Haber

Twitter Kullanıcı Adımı Unuttum

Twitter sosyal medya uygulamasına giriş yaparken e-posta, telefon numarası ya da kullanıcı adınızı yazmanız gerekir. Peki, Twitter kullanıcı adımı unuttum ne yapmalıyım? Twitter’a giriş yaparken kullanıcı adınızı kullanıyorsanız şifrenizle birlikte giriş yapabilirsiniz. Ancak kullanıcı adı, e-posta ya da telefon numaranıza kayıtlı değilse şifreyi bilseniz dahi giriş yapamazsınız.

Sosyal medya uygulamaları arasında en çok kullanılanlardan biri olan Twitter ülkemizde de milyonlarca hesap var. Bu hesap kullanıcıları bazen giriş yapmak için bazen de şifre yenileme talebi göndermek için kullanıcı adına gereksinim duyarlar. Fakat kullanıcı adını unutanlar şifre yenileyemediği için ya da hesabına giriş yapamadığından kullanıcı adını bulmaya çalışıyorlar. Eniyisor.com olarak bunu nasıl yapabileceğinizi burada anlattık.

Twitter Kullanıcı Adımı Unuttum Giriş Yapamıyorum

 • Twitter‘a giriş yapın.
 • Hesap e-posta adresi ya da şifrenizi kullanıp hesabına giriş yap.
 • Şifren hata verirse sıfırlama formuna e-posta adresinizi yazıp yeni bir şifre isteyin.
 • Sistem e-posta hesabınızı bulamadıysa, yanlış bir e-posta adresi giriyorsunuz demektir.
 • Doğru e-posta adresini yazıp şifre sıfırlama talebinde bulunun.
 • İlgili mail hesabınıza giriş yapın.
 • Twitter’dan gelen son postaya dokunun.
 • Buradan şifre sıfırlama bağlantısı ile şifrenizi sıfırlayın.
 • Ardından Twitter’a e-posta hesabınız ve şifrenizle giriş yapın.
 • Profil seçeneğine dokunun.
 • Profilinizin hemen altında kullanıcı adınız yazar.

Twitter’a giriş yapın. E-posta hesabınız ve şifrenizi kullanarak hesabınıza girin. Hesabınıza girdikten sonra profil bölümüne gelerek kullanıcı adınızı görüntüleyebilirsiniz. Eğer giriş yaparken hatalı şifre uyarısı verirse, yukarıdaki bağlantıdan şifre yenileme talebinde bulunabilirsiniz.

Ardından mail adresinize gelecek olan şifre yenileme butonuna dokunup şifrenizi yenileyin. Yeni şifreniz ve e-posta adresini doğru yazarak Twitter hesabınıza giriş yapın. Giriş yapınca kullanıcı adınızı da profilinizden görüntüleyebilirsiniz. Twitter kullanıcı adımı unuttum şifremi de unuttum diyenler yukarıdaki adımları sırasıyla takip etmelidir.

Twitter Kullanıcı Adı Nedir?

Twitter uygulamasına kayıt olurken kullanıcı adı mecburidir. İlk kayıt olurken bir kullanıcı adı seçmeniz gerekir. Eğer almak istediğiniz isim önceden alınmışsa başına ya da sonuna rakam veya “_” ekleyerek o kullanıcı adını alabilirsiniz. Daha sonrasında giriş yaparken bu kullanıcı adını, kayıtlı mail adresini ya da kaydettiyseniz telefon numaranız ve şifrenizi yazarak giriş yapabilirsiniz.

Fakat çoğu kişi mail adresini ya da kullanıcı adını unutabiliyor. Bu durumda ise kullanıcı adını öğrenmek için profilinize giriş yapmanız yeterli. Eğer giriş yapamıyorsanız şifre yenileme yöntemi ile şifrenizi yenileyip mail adresi ve yeni parola ile giriş yapabilirsiniz. Kullanıcı adı seçimi yaparken akılda kalıcı ve unutmayacağınız bir isim seçmeniz gerekir. Twitter Kullanıcı adı nedir:

 • Bilgisayar veya mobil ağ üzerinden işlemlere erişim yetkisi almanızı sağlayan kimlik. User name.

Twitter Giriş

Twitter giriş yapmak için kullanıcı adı, e-posta ve şifre kullanılır. Hesaba giriş yapabilmek için hesabınızın olması gerekir. Eğer hesabınız varsa aşağıdaki görsel anlatımı takip ederek hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

1. İlk olarak Twitter internet sitesine ya da mobil uygulamasına giriş yapın. Ardından aşağıdaki kutucuğa giriş bilgisi için Telefon numarası, e-posta veya kullanıcı adınızı yazın.

2. Kullanıcı adı bilgilerini yazdıktan sonra İleri düğmesine dokunun.

3. İleri düğmesine dokunduğunuzda yukarıdaki ekran ile karşılaşırsınız. Bu ekranda şifre yazan kısma Twitter hesabınızın şifresini yazın.

4. Şifreyi yazdıktan sonra Giriş yap butonuna dokunarak hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

Twitter kullanıcı adımı unuttum diyenler ise ilk başlıkta anlatmış olduğumuz yöntemi kullanarak kısa sürede hesap adını öğrenebilirler.

Telefon Numarasından Twitter Hesabı Bulma

Telefon numarası ile Twitter hesabı bulmak da mümkün. Twitter kullanıcı adımı unuttum diyenler telefon numarasıyla da bunu yapabilirler. Şifre yenileme ekranında kayıtlı telefon numaranızı yazıp şifre yenileme talebinde bulunun. Bu sayede telefonunuza şifre yenileme bağlantısı gelir.

Gelen şifre yenileme bağlantısını kullanarak şifrenizi yenileyin. Ardından Twitter’a yeni şifre ve telefon numaranızı kullanarak giriş yapabilirsiniz. Bu durumda Twitter kullanıcı adımı unuttum diyenler, telefon numarası ve e-posta yoluyla hesabına giriş yapıp kullanıcı adlarını öğrenebilirler.

Twitter Şifremi Unuttum Mail Gelmiyor

 • Şifremi unuttum bölümüne girin.
 • Buraya Twitter kayıtlı telefon numaranızı yazın.
 • Şifre yenileme bağlantısını SMS olarak talep edin.
 • Gelen mesaj ile şifrenizi yenileyin.
 • Sonrasında telefon numaranız ve şifrenizle giriş yapın.

Twitter şifrenizi unuttuysanız ve mail adresinize de şifre yenileme maili gelmiyorsa yapmanız gerekenler yukarıdaki gibidir. Twitter kullanıcı adımı unuttum diyenler için bütün çözüm yöntemlerini burada anlattık. Bu çözüm yöntemleri sayesinde maksimum 1 dakikada şifre yenileme ve kullanıcı adı öğrenme işlemleri yapılabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir