Teknoloji

Google Smart Lock ile Kaydedilen Instagram Hesap Silme 2023

Smart Lock Google, otomatik kayıt özelliği olan bir şifre kayıt uygulamasıdır. Peki, Google Smart Lock ile kaydedilen Instagram hesap silme nasıl yapılır? Google yalnızca bir arama motoru olarak değil farklı hizmetleriyle de ön planda olan bir servistir. Bu hizmetlerinden biri de Smart Lock özelliğidir. Google hem güvenliğiniz hem de kolaylık sağlamak amacıyla bu servisi hizmete sunmuştur. Smart Lock hizmeti, mobil ya da bilgisayardan herhangi bir site için kullandığınız şifreyi tekrar yazmanıza gerek kalmadan kullanabilmeniz için çıkarılmış bir uygulamadır. Google Smart Lock ile kaydedilen Instagram hesabını silme işlemi ise insanlar tarafından sık araştırılan konulardan biridir. Bu işlem zor gibi görünse de düşündüğünüzden çok daha kolaydır.

Google’ın Smart Lock uygulaması internet kullanımını kolaylaştırmayı hedeflemektedir. Birden fazla site ya da uygulamaya girerken farklı şifreler kullanabiliyoruz. O şifreyi hatırlamak veya bulmak bazen zaman alabiliyor. Bunu çözmek için Google Smart Lock özelliğini aktif etmiştir. Bazı zamanlarda ise kaydetmiş olduğumuz şifreyi silmemiz gerekebilir. Bu durumda da burada anlatmış olduğumuz yöntemler işinize yarayacaktır.

Google Smart Lock Nedir?

Google uygulamalarından biri olan bu uygulama şifreleri otomatik kayıt eder. Örneğin Instagram için, Instagram şifrenizi, Twitter için Twitter şifrenizi güvenli şekilde saklar ve bu uygulamalardan çıkış yapmış olsanız dahi, giriş yapmaya çalışırken şifre yazmadan giriş yapmanıza olanak sağlamaktadır. Milyonlarca kullanıcı bu özellik sayesinde hem bilgisayardan hem de mobil cihazından şifre yazmakla vakit kaybetmiyor.

Nasıl Kullanılır?

Smart Lock uygulamasını açmak için ilk olarak ayarlar kısmına girin. Telefon modeline göre ayarlar kısmı farklı alanlarda olabilir. Ayarlar menüsüne girdikten sonra:

 1. Kilit-ekran güvenlik kısmına giriş yapın.
 2. Güvenlik kilit ayar kısmına gelin.
 3. Bu kısımda smart lock bölümüne girin.
 4. Kilit deseni çizin.
 5. Ekrana gelen uyarıda ‘anladım’ kısmı işaretlenir ve sonra bilgiler kontrol edilmelidir. Artık Google smart lock aktif edildi. Şifre kayıt sistemi kullanılarak artık gireceğiniz şifreler bu yazılıma kaydedilir.

Google Smart Lock ile Kaydedilen Instagram Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Birkaç basit adım ile bunu yapmak mümkün. Eğer siz de Google Smart Lock Instagram silme nasıl yapılır merak ediyorsanız aşağıdaki adımları anlatıma uygun şekilde yapın. Birkaç dakikada, Google Smart Lock ile Kaydedilen Instagram Hesap Silme:

 • Google Smart Lock içine kayıt olan Instagram hesabını silmek için bilgisayarınızı açın
 • Ardından “Google Hesaplar” kısmına girin
 • Buradan “şifre yöneticisi” sekmesine gelin
 • Hesabınız ile Google Hesaplar’a giriş yapın, şifre yöneticisine gelin
 • Burada kaydettiğiniz bütün şifreleri görürsünüz
 • İlgili ekrandan Instagram hesabınızı bulup silmeniz yeterlidir

Telefondan ya da bilgisayardan Google Smart Lock ile Kaydedilen Instagram Hesap Silme işlemini yukarıdaki adımları uygulayarak yapmak mümkün. Bu ayarları yaparken adımları doğru ve sırasına göre takip etmelisiniz. Instagram hesabının şifresini Google Smart Lock uygulamasından kaldırmak isteyenler Eniyisor.com’un yaptığı bu anlatımı uygulayarak birkaç dakika içerisinde kaldırabilirler.

Benzer Başlıklar:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir