Genel

Aylaynır Nasıl Yazılır?

Makyaj malzemelerinden biri olan ve Aylaynır olarak okunan malzemenin yazılışı nasıldır? Normalde İngilizce bir terim olan eyeliner Türkçe okunduğunda “Aylaynır” şeklinde okunmaktadır. İnsanlar da doğal olarak aylaynır nasıl yazılır sorusunun yanıtını arıyorlar. Çünkü bazen mesaj yazarken ya da mail gönderirken bazen de google’da ararken, aylaynırın nasıl yazıldığını bilmek gerekir.

Bazı kelimelerin yazılışı insanlar tarafından hatalı yapılabiliyor. Bunlardan biri de aylaynır şeklinde okunan eyeliner kelimesidir.

Aylaynır Nasıl Yazılır?

Aylaynır nasıl yazılır, dilimizde okunurken aylaynır şeklinde okunan bu makyaj malzemesinin yazılışı “eyeliner” şeklindedir. Örneğin Google’da bir markanın aylaynırını arıyorsanız Avon aylaynır yerine, Avon eyeliner şeklinde arama yapmanız gerekmektedir.

Türkçede “Göz Kalemi”, “Göz Boyası” ya da “Sürme” denmektedir. Eğer direkt anlamını çevirecek olursak  eyeliner, göze çizgi çekmeye yarayan araç anlamındadır.

Eyeliner Nedir?

Eyeliner, göz kenarlarına belirgin bir çizgi çekmek için kullanılır. Kalem ve farklı türlerde aylaynırlar bulunmaktadır. Makyaj yapılırken gözleri daha da büyük göstermek için kullanılır. Siyah renkte olan eyeliner’ı sürerken de dikkatli ve en azından simetrik olmak gerekir.

Eyeliner makyaj denince akla ilk gelen şeylerden biridir. Dikkatli bakarsanız bu makyaj malzemesini kullanan kadınların gözleri daha belirgin ve büyüktür. Kullanmayan kadınların gözü ise daha küçük ve belirgin olarak görünmez.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir