Teknoloji

Instagram Profil Fotoğrafı Büyütme 2024 Profile Full Size

Instagram’da kullanılan profil resimleri kutucuk içinde küçük görünür. Peki, Instagram profil fotoğrafı büyütme nasıl yapılır? Birinin profil fotoğrafını büyütmek için fotoğrafına iki defa dokunmanız gerekir. Ancak tam boyda görmek istiyorsanız buradaki yöntemleri uygulayın.

Instagram profil büyütme işlemi nasıl yapılır sorusu hemen hemen uygulamanın ilk çıktığı günden beri merak edilen konulardan biridir. Şifresiz ve programsız Instagram’da profil fotoğrafı büyütmek isteyenler farklı yöntemleri araştırıyorlar. Eniyisor.com’a gelen sorulardan biri de birinin instagram profil resmini nasıl büyük görebilirim sorusu oldu. Bunun ile ilgili araştırmalar yaptığımızda çeşitli uygulamaların bunu sağladığını iddia ettiğini gördük. Ancak bu uygulamalar genelde hesabınıza giriş yapmanızı istediğinden pek de uygun sayılmazlar. Çünkü şifrenizle giriş yapacağınızdan dolayı hesabınız çalınabilir. Bu nedenle şifresiz ve programsız yöntemleri araştırmaya başladık ve 2 farklı sonuca ulaştık. Bu sonuçları da burada sizler için detaylıca anlattık.

Instagram profil fotoğrafı büyültmek için aşağıdaki başlıkta anlatılanları sırası ile uygulamalısınız. Bu sayede direkt olarak Instagram’dan çıkış yapmanıza, farklı program kullanmaya ya da uygulama indirmeye gerek kalmadan istediğiniz kişinin fotoğrafını görebilirsiniz.

Instagram Profil Fotoğrafı Büyütme 2024

Instagram Profil Büyütme

Düşündüğünüzden çok daha kolay bir şekilde instagram profil fotoğrafı büyütme mümkün. Ekstra bir uygulama ya da program indirmeden bunu yapabilirsiniz. Yapmanız gerekenler ise aşağıdaki gibidir.

Instagram profil büyütme:

 • Instagram uygulamasına giriş yapın
 • Ardından profilini büyütmek istediğiniz kişinin profiline girin
 • Profilini büyüteceğiniz kişinin profil fotoğrafına basılı tutun
 • Instagram otomatik olarak fotoğrafı büyütecektir
 • Bu sayede fotoğrafı daha büyük bir ekranda bozulmadan görebilirsiniz

Son zamanda bizlerinde en çok kullandığı yöntem bu yöntem. Instagram hesabını çaldırmak istemeyenler ya da bunun için ekstra bir uygulama ve program indirmek istemeyenler genelde bu yöntemi kullanıyorlar.

Instagram Profil Resmi Büyütme Programsız

Instagram profil resmi büyütme programsız, yöntemi olarak yukarıdaki yöntemi kullanabileceğiniz gibi ikinci yöntem olarak bu yöntemi de tercih edebilirsiniz. Bunun için bilgisayardan Instagram hesabınıza giriş yapmanız gerekir.

Instagram profil resmi büyütme nasıl yapılır:

 • İlk olarak Instagram sayfasına giriş yapın
 • Giriş yaptıktan sonra hesap bilgilerinizi kullanıp hesabınıza girin
 • Ardından F12 tuşuna basın
 • Bu sayede konsol açılacaktır
 • Konsoldan Application açılan sol menüden de Images seçin
 • Aşağıda o sayfadaki görseller listelenecektir
 • Bu sayede ilgili fotoğrafın da tam boyutunu görmek mümkün hale geliyor

Bu yöntem biraz daha zahmetlidir. Çünkü İmages kısmında birden fazla fotoğraf olabilir, tek tek seçip kontrol etmeniz gerekiyor.

Instagram Profile Full Size

İnternette Instagram profil fotoğrafını büyütme yöntemleri için “Instagram Profile Full Size” şeklinde aramalar da yapılabiliyor. Bu aramalara cevap niteliğinde iki farklı yöntemi anlattık. Bu yöntemler programsız yöntemlerdir. İsterseniz farklı internet sitelerinden de hesabınıza giriş yapmadan ilgili kullanıcının kullanıcı adını yazarak profil fotoğrafını büyütmek mümkün.

Ancak bu sitelerin çoğu HD kalitede olmayan fotoğraflar gösteriyor. Bunun yerine ilk yöntem olan direkt Instagram’dan büyütme daha kolay ve kısa yöntemdir. Instagram profil fotoğrafı büyütme yöntemleri için siz hangisini kullanıyorsunuz? Yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Profil Fotoğrafı Nedir?

Profil fotoğrafı, sosyal medya uygulamalarında ilgili hesap kullanıcısının kullandığı fotoğrafa verilen isimdir. Bazı kişiler kendi fotoğraflarını kullanırken bazıları da çeşitli manzara fotoğrafları tercih edebiliyorlar. Ancak insanlar Instagram gibi sosyal medya uygulamalarında bir başkasının profil fotoğrafını büyültmek isteyebiliyor. Örneğin: eski sevgili, eş, kardeş ya da çocuklarınızın Instagram profil fotoğrafı büyütmek isteyebilirsiniz.

Bunu yapmak isteyenler için burada detaylıca hangi yöntemleri kullanabileceklerini anlattık. Eğer fotoğraf Selfie tarzında yakın çekimse ilk yöntem işinize yarayacaktır. Fotoğraf uzak çekim şeklindeyse ikinci yöntem daha çok işinize yarayabilir.

Instagram profil resmi nasıl büyütülür?

Instagram uygulamasına giriş yaptıktan sonra direkt uygulamadan bunu yapmak mümkün. Instagram profil fotoğrafı büyütme yöntemi olarak direkt ilgili kişinin profil fotoğrafına basılı tutun.

 • Profil fotoğrafını büyütmek istediğiniz kişinin profiline girin
 • Ardından profil fotoğrafına basılı tutun
 • Instagram direkt olarak o kişinin profil fotoğrafını büyütecektir

Bu sayede zaman kaybetmeden istediğiniz kişinin profilini büyütebilirsiniz. Fotoğrafı tam boyut görmek isterseniz ikinci yöntem olarak anlattığımız yöntem işinize yarayacaktır.

Google Play ya da App Store’dan cep telefonu ya da tabletlerinize indirebileceğiniz Instagram uygulaması tamamen ücretsizdir. Uygulamada fotoğraf, video paylaşabileceğiniz gibi sesli ve görüntülü aramalar da yapılabiliyor. Ayrıca DM özelliği ile sesli mesaj ya da yazarak mesaj gönderebilirsiniz. Uygulamayı bilgisayardan kullanmak isterseniz Instagram resmi internet sitesine giriş yapıp hesabınız ile oturum açmanız gerekir.

Instagram profil fotoğrafı büyütme yöntemi ise genelde eski sevgililer ve ayrılan çiftler tarafından kullanılmaktadır. Bununla birlikte platonik aşıklar, kavgalı olan kişiler de profil fotoğrafı büyütme yöntemini çok sık kullanıyorlar. Araştırma yaptığınızda birden fazla yöntemin olduğunu göreceksiniz. Bu yöntemler genelde internet sitesi üzerinden, uygulama üzerinden ya da program üzerinden yapılmaktadır. Ancak Instagram yaptığı güncelleme ile bu talepleri de karşılıyor. Artık Instagram profil fotoğrafı büyütme yöntemi olarak direkt ilgili kişinin profiline girip fotoğrafına basılı tutmanız yeterli.

Artık Instagram’dan çıkış yapmanıza gerek kalmadan direkt olarak istediğiniz ve arkadaşınız olmayan herhangi birinin profil fotoğrafını büyütebilirsiniz. Bu yöntem arkadaşınız olanlarda da geçerli. Yani arkadaşınızın profil fotoğrafının nasıl göründüğünü tam boyutta görmek istiyorsanız fotoğrafa basılı tutmanız gerekiyor.

Diğer Instagram Haberleri:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir