç ya da şehirler arası otobüs firmalarını tercih ederek bu yolda seyahat edebilirsiniz. Yolculuk yaklaşık olarak 2 saat ila 2 saat 30 dakika arasında sürmektedir. Antalya Alanya arasındaki seyahatlerinizde otobüsle yolculuk etmeniz halinde bu hat üzerinde hizmet veren firmalardan otobüs bileti almanız gerekir.

Online bilet satış sitelerinden ya da direkt olarak otogardaki bilet satış ofislerinden bu iki şehir arasında seyahat edebilmek için otobüs bileti alınabilir. Otobüs bileti alırken kalkış ve varış saatlerini de incelemenizi öneririz. Çünkü bazı otobüs firmaları birden fazla durak yapıp yolcu alabildiği için süre uzayabiliyor.

Antalya Alanya Arası Kaç Saat?

Antalya Alanya arası 135 kilometredir. Bu iki konum arasında yolculuk yapacak olanların araştırdığı konulardan biri olan mesafenin kaç saat olduğu konusudur. Yolculuğa başladığınızda 2 saat ila 2 saat 30 dakika gibi bir sürede Alanya’ya varmış olursunuz. Ancak trafik durumu, yol durumu ya da mevsimsel şartlardan dolayı bu süre artış gösterebilir.

Antalya Alanya Arası Kaç Saat Otobüsle

Otobüs firmasıyla da bu iki konum arasında seyahat edilebilmektedir. Otobüs bileti alırken Alanya ve Antalya arası mesafenin kaç saat süreceği bilgisi de genelde verilir. Online bilet satış sitelerinde kalkış ve varış saatlerine bakarak bu süreyi kontrol edebilirsiniz. Ancak ortalama olarak Antalya Alanya arası otobüsle 2 saat – 2 saat 45 dakika civarında sürmektedir.

Turizm şehirlerimizden olan Antalya ve Alanya ilçesi yıl içerisinde yerli ve yabancı turistler tarafından ziyaret edilmektedir. Yaz ayının gelmesiyle birlikte turistler en çok bu iki şehri ziyaret ederler. Eğer tatil amacıyla ya da iş gezisine gidiyorsanız gidilecek yolun kaç kilometre olduğu ve ne kadar sürdüğü gibi soruların yanıtına burada değindik. Merak ettiğiniz farklı konuları da yorum kısmından bizlere sorabilirsiniz.

İlginizi çekebilir:

Şehirler arası mesafeleri ve yolculuk süresini merak ediyorsanız kaç km başlıklı kategoriyi ziyaret ederek, farklı iki konum arasındaki uzaklığı ve yolculuk sürelerini de inceleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir