Teknoloji

Apple Airpods Orjinallik Sorgulama 2024

iPhone telefon kullananların da sıklıkla tercih ettiği kablosuz kulaklıklardan biridir. Peki, Apple Airpods orjinallik sorgulama ve Airpods seri no sorgulama nasıl yapılır anlattık. Piyasada çok fazla çakma airpods’u orjinalmiş gibi satmaya çalışan kişiler var. Hatta birinci kalite çakma diye pahalı fiyatlara satılan ürünler de var. Bazı çakma ürünlere ise yurtdışından getirdiğimiz için bu kadar uygun deniyor. Söylenenlere inanmak yerine direkt olarak ürün seri numarası ile sorgulama yapmanızı öneriyoruz.

Sahte Airpods nasıl anlaşır merak edenler için burada detaylı bilgilere yer verdik. Bu bilgiler sayesinde Apple kablosuz kulaklık orjinal olduğu nasıl anlaşılır siz de öğrenin. Apple markalı ürünler ülkemizde oldukça pahalıya satılmaktadır. Bazı ürün satıcıları uygun fiyata Airpods sattığını iddia ediyor ancak bu ürünlerin orjinal olup olmadığı da bilinmiyor. Bu nedenle burada Airpods orjinallik testi nasıl yapılır buna değindik. Satın alacağınız sıfır ya da ikinci el kablosuz kulaklığın orjinal olup olmadığını bu sayede kontrol etmek mümkün. Hemen hemen her teknolojik ürünün sahtesi de üretiliyor.

Sadece teknolojik aletler değil teknoloji ile alakası olmayan ürünlerin de sahtesi mevcut. Bu nedenle orjinallik sorgulama yapmak gerekir.Bir arkadaşınızdan ya da internet üzerinden ikinci el Airpods almadan önce orjinallik sorgulama için aşağıdaki yöntemleri kullanabilirsiniz. İşte, Apple Airpods orjinallik sorgulama:

Airpods Orjinallik Sorgulama

Hemen hemen herkes bir Airpods sahibi olmak isteyebilir. Airpods ses kalitesi bakımından oldukça kalitelidir ve ergonomik yapısı ile kulakta ağrı ve benzeri problemler de yaşatmaz. Günümüzde, AirPods
2. Nesil, AirPods 3. Nesil, AirPods Pro 2. Nesil, AirPods Max
olmak üzere toplamda 3 farklı kulaklık türü var. Bunların orjinal olup olmadığını anlamak için aşağıdaki bilgilere dikkat etmelisini.z

Apple Airpods orjinallik sorgulama:

  • Fiyat kontrolü yapmak
  • Örneğin, AirPods Pro (2. nesil) 5.399,00 TL ücretle satılıyor, bu fiyat yerine 500 TL gibi bir rakama ürün alacaksanız oorjinal değildir
  • Satıcı yorumlarını okuyun
  • Ürünün yurtdışından gelip gelmediğini incelemek için resmi kontrolü yapın
  • Airpods‘un seri numarasını sorgulayın

Airpods seri no sorgulama yöntemini aşağıdaki başlığa bakarak yapabilirsiniz. Sonrasında hemen altında vermiş olduğumuz linke dokunarak seri numarasını yazıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Airpods Seri No Sorgulama

Airpods ürünün seri no sorgulaması yapılarak orjinal olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Satın alacağınız, ikinci el ürünün orjinalliğinden şüphe duyuyorsanız bu yöntemi kesinlikle uygulamalısınız. Yapmanız gerekenler ise oldukça basittir. Ürünün kutusuna gereksinim duyulur. Ancak bir cihaza bağlıysa o cihazdan da seri numarasını bulup sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Airpods orjinallik sorgulama ekranı

Airpods Seri no sorgulama:

  • iPhone ya da iPad’inizden Ayarlar > Bluetooth’a bölümüne giriş yapın
  • Listede AirPods’unuzu bulun (örneğin: Eniyisor’un AirPods’u) bulun
  • AirPods’un hemen yanında bulunan Bilgi düğmesine dokunup seri numarasını görüntüleyebilirsiniz

Seri numarasını bulduktan sonra “Apple Servis ve Destek Kapsamınızı Kontrol Edin” sayfasına giriş yapın. Burada ilgili kutucuğa Airpods seri no yazarak sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Airpods Seri Numarası Sorgulama

Airpods’unuzun, orjinal olup olmadığını sorgulamak için seri numarasına gereksinim duyarsınız. Airpods seri numarası sorgulama için, eğer airpods bir cihaza bağlı değilse sorgulama yöntemini ilgili ürünün kutusundan da yapabilirsiniz. Satın alınan Apple ürün kutusuna ihtiyaç vardır.

Airpods seri numarası sorgulama

Airpods ürününün kutusunu bulun.

Kutu üzerinde ürüne ait bilgilerin bulunduğu bir etiket kısmı vardır

Bu etiket kısmından da seri numarasını bulabilirsiniz.

Eğer orada bulamadıysanız kutu içerisindeki bilgi notlarından da ürünün seri numarasına bakmak mümkündür.

Airpods orjinallik sorgulama yöntemlerini burada detaylıca anlattık. Siz de Apple resmi internet sayfasından Airpods seri no ile sorgulama yapabilirsiniz. Airpods seri numarasını yazdığınızda ürünün garantisi olsun ya da olmasın ilgili bilgiler çıkar.

Sahte Airpods Nasıl Anlaşılır?

Sahte Airpods’u anlamak için ürünün seri numarası ile resmi sayfadan inceleme yapılması gerekir. Seri numarasını yazdığınızda eğer ürün ile ilgili hiçbir bilgi çıkmıyorsa bu ürün orjinal değildir. Ancak ürün orjinal ise garanti süresi dolmuş dahi olsa “Garanti süresi dolmuştur” benzeri bir uyarı verir. Ancak çakma ürünlerde böyle bir ürün görülmez.

Günümüzde Iraktan getirme ya da başka ülkelerden getirme Airpodslar olduğu söylenerek 500 TL gibi fiyatlara airpods satışları yapılıyor. Ürünün orjinali olup olmadığı da doğal olarak insanlar tarafından merak ediliyor. Ancak bu ürün orjinal değildir. Her ne kadar vergi nedeniyle ülkemizde pahalı fiyatlara satılıyor olsa da bu ürünü 500 TL gibi bir fiyata satmak da mantıklı değildir. Ayrıca orjinal ürünlerin Apple resmi sayfasında da görünmesi gerekir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir