Genel

Whatsapp Duruma Link Ekleme ve Paylaşma

Sosyal medya uygulamalarının hemen hemen hepsinde hikaye özelliği de bulunuyor. ‘Whatsapp’ın hikaye özelliği olan duruma link ekleme’ nasıl yapılır burada anlatıyor olacağız. Whatsapp duruma bağlantı ekleme işlemi için burada anlattığımız adımları uygulayabilirsiniz. Kendi internet sitenizi, Youtube videolarını, Instagram gönderilerini ve sosyal medya platformlarınızın bağlantısını Whatsapp Güncellemeler bölümünde durum olarak paylaşabilirsiniz. Burada paylaştığınızda, diğer insanlar bağlantıya tıklayarak ilgili içeriğin olduğu sayfayı açabilirler. Eğer siz de, kendi Whatsapp hesabınızda durum bölümünde link paylaşmak istiyorsanız anlattığımız adımları uygulayabilirsiniz.

Whatsapp hikayeye link nasıl eklenir, sorusu kendi web sitesini paylaşmak isteyenler ve durumunda video paylaşmak isteyenler tarafından sorgulanmaktadır. Sizler de sosyal medya hesabınızda hikayelerde link paylaşımı yapabilirsiniz. Örneğin Wp uygulamasında hikayede bir link paylaştığınızda bu içerik karşı tarafa da bağlantı olarak görünür. Fakat linke tıklayan kişi sayısını görmek mümkün değil.

Whatsapp Duruma Link Ekleme Nasıl Yapılır?

  • Whatsapp uygulamasına girin.
  • Paylaşmak istediğiniz bağlantının linkini kopyalayın.
  • Uygulamanın sol alt kısmındaki Güncellemeler bölümüne dokunun.
  • Açılan ekrandan Durum yazısının karşısındaki + butonuna dokunun.
  • Kamera ve Metin seçeneklerinden Metin seçeneğini seçin.
  • Ardından kopyalamış olduğunuz linki yapıştırın ve paylaşın.

Whatsapp hikayede link paylaşmak için, durum bölümüne giriş yapıp önceden kopyaladığınız linki kendi durumunuzda Metin olarak paylaşmanız gerekir.

Bazı Video platformlarında ve web sitelerde Whatsapp uygulamasında paylaşabileceğiniz düğmeler bulunmaktadır. Bu düğmeleri kullanarak, Whatsapp’ta paylaş deyin. Sonrasında ise paylaşılacak yeri Durum olarak seçin.

Whatsapp Durumunda Youtube Şarkı Paylaşma

Whatsapp durumunuzda youtube videosu paylaşmak için; Youtube giriş yapın ve paylaşacağınız videoyu açın. Videonun alt kısmındaki Paylaş butonuna basın. Açılan kutucuktan Whatsapp uygulamasını seçin. Whatsapp uygulaması açılacaktır, buradan da Durumum seçeneğini seçerek Whatsapp durumunuzda Youtube videosu ve şarkılarını paylaşabilirsiniz.

İsterseniz paylaştığınız durumu daha sonrasında silebilirsiniz. Whatsapp hikayenizi silmek için; Durumum menüsüne girin. Buradan paylaştığınız durumu açın. Ekrandaki üç noktaya dokunun ve Sil seçeneğine basın. Böylece durumu kaldırabilirsiniz.

Whatsapp Hikayede Bağlantı Paylaşma

Whatsapp hikayelerinde bağlantı paylaşma özelliği bulunmaktadır. Youtube, Facebook, Twitter, Instagram ya da herhangi bir Web sitesinin bağlantısını hikaye bölümünde paylaşabilirsiniz. Paylaşmak istediğiniz bağlantıyı kopyaladıktan sonra, yukarıda bahsedilen adımları sırasıyla uygulayarak bağlantı paylaşabilirsiniz. Web sitenize organik sosyal medya hiti çekmek isterseniz Whatsapp durumunuzda da paylaşabilirsiniz.

Whatsapp Engel Kaldırınca Bildirim Gider Mi?
Whatsapp Son Görülme Kapatma
Whatsapp Gönderilen Mesajı Düzenleme

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir