Teknoloji

Whatsapp Engel Kaldırınca Bildirim Gider Mi?

Whatsapp, sunduğu özellikler ve sağladığı kolaylıklar nedeniyle en çok kullanılan mobil uygulamalardan biridir. Kullanıcılar “Whatsapp engel kaldırınca bildirim gider mi” konusunda araştırmalar yaptığından dolayı bu içeriği oluşturduk. Bizi rahatsız eden, tanımadığımız ya da öylesine birini engellemek isteyebiliriz. Engellediğimiz kişi, bize mesaj gönderemez ve sesli/görüntülü aramalar da yapamaz. Peki, engelli olan kişinin engeli kalktığında karşı tarafa bildirim gidiyor mu? Bu konu, engellediği kişinin engelini kaldıracak olan kişiler tarafından merak ediliyor.

Whatsapp engeli kaldırınca karşı tarafa bildirim gider mi? Whatsapp’ta birini engellemek için o kişinin profiline giriş yapın ardından bilgileri görüntülemek için adına dokunun ve ekranı aşağı kaydırıp engelle seçeneğine basın. Engel kaldırırken de yine o kişiyi bulup engeli kaldır seçeneğine dokunmanız yeterli olacaktır. Ayrıca engel kaldırmak için; Whatsapp’a giriş yapın sonrasında Ayarlar > Gizlilik ve Engellenenler seçeneğine giriş yapıp istediğiniz birinin engelini açabilirsiniz. Peki engeli açtığımda karşı taraf bunu görür mü? Detaylarıyla birlikte aşağıdaki başlıklarda anlatıyoruz.

Whatsapp Engel Kaldırılınca Karşı Taraf Görür Mü?

Whatsapp uygulamasında birinin engelini kaldırdığınızda karşı taraf görebilir. Fakat görmemesini istiyorsanız yapmanız gereken bazı ayarlar vardır. Bu ayarlar özetler; o kişinin numarasını silmek, profil fotoğrafını ve hakkımda yazılarını kimse görmeyecek şekilde ayarlamaktır. Fakat siz engelini açtığınız kişinin numarasını silmezseniz ve numaranız da o kişide kayıtlıysa, Durum paylaştığında durumunuzu görecek ve engelini kaldırdığınızı da anlayacaktır.

Whatsapp uygulamasında engeli kaldırmadan önce o kişinin numarasını silip, fotoğraf ve diğer özellikleri de sadece kişilerim olarak ayarlarsanız karşı taraf engelinin kalktığını anlamaz. Engeli kaldırılan kişi size mesaj gönderirse; iletildiğini gördüğünden dolayı engelinin açıldığını fark edecektir.

Whatsapp Engel Kaldırınca Bildirim Gider Mi?

Whatsapp uygulamasında engel kaldırınca; karşı tarafa bildirim ya da uyarı gitmez. Fakat, size mesaj gönderirse ya da numarası rehberinizde kayıtlıysa ve o kişi profilinize bakarsa engelinin kaldırıldığını fark edecektir. Engeli kaldırılan kişiler Whatsapp uygulamasından size mesaj gönderebilir, sesli ve görüntülü aramalar da yapabilirler.

Eski sevgilinizi Whatsapp‘ta engellediyseniz ve engelini kaldırdığında bildirim gider mi diye merak ediyorsanız özetle bunun cevabı hayır. Numarasını silerseniz, profil fotoğrafını kişilerim yaparsanız karşı taraf profil fotoğrafınızı ve durumunuzu göremediğinden dolayı halen engelli olduğunu düşünecektir. Lakin mesaj gönderirse iletileceğinden, engelin açıldığını anlayacaktır.

Whatsapp Engel Nasıl Kaldırılır?

Whatsapp uygulamasında birini, engellediyseniz ve engelin nasıl kaldırılacağını bilmiyorsanız bu başlıkta anlattıklarımızı uygulayın. Engellenen kişinin engelini kaldırmak için;

  • Engellediğiniz kişi ile olan sohbeti açın.
  • Sonrasında kişinin adına dokunun.
  • Açılan ekrandan Kişinin Engelini Kaldır’a basın.
  • Bunu yaparsanız engel açılacaktır.
  • Ayrıca ilgili sohbeti sola kaydırın, diğer seçeneğine basın, kişi bilgisine girin. Buradan da engeli kaldır seçeneğine basın.

İkinci yöntem olarak;

Whatsapp uygulamasına girin.
Uygulama ayarlarına girin.
Buradan Gizlilik Ayarına giriş yapın.
Sonrasında Engellenenler menüsüne giriş yapın.
Buradan engelini açmak istediğiniz kişiyi seçip engelini kaldırabilirsiniz.

Whatsapp ile İlgili Diğer Sorular ve Cevapları

Whatsapp uygulamasında sıkça sorulan diğer sorular ve yanıtlarını ise aşağıdaki başlıklardan inceleyebilirsiniz. Farklı konular hakkında bilgi almak istiyorsanız yorumlar kısmından da sorabilirsiniz.

Whatsapp Son Görülme Kapatma Nereden Yapılır?
Whatsapp Gönderilen Mesajı Düzenleme
Whatsapp Kendine Mesaj Gönderme
Whatsapp Görüntülü Mesaj Nasıl Gönderilir?

1. Whatsapp Engel Kendi Kendine Kalkar Mı?

Whatsapp uygulamasında birini engellediğinizde otomatik olarak açılmayacaktır. Fakat ;uygulamayı tamamen silip tekrar yüklerseniz engellediğiniz kişilerin de engeli açılmış olur. Bu nedenle Wp silip tekrar yüklediğinizde, engelli kişileri tekrar engellemeniz gerekir.

2. WP’de Engel Kalkınca Bildirim Gider Mi?

Whatsapp uygulamasında engel kalkınca karşı tarafa hiçbir şekilde bildirim ya da mesaj gitmeyecektir. Fakat numarası kayıtlıysa ve profil fotoğrafınızı herkes görecek şekilde ayarlıysa karşı taraf engelinin kalktığını anlayacaktır.

3. Whatsapp Engelleyince Bildirim Gider Mi?

Whatsapp uygulamasında birini engelleyince karşı tarafa bildirim gider mi sorusunun yanıtı; hayır. Fakat karşı taraf engellendiğini anlayacaktır. Profil fotoğrafını gittiğinde, durumunuzu görmediğinde ve gönderdiği mesajlar iletilmediği zaman karşı taraf engellendiğini anlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir