Haber

Columbia Orjinal Ürün Sorgulama, Barkod

Columbia marka ürünlerin oldukça kaliteli olduğu bilinmektedir. İnternette satılan ürünler için Columbia orjinal ürün sorgulama nasıl yapılır? Son yıllarda Columbia ürünlerinin de oldukça pahalı fiyatlara satıldığını görüyoruz. Normal mağazadaki fiyatına göre internette daha uygun fiyatlara Columbia ürünleri bulmak mümkün. Fakat bu ürünlerin hangisi sahte hangisi gerçek anlamak oldukça zordur. Burada satın aldıkları ya da almayı düşündükleri ürünün orjinalliğinden şüphe edenler için Columbia barkod sorgulama işleminin nasıl yapıldığını anlatıyoruz.

İnternet alışverişlerinde sahte Columbia ürünlerine para vermemek için satıcının güvenilir olduğundan emin olun. Bunun için de resmi internet sitesinden ya da anlaşmalı olduğu mağazalardan alışveriş yapmanızı öneririz. Eğer siz de alışveriş yaparken bu tür şeylere dikkat ediyorsanız ürün sorgulama yöntemi olarak aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

Columbia orjinal ürün sorgulama

Columbia Orjinal Ürün Sorgulama

  • Resmi internet sitesinden alışveriş yapın.
  • Anlaşmalı mağazalardan alışveriş yapın.
  • Columbia barkod sorgulama.
  • Ürün etiketi ve faturasındaki bilgileri karşılaştırın.
  • Fiyat karşılaştırması yapın.

Columbia markalı bir ürün satın aldığınızda güvenilir yerlerden alışveriş yapmanızı öneririz. Ancak ürünün orjinal olup olmadığını anlamak için yukarıdaki adımları uygulayabilirsiniz. Bu sayede verdiğiniz paranın hakkını veren bir ürün alıp almadığınızı da anlayabilirsiniz.

Resmi İnternet Sitesinden Alışveriş Yapın

Sahte ürün satın almamak için Resmi internet sitesinden alışveriş yapabilirsiniz. https://www.columbia.com.tr/ internet adresine giriş yaparak Erkek, Kadın, Çocuk kategorilerinden beğendiğiniz ürünleri sepetinize ekleyip banka kartı ya da kredi kartınızla ödemesini yaptıktan sonra alabilirsiniz. Ürünler en kısa sürede kargoya verilir ve size iletilir.

Gelecek olan ürün direkt olarak Columbia resmi internet sitesinden sipariş verildiği için orjinal ürünlerdir. Gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Olası bir marka hatasında ürünü iade ya da değiştirebilirsiniz.

Anlaşmalı Mağazalardan Alışveriş Yapın

Columbia markası da Nike, Adidas gibi markaların yaptığı gibi çeşitli mağazalarla anlaşma yaparak ayakkabı, mont ve benzeri ürünlerinin satışını yapmaktadır. Örneğin bu mağazalardan biri de Boyner’dir. Boyner mağazalarından Columbia markalı ürünler satın alabilirsiniz. Ürün ile ilgili yaşanacak problemlerde direkt olarak Columbia ürününüzü Boyner’e götürüp iade ya da değişim talebinde bulunabilirsiniz.

Ülkemizde çeşitli mağazalarda da çakma Columbia markalı ürünler satılmaktadır. Çakma ürünü satın aldığınızda değişim ya da iade hakkınız olmaz. Ayrıca yine ürünün orjinali kadar kaliteli bir yapıya sahip değildir.

Columbia Barkod Sorgulama

Columbia marka bir ürün aldınız ancak orjinalliğinden şüphe ediyorsanız satın aldığınız ürününü barkod numarası ile sorgulama yapabilirsiniz. Başlangıç aşamasında aldığınız ürünün barkodu ile faturadaki bilgilerin uyumlu olup olmadığını inceleyin. Şüpheleriniz devam ediyorsa https://www.columbia.com.tr/contact internet adresinden ürün bilgilerinin bulunduğu bir posta gönderip ürünün orjinal olup olmadığını sorabilirsiniz.

Ürün Etiketi ve Faturasındaki Bilgileri Karşılaştırın

Ürün etiketi ve faturasında bulunan bilgilerin aynı olup olmadığına bakın. Ayrıca örneğin Columbia marka bir ayakkabı aldıysanız ayakkabının içinde bulunan etiket bilgileri ile yine ürünün kutusunda bulunan bilgilerin eşleşip eşleşmediğini kontrol edin. Genelde bu bilgilerin aynı olması gerekmektedir.

Fiyat Karşılaştırması Yapın

Örneğin Trendyol gibi çeşitli online alışveriş sitelerinde de çakma Columbia ürünlerinin satıldığını görebilirsiniz. Ayrıca direkt olarak bu gibi sitelerden alışveriş yapmak yerine yukarıda da bahsettiğimiz resmi internet sitesinden alışveriş yapmak bir tüketici olarak sizin faydanıza olacaktır.

Örneğin internette Columbia marka bir ayakkabının fiyatı size çok uygun geldiyse ve satın almayı düşünüyorsanız direkt olarak Columbia internet sitesinden ya da anlaşmalı mağazanın da sitesindne güncel fiyatı inceleyin. Eğer fiyatlar aynıysa muhtemelen orjinal üründür. Ancak fiyat farkı çok yüksekse büyük olasılıkla bu ürün sahtedir. Çünkü kimse 2000 TL’ye aldığı bir ürünü bir başkasına 1500 TL’ye satmaz.

Ülkemizde de çok fazla kişinin tercih ettiği marka olan Columbia ile ilgili genel bilgileri burada yayınladık. Ayrıca daha öncesinde yazdığımız Nike orjinal ürün sorgulama başlığını da ziyaret edebilirsiniz. Son olarak hatırlatmada bulunacak olursak lütfen sahte ürün satıcılarına güvenmeyin.

Sonuç

Columbia orjinal ürün sorgulama gibi işlemlerle uğraşmamak ve paranızın çöp olup olmadığını düşünmemek için güvenilir yerlerden alışveriş yapmanızı öneririz. Buna örnek olarak Columbia mağazaları, resmi internet sitesini gösterebiliriz. Ayrıca yine anlaşmalı olduğu mağazalardan da gönül rahatlığıyla alışveriş yapabilirsiniz. Bu sayede ürün ile ilgili bir problem yaşadığınızda değişim/iade hakkınızdan faydalanabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir