Teknoloji

Whatsapp Son Görülme Kapatma Nereden Yapılır?

Whatsapp özellikleri ile istediğiniz kişilere son görülmenizi gizleyebilirsiniz. Bu haberimizde Whatsapp son görülme kapatma nasıl yapılır detaylarıyla anlattık. Whatsapp uygulamasında son görülmenizi kapatmak istiyorsanız bunu uygulama içi ayarlardan yapmak mümkün.

İsterseniz kişiye özel, isterseniz de herkese son görülmenizi kapatabilirsiniz. Milyonlarca insanın mesajlaşma ve konuşmak için kullandığı Whatsapp uygulamasında çeşitli özellikler var. Son gelen güncellemeyle de çevrimiçi kapatma özelliği geldi. Bunun nasıl yapılacağını merak edenler, Whatsapp çevrimiçi kapatma haberini ziyaret edebilirler. Asıl konumuza dönecek olursak son görülmeyi de kapatabiliyoruz. Bunun için farklı bir uygulama yüklemenize gerek yok. Direkt olarak ayarlar bölümünden bunu yapmak mümkün. Bazı kişilere son görülmeyi kapatabileceğiniz gibi herkese de kapatabilirsiniz.

Son görülme özelliği açık olduğunda diğer Whatsapp kullanıcıları sizin en son hangi gün, hangi saat Whatsapp uygulamasında aktif olduğunuzu görebiliyorlar. Bunu gizlemek isteyebilirsiniz. Ebeveynleriniz, eşiniz, sevgiliniz, patronunuz Whatsapp’ta en son ne zaman aktif olduğunuzu görmesin istiyorsanız bu özellik işinize çok yarayacak. Ayrıca mesajına cevap vermek istemediğiniz kişiler de son görülmenizi göremeyeceğinden dolayı, bilerek mesajı okumadığınızı anlamayacaklardır.

WhatsappSon Görülme Ayar Seçenekleri
WhatsappHerkes
Whatsapp WebKişilerim
Android ve iOs 🟢Hiç Kimse (Whatsapp Durum Gizli Bakma)

Whatsapp Son Görülme Kapatma

Whatsapp son görülme kapatma nasıl yapılır sorusunu bu başlıkta hem yazılı hem de görsel şekilde anlattık. Android ve iPhone cihazlar için aynı ayarları kullanabilirsiniz. İşte adım adım Whatsapp son görülme kapatma:

  • WhatsApp uygulamasını açın.
  • Sağ alt köşedeki  “Ayarlar”a girin.
  • “Hesap”a giriş yapın.
  • “Gizlilik” bölümüne girin.
Whatsapp son görülme kapatma nasıl yapılır
Whatsapp son görülme kapatma nasıl yapılır

Son görülme ayarınızı “Herkes” yerine “Kişilerim” olarak değiştirirseniz yalnızca rehberinizde kayıtlı kişiler son aktif olduğunuz saati görebilirler.

Eğer herkes olarak seçerseniz son aktif olduğunuz saati herkes görebilir.

Hiç Kimse seçeneğini seçerseniz, son görülme tarihini rehberinizde kayıtlı olan ya da olmayan hiç kimse göremeyecektir.

Whatsapp Son Görülme Dondurma

Whatsapp son görülme dondurma özelliği de çokça kişi tarafından aranıyor. Direkt olarak son görülme saatini gizlemek için yukarıda bahsedilen adımları sırasıyla uygulamalısınız. Android ya da ios işletim sistemine sahip cihazlarda bu ayarları yaparak son görülmenizi herkese kapatabilirsiniz. Bu sayede cevap vermek istemediğiniz mesajların sahibi de size, çevrimiçi oldun şu saatte giriş yaptın ama mesajıma cevap vermedin gibi şeyler söyleyemez.

Ancak siz yine de Whatsapp son görülme dondurma işlemi için gelen mesajlaıı bildirim çubuğundan kaydırarak cevaplayabilirsiniz.

Whatsapp Son Görülme Sabitleme

Whatsapp uygulamasında son görülmenizi nasıl gizleyebileceğinizi anlattık. Ancak bazı kullanıcılar bu özelliği kullanamadığı için son görülmeyi sabitleme yöntemlerini arıyorlar. Bunu yapmak oldukça basit. Android ve iPhone için Whatsapp son görülme sabitleme:

  • Whatsapp uygulamasına giriş yapmayın
  • Gelen mesajları bildirim çubuğundan yanıtlayın
  • Örneğin iPhone telefonunuzdan aşağı kaydırıp ilgili mesajı seçerek cevap verebilirsiniz
  • İnternetinizi kapatın ve gelen mesajları okuyun
  • Ardından yine internet kapalıyken internetinizi kapatıp gelen mesajlara cevap verin

Yukarıdaki işlemler yapıldığında, Whatsapp son görülme sabitleme yapılabilir. Whatsapp uygulaması ile ilgili diğer ayarlar için aşağıdaki haber başlıklarını inceleyebilirsiniz.

Whatsapp Son Görülme Nedir?

Son görülme, Whatsapp uygulamasına en son ne zaman girdiğinizi ifade eden Whatsapp özelliklerinden biridir.

Whatsapp Son Görülme Nereden Kapatılır?

Whatsapp uygulamasına giriş yaptıktan sonra Ayarlar > Hesap > Gizlilik > Son Görülmem > Hiç Kimse seçenekleri seçildiğinde son görülme özelliği kapatılır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir