Teknoloji

Whatsapp Gönderilen Mesajı Düzenleme

Whatsapp’ta gönderdiğiniz mesajları güncelleyebilirsiniz. Eğer gönderdiğiniz mesaj hatalıysa bu mesajı silmek yerine düzenleyebiliyorsunuz. Bu teknoloji haberimizde, Whatsapp gönderilen mesajı engelleme nasıl yapılır anlatıyor olacağız. Whatsapp’ta hatalı bir mesaj gönderirseniz artık bunu düzenleyebileceksiniz. Başta Android cihazlarda beta sürümünde yayınlanan bu özellik iPhone cihazlara da geldi. Bu özellik sayesinde, dilediğiniz gibi mesajları güncelleyebiliyorsunuz. Eskiden hatalı bir mesaj gönderdiğimizde, yanlış oldu diyor ya da silip tekrar doğru olacak şekilde yazıyorduk. Fakat bu özellik, gönderdiğimiz sms’leri düzeltmemize yarıyor.

Whatsapp gönderdiğim mesajı nasıl düzenlerim? Kısa süre öncesinde bu konu ile ilgili olarak bütün Whatsapp kullanıcılarına mesaj iletildi. Başlangıç aşamasında yalnızca Android cihazlarda kullanılabilen bu özellik, artık iPhone telefonlarda da kullanılabilir halde. Nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız alt başlıkta adım adım anlatıyor olacağız.

Whatsapp Gönderilen Mesaj düzenleme nasıl yapılır

Whatsapp Gönderilen Mesajı Düzenleme Nasıl Yapılır?

  • Whatsapp giriş yapın.
  • Düzenlemek istediğiniz mesajın bulunduğu sohbete girin.
  • Gönderdiğiniz ve düzenlenecek olan mesajın üzerine basılı tutun, çıkan seçeneklerden ‘Düzenle’ seçeneğine dokunun.
  • Ardından mesajı doğru şekilde düzenleyın.
  • Düzenledikten sonra sağ kısımdaki Mavi Tİk işaretine dokunun.

Bu adımları tamamladığınızda mesaj güncellenecek. Gönderilmiş mesajınızı güncellemek işte bu kadar kolay. Mesajı yazarken küçük bir hata yapmanız artık çok da önemli değil. Bundan sonra böyle bir hatayı düzeltmek, bir ifade simgesini değiştirmek ya da benzer bir şey yapmak istediğinizde, mesajı gönderdikten sonra 15 dakika içerisinde güncelleyebileceksiniz. Mesaj düzeltme işlemi sadece yazılı mesajlar için geçerlidir. Fotoğraf ya da video mesajları düzenlenemez. İsterseniz video ya da fotoğraf mesajlarını, her iki taraftan da silebilirsiniz.

Whatsapp, mesaj düzenleme özelliğini Android ve iPhone cihazlar üzerinden kademeli olarak sunmaya başladı. Eğer bu özellik size de sunulduysa, Whatsapp tarafından konu ile ilgili mesaj gelir.

Whatsapp Gönderdiğim Mesajı Kaç Dakika İçinde Düzenleyebilirim?

Whatsapp uygulamasında artık gönderdiğiniz mesajları güncelleyebilirsiniz. Yani hatalı bir mesaj gönderdiğinizde bu mesajı düzelte bileceksiniz. Eğer hatalı bir mesaj gönderdiyseniz bunu 15 dakika içerisinde düzeltebiliyorsunuz. Düzenlenecek mesaja bir örnek verecek olursak; birine telefon numarası gönderirken ya da iban gönderirken hatalı gönderdiğinizi fark ederseniz, ilgili mesajın üzerine basılı tutun. Açılacak olan kutucuktan Düzenle seçeneğine dokunun. Sonrasında ise, mesajı düzenleyip onay tuşuna basmanız yeterli olacaktır.

Sunmuş olduğu özellikler ile hemen hemen herkesin mesajlaşmak ve arama yapmak için kullandığı uygulama Whatsapp oldu. Bir süre önce getirdiği, videolu mesaj özelliği de çok ilgi görmüştür. Eğer bu konu hakkında bilginiz yoksa Whatsapp görüntülü mesaj gönderme yazımızı da okuyabilirsiniz.

Benzer İçerikler:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir