Haber

Gürcistan’da Asgari Ücret 2024 Açıklandı

Komşu ülkelerden biri olan Gürcistan, yurt dışında çalışmak isteyen vatandaşların tercih ettiği ülkelerden biridir. Dolayısıyla bu durum “Gürcistan asgari ücret 2024” yılında ne kadar sorusunu ortaya çıkarıyor. Gürcistan’da asgari ücret kaç TL merak edenler için bu defa içeriğimizde komşu ülkenin çalışma ücretlerini veriyor olacağız. Daha öncesinde Gürcistan telefon, tablet ve akıllı saat fiyatları hakkında da içerikler oluşturmuştur. Ara bölümünden ilgili konuyu aratarak bulabilirsiniz.

Gürcistan asgari ücret ne kadar, konusu Türk vatandaşlar tarafından da sıklıkla araştırılmaktadır. Teknoloji ürünlerinin ülkemize nazaran daha uygun oluşundan dolayı ilk bakılan konulardan biri bu oldu. Aynı zamanda yurt dışında çalışmak isteyenler de Gürcistan’da asgari ücret kaç TL konusunda araştırmalar yapıyorlar. Peki, Gürcistan’da asgari ücret ne kadar? Gürcistan asgari ücret kaç TL ve Dolar?

Gürcistan Asgari Ücret 2024 Ne Kadar?

Bulunulan ülkeye göre asgari ücret refah seviyesine göre farklılık göstermektedir. Hemen hemen her yıl ülkelerdeki asgari ücret miktarı değişmektedir. Komşu ülkelerimizden olan Gürcistan’da 2024 yılı asgari ücret ne kadar? Gürcistan’da saatlik asgari çalışma ücreti 2024 yılı için ne kadar gibi konular da sıkça araştırıldığından yanıt vermek istedik.

Gürcistan’da asgari ücret; 2024 yılında asgari ücret 750 Gürcistan Larisi’dir. Fakat alınan maaş, yapılan işe, sektöre ve çalışılan yere göre farklılık göstermektedir.

Eğer bunun kaç TL’ye denk geldiğini merak ediyorsanız Gürcistan Larisi kaç TL başlığını ziyaret edin. Bu başlıktan, Gürcistan Larisi’nin TL karşısındaki değerini öğrenebilirsiniz.

Gürcistan Asgari Ücret Kaç TL?

Gürcistan’da asgari ücret kaç tl konusu da sıkça araştırılan konulardan biri olmuştur. Ortalama olarak Gürcistan’da komi vs benzeri işlerde çalışanlar aylık olarak 750 Gürcistan Larisi alır. Bunun TL karşılığı ise; 7.750 TL civarındadır.

Gürcistan’da Asgari Ücret Kaç Lari 2024

Gürcistan asgari ücret kaç Lari sorusunun yanıtı; 750 Gürcistan Larisi şeklindedir. Ancak yapılan işe, çalışma saatinize ve buna benzer değişkenlere göre aldığınız ücret de değişebilmektedir.

Gürcistan Asgari Ücret Kaç Dolar?

Gürcistan’da, 750 Gürcistan Larisi olan asgari ücretin dolar karşılığı da araştırılmaktadır. Güncel kur üzerinden hesaplama yaptığımız zaman; asgari ücret 280 Dolar’a denk gelmektedir. Ülkemizden de her yıl binlerce kişi gezi, seyahat, turizm, çalışmak için ve teknolojik ürün satın almak için Gürcistan’ı ziyaret etmekte.

Gürcistan’da Asgari Ücret Kaç Euro?

Sıkça aranan konulardan biri de Gürcistan’daki asgari ücretin kaç Euro olduğu konusudur. 750 Gürcistan Larisini euro’ya çevirdiğimizde sonuç; 265 Euro olarak karşımıza çıkıyor. Yani Gürcistan’da asgari ücret 265 eurodur.

Gürcistan’da Bazı Meslek Dalları ve Aldıkları Maaşlar

  • Gürcistan Doktor Maaşı: 2.000 Dolar
  • Gürcistan Avukat Maaşı: 1.000 Dolar
  • Gürcistan Mühendis Maaşı: 1.200 Dolar
  • Gürcistan Garson Maaşı: 450 Dolar
  • Gürcistan Aşçı Maaşı: 600 Dolar

Özetle yaptığınız işe bağlı olarak aldığınız maaş da farklılık göstermektedir. Örneğin doktorlar 2000 dolar maaş alırken, aşçılar 600 dolar civarında maaş alıyor diyebiliriz.

Gürcistan ile ilgili diğer haberler;

Gürcistan Asgari Ücret 2022

Gürcistan’da asgari ücret 2022 yılında 400 lari idi. Bu da o dönem 2375 TL’ye denk geliyordu. Lakin, günümüzdeki kur üzerinden hesaplama yapılacak olursa; 4.130 TL’dir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir